Komentowana treść: Nie żyje Edgar M. Vigdal
[#1] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
:( smutno... z Galagą mam super wspomnienia. W liceum w każdy poniedziałek po lekcjach przychodziła do mnie paczka kumpli i waliliśmy po parę godzin w Galagę... Trzeba będzie dziś pograć na cześć Edgara !
1
[#2] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@twardy, post #1

Ja pamiętam wakacje 1996. Brzydki, zimny, lipcowy dzień. Ciupałem cały dzień ustanawiając swój życiowy rekord na A500.
1
[#3] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
DeLuxe Galaga... ile godzin ja na tej grze spędziłem...
[#4] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@mailman, post #2

Hmmm, by człowiek wiedział to by wysłał jakąś widokówkę od fana gry....
[#5] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
Mój życiowy rekord w Galagę to 157 poziom. Gra niby prosta, a przecież tak wciągająca.
1
[#6] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Krashan, post #5

Dobry był deszcz meteorytów, jak się leciało na max speed i łapało kasę :)
[#7] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
Przykra wiadomość. :( W latach 90tych zagrywałem się z Ojcem w DeluxeGalAGA kto lepszy. To chyba najlepsza wersja tej klasycznej gry na Amigę.
[#8] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Deftronic/..., post #7

szkoda człowieka ... zawsze będę go pamiętał za DeLuxe Galaga, no i Warblade OK
żegnaj mistrzu
1
[#9] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
Deluxe Galaga- świetny tytuł, mam go na dysku do dziś- wielkie dzięki i szacunek dla Autora ok, racja
1
[#10] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
Cześć Jego Pamięci [`][`][`]
1
[#11] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@nicos, post #10

If you are interested in making your own games or assembler programming
then you can buy the whole source code and development tools for
only $75, Ł50 or 500 NOK


Ciekawe czy teraz będzie uwolnione, dla potomności, "zachowania jego pamięci" itd....
[#12] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
W Deluxe Galaga nie grałem, ale za to świetnie spędzaliśmy z kolegami czas w pracy przy Warblade.
[#13] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
Smutno.

W Deluxe Galagę gram dotąd - świetna na stres. Warblade nie znam - chętnie poznam.
1
[#14] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
niech mnie ktos oswieci i napisze gdzie moge odszukac ten .mod z tego jutuba ?. Pamietam i nie pamietam z czego.

http://deluxegalaga.monroeworld.com/media.php
[#15] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
I ja lubię poklikać w Galage do dziś dzień, pozycja nie do zdarcia pozostawiona przez autora.
1
[#16] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
co za chu**wy dowcip :(

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 02:25:13 przez Valwit
[#17] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
[']
[#18] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal
Duża strata dla świata amigowego. Spoczywaj w pokoju Edgar. [']

Ja dla odmiany grałem w Deluxe Pacmana, ale nijak nie mogę sobie przypomnieć skąd tą grę wziąłem. Na Aminecie jej chyba nie ma, więc pewnie z jakiegoś CoverCD do MA lub ACS. Jakby ktoś dał namiary to będę wdzięczny.

Co do Deluxe Galaga - z tego co pamiętam to nie grałem w tą grę mimo jej ogromnej popularności wśród amigowców.
1
[#19] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Skotos, post #13

DG AGA jedna z najlepszych automatowych gierek na Amigę.
Warblade to już klasa sama w sobie. Ma tę zaletę że jak się dobrze gra nie można tej gry skończyc. Po prostu trzeba specjalnie sie porozbijac. Lepsza od pierwowzoru. Przy zmianie poziomu zawsze pokazuje się w rogu dyskietka Amigi, żeby wszyscy wiedzieli skąd jest ta gra...
[#20] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@odyseja_lkc, post #11

Ciekawe czy teraz będzie uwolnione, dla potomności, "zachowania jego pamięci" itd....

Potomność już od dawna ma Warblade na blaszaka choć z tego co widzę, autor przestał już go sprzedawać.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 15:40:02 przez Madman
[#21] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Madman, post #20

Ja zakupiłem 2 oryginały po 5 dolarów. Wersja bodajże 1.34
Jedyne co moim zdaniem brakowalo to zmiana rozdzialki...
[#22] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Hexmage960, post #18

Ja też lubiłem Pacmana Delux a był na dyskietce do takiej książeczki/zeszyciku "Amiga po godzinach cz. 1" się to bodajże nazywało i niestety skończyło na jednej części. Były to jeszcze czasy przed netowe a nawet przed coverowe do gazet. Żal gościa żal ale wszyscy tak skończymy wcześniej czy później
[#23] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Madman, post #20

przestal bo miala wyjsc nowa wersja.
[#24] Re: Nie żyje Edgar M. Vigdal

@Voyox, post #19

Warblade to już klasa sama w sobie. Ma tę zaletę że jak się dobrze gra nie można tej gry skończyc. Po prostu trzeba specjalnie sie porozbijac.


To nieprawda, ja na przykład przed chwilą doszedłem do levelu 500 (od piątku grałem z przerwami - pauza) i na "bazie" straciłem wszyskie życia.
Tuż przed Big Bossem przypadkiem straciłem topową broń (War Plasma za 3000 monet) i autofire, i było po zawodach...

Ale osobisty rekord jest , 391 mln punktów i 500 leveli

Bardzo fajne są creditsy końcowe, sa 2 zdjęcia Edgara z córkami. Zejebisty gość był, szkoda że tak szybko zmarł...

Warblade to dla mnie najlepsza strzlelanka wszechczasów.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2022 19:08:26 przez Motyl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem