Komentowana treść: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0
[#1] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0
Wersja dla systemu MorphOS nie działa na procesorach G5.

Rzucę okiem, ale ostatnia wersja RC była sporo wolniejsza od starszej wersji skompilowanej przez Faba.
[#2] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #1

u mnie mam w sysinfo od 71 do 76 mipsow (z cpu compatible=false), na G5 2Ghz

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 23:41:06 przez michal_zukowski
[#3] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@michal_zukowski, post #2

Ale którą wersję E-UAE masz na myśli? Chyba tę faba... , ale chyba nie ma kompilacji tej najnowszej wersji (jeszcze).
[#4] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@michal_zukowski, post #2

U mnie na wersji MOS mam 42mipsy, ale juz na OSX 68mips.
A to wszystko na IBook G4 1.42GHz

przydalaby sie gotowa konfiguracja oraz hdf z sysinfo do testowania
[#5] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@michal_zukowski, post #2

Ja robię 82MIPSy na PB 1.67GHz ale na czwartej becie skompilowanej przez Faba. Na beta05 robionej przez Almosa ledwie 34MIPS. Wersji 1.0.0 jeszcze nie sprawdzałem, ale nie sądzę abym zrobił wynik jak na beta 04.



Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 10:02:08 przez waldiamiga
[#6] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0
Nigdy się UAE nie interesowałem, bo nie wiedziałem co miałbym na tym odpalać. :) Wiele lat temu, gdy mój BlizzardPPC pojechał do naprawy do DCE, próbowałem przez miesiąc używać UAE na Duronie 750 MHz. Ale średnio mnie to "porwało" i używałem wtedy gołej A1200. :) :) No ale skoro teraz są w tym UAE takie postępy to może niedługo spróbuje to uruchomić pod MorphOSem. Choćby z czystej ciekawości. :)

Z tego co widzę prędkość emulowanego procesora jest już na poziomie zupełnie wystarczającym (skoro mówicie o tych 30-60 MIPSach). A jak jest z innymi układami? Pamiętam, że kiedyś na windowowym UAE niby procesor śmigał, miał kupę MIPSów ale co z tego jak Paula muliła i dźwięk trzeba było wyłączać, bo rwał. Niby było 50 MIPSów, a w jakimś Pinballu scroll się ciął i dźwięk był przerywany. :)

Orientuje się ktoś jak to dzisiaj wygląda? Pozostałe układy jakoś dają radę jeżeli chodzi o prędkość?

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 12:14:23 przez MDW
[#7] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@MDW, post #6

Orientuje się ktoś jak to dzisiaj wygląda? Pozostałe układy jakoś dają radę jeżeli chodzi o prędkość?)

Ja E-UAE JIT używam głównie do odpalania demek które nie działają na MorphOS. Najnowsza prodka TBL - Rift śmiga bez zająknięcia, podobnie jak np.Starstuck czy Ocean Machine, ale tylko na Becie 04 skompilowanej przez Faba. Muszę kiedyś sprawdzić jak się sprawują gierki.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 12:54:14 przez waldiamiga
[#8] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@MDW, post #6

Ja śmigałem na WinUAE za czasów świetności Athlona 2000+ XP. Mając Sound Blastera zamiast tylko wbudowanej dźwiękówki oraz GF2MX nie miałem przypadłości o których wspomina MDW. Ja się już coś niedobrego działa to się zmieniało bufor dla dźwięku na słabszych konfiguracjach i było ok.
[#9] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #7

Dema na Amigę, które nie działają pod MorohOSem to faktycznie dobry powód do ruszenia sprawy UAE. Chyba właśnie dlatego kiedyś spróbuję.
[#10] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@MDW, post #9

Hmm, testuję właśnie wersję 1.0.0 i muli jak stuletni staw, podobnie jak wcześniejsza beta. SysInfo pokazuje 34MIPS, demka TBLu się rwą i zamulają. Wersja beta 04 skompilowana przez Faba poprostu ją zgniata. No chyba że mam coś pochrzanione z konfigiem ale skoro beta 04 śmiga...
[#11] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #10

To trochę dziwna sytuacja, skoro beta 04 lepiej działa od finalnej 1.0 to coś nie tak. Taki jakby falstart. Zapewne coś szybko poprawią i pojawi się wersja 1.0.1
[#12] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@Voyox, post #11

Wg. mnie to nie jest to do końca tak - Wersje skompliowane przez Faba są szybsze na MorphOSie niż te "oficjalne" Almosa. Tak przynajmniej mi się wydaję.
[#13] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #12

Finalna wersja dla OSX dziala z taka samą predkością jak wersja skompilowana przez Faba. (sysinfo pokazuje prędkość 4xA4000) <- IBook 1.42GHz
Wersja Faba na dziwną przypadłośćże musi być wyłączone JIT podczas startu Workbencha.
Po wgraniu systemu wystarczy włączyć CACHE i duet WB+JIT działa już poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 00:34:44 przez Norbert
[#14] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #12

Szybsze i mniejsze - najnowszy plik Almosa ma 10373 MB a wersja 4 od Faba ma 5859 MB. Przy porównaniu wersji poprzednich tzn 4 Faba i 4 "oficjalna" eypada tak samo. czegoś brakuje?
[#15] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@Pero, post #14

Może jest skompresowana/zaszyfrowana jak pliki MorphOS-a.
[#16] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@ede, post #15

ta większa po prostu nie jest wystripowana
[#17] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@michal_zukowski, post #16

Ale to chyba nie ma wpływu na prędkość działania.
[#18] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #5

Co pokazuje SysSpeed?
[#19] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@Pero, post #17

nie, nie ma
[#20] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@michal_zukowski, post #19

Mam pytanie: Czy wiele zachodu wymagałoby "przeszczepienie" tego JITa do takiego Basiliska II?
[#21] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Nie mam zainstalowanego MUI w emulowanym OS3.0. Zrobię to za czas, ale wizualnie (np. otwierając okna) widać że wersja 1.1.0 działa wolniej (jak powiedzmy na A1200 z Fastem) niż beta 04 (ta zasuwa jak 060/100MHz :)
[#22] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #21

Zainstalowałem MUI oraz SysSpeeda, niestety wyniki są... marne. Zarówno wersja beta 04 jak i full 1.0.0 podają 0MIPS, zmienia się tylko taktowanie oraz MFLOPSy.

Beta04 (ze strony Faba)



Full1.0.0

[#23] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #22

Dzięki
[#24] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@recedent, post #20

Myśle, że do tygodnia pracy.
[#25] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #22

Wczoraj ostro (3 godzinki) walczyłem z wersją 1.0.0. Dokument configuration.txt znam na pamięć. I co? I lipa... Wciąż jest spoooro wolniejsza niż Beta04 produkcji Faba. Poddałem się i wywaliłem wersję 1.0.0, na razie używam Bety04.
[#26] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #25

Tez walczyłem.
Okazało sie np. że po setpatch emulacja zwalnia. (Sysinfo)
Beta 4 jest najszybsza.
Szkoda ze nie ma wersji z obsługą gfx, byloby jeszcze lepiej
[#27] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@Norbert, post #26

Gdyby jeszcze obsługa druku była....
[#28] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #25

Tak przy okazji (deez, dzięki za info), to Fab skompilował nowe E-Uae 1.0.0. Ciekawe czy będzie równie szybkie jak jego Beta04. Last Chance... :)

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 06:25:10 przez waldiamiga
[#29] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@waldiamiga, post #28

No na moim 970FX 2Ghz mam własnie 72 mipsy, na 970MP mam 75 mipsów. Jak komuś pierdzi dzwięk na wersji sdl to trzeba zrobić update powersdl.library.
[#30] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC 1.0.0

@michal_zukowski, post #29

E-uae 1.0.0 Faba daje 73 mipsy na IBook 1.42Ghz dla wersji normalnej i sdl.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem