Komentowana treść: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona
[#1] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona
Ktoś popłacił należności ;)
[#2] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@belfegor, post #1

Zły znak dla nas.Resztki amigowego imperium znikają.
[#3] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@belfegor, post #1

Jak popłacił tzn ze uznał ze warto.
Szkoda ze nowe Amigi są takie drogie, ale może warto po trochu odłożyć, do premiery AmigaOS 4.2 (5.0?) troche czasu zostało...
[#4] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona
Potwierdziły się moje pierwotne przypuszczenia i oczekiwania.
[#5] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@vojo, post #3

A Hyperion nie ma czasami praw tylko do AmigaOS 4?
[#6] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Geekboy68k, post #5

do 3.1 też ma i do boinga :)
[#7] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@belfegor, post #6

To że do Boinga ma, to nic dziwnego, bo ten znak został wykreowany razem z AOS4, można je straktować jako całość.
W czasach Commodore symbolem Amigi był checkmark. Ewentualnie stylizowany napis Amiga, lub samo A.
[#8] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@wali7, post #7

Może i po upadku Commodore ale raczej z wersją 3.5. Jakie to ma dziś znaczenie.
Mnie ciekawi (serio) skąd wziął się motyl.
[#9] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@adam_mierzwa, post #8

Motyl zawsze bierze sie z robala/larwy...
[#10] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@vojo, post #3

Jasne że warto, tylko nie wiem na co czekają z nowymi Amigami. Wg. mnie idealne rozwiazanie to jakiś mały komputerek ala Rassbery Pi, jakby jeszcze był oparty o roskazy 68k byłoby wspaniale. 2 GHz 68060 pokazałoby co to prawdziwy kod programistyczny. OK
[#11] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@adam_mierzwa, post #8

Mnie ciekawi (serio) skąd wziął się motyl.


Motyl (i jak mniemam fragment nazwy) wzięły się ze stocka:
http://www.shutterstock.com/similar-132083303/stock-photo-blue-butterfly-isolated-on-white.html
[#12] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Geekboy68k, post #11

Raczej ciekawił mnie pierwowzór (pomysł). Za czasów Pegasosa był Pegaz (skrzydlaty koń), jakoś przeoczyłem to pojawienie się motyla (kiedy, skąd). W czasach gdy powstawał MorphOS nie miałem internetu i ogólnie amigowanie było dla mnie dość odległe.
[#13] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Geekboy68k, post #11

The genus name Morpho comes from an Ancient Greek epithet "μορφώ", roughly "the shapely one", for Aphrodite, goddess of love and beauty. wg. wiki
[#14] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@vojo, post #3

Szkoda, że takie drogie - to prawda. Boję się jednak pomyśleć, co by się działo, gdyby mainstreamowy rynek PC-tów, Windowsa, Apple i całej związanej z tym megakorporacyjnej komercji został wyparty przez Amigę. Prawdziwa moc tkwi właśnie w tej alternatywie - ten rynek - współczesny rynek Amigi - tworzą wyłącznie ludzie świadomi. Każdy jeden fan Amigi to ktoś więcej aniżeli współczesny zombie użytkownik, który do życia potrzebuje wyłącznie społecznych portali, zakupów online, bezsensownej konsumpcji ponad miarę i poddawania się marketingowym manipulacjom bez nawet najmniejszego ukłucia rozumu. Lepiej chyba, że mamy to wszystko na boku. Źle by się stało, gdyby łapy na tym położyli jacyś korporacyjni spindoktorzy... Podobnie jak z oprogramowaniem open source - korzystają z niego wyłącznie ludzie, którzy dokonali świadomego wyboru, nie kupili niczego, nic nie zostało im na siłę wciśnięte - wybrali sami, sami musieli się wdrożyć, sami musieli przejawiać chęć poznania, zatem dla mnie z pewnością przedstawiciele rozumnego gatunku.

Społeczność Amigowa przetrwa nuklearną zagładę, razem z karaczanami... i Lemmy'm z Motorhead.
[#15] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona
Jak Polska mogla odzyskac niepodleglosc po 120 latach to dlaczego nie mozemy odzyskac amigi po 20 ;).
[#16] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@SzaryWilk, post #15

Mówisz jako korporacyjny spindoktor (w końcu Amiga była kiedyś produktem komercyjnym), czy jako homo sapiens amigus? :)
[#17] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@emes, post #16

homo szaro sapiens amigus.
[#18] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@SzaryWilk, post #17

OK
[#19] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@adam_mierzwa, post #12

Jak poszperam w Internecie to widzę że wyraz Morph również oznacza przemianę, tak jak też zresztą ta larwa motyla zamienia się w motyla. I tu by była aluzja do systemu, czyli przemiana systemu klasycznej Amigi w nowy system, nowej Amigi, oczywiście lepszy i ładniejszy pod każdym względem OK.

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2015 21:21:51 przez gilban
[#20] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona
Kto cię ekonomi uczył, że takie bzdury o niewypłacalności piszesz
[#21] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@adam_mierzwa, post #12

Na pewno w czasach Morphosa 1.4 (czyli wciąż finansowanego przez Genesi) symbolem MOSa był motyl. Skrzydlaty koń (pegaz) był raczej (pewnie wciąż jest) symbolem komputera. Podejrzewam, że w związku z nieuzyskaniem praw (według pierwotnych umów z Amiga Inc, właśnie Morphos miał się stać AmigaOS4) do nazwy AmigaOS twórcy gotowego systemu musieli wymyślić nową nazwę. Ktoś wpadł na nazwę oznaczającą przemianę, czyli ang. morph. Stąd MorphOS. A potem ktoś zauważył, że Morpho to nazwa rodzajowa ładnych, dużych motyli z Ameryki Południowej. Do tego niebieskich.... więc od razu bonusem był kolor systemu.
[#22] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@belfegor, post #6

do 3.1 ma cloanto. Hyperion ma prawo uzywac zrodel do tworzenia swojej wersji. Tylko tyle i az tyle.
[#23] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Valwit, post #22


http://www.amigaos.net/content/119/amigaos-41-update-4

http://www.ppa.pl/aktualnosci/amigaos-4.1-update-4.html

AmigaOS 4.1 Update 4

Zamieścił: mailman, 23.12.2011 07:14
Firma Hyperion Entertainment wydała czwarte uaktualnienie systemu AmigaOS 4.1. Wśród poprawek i zmian znalazły się:

- nowy folder "Emulation" z plikami ROM oraz plikami Workbencha w wersji dla AmigaOS 3.x. Przeznaczenie dla emulacji starszych modeli Amig klasycznych oraz CD32

Uaktualnienie jest darmowe dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników i dostępne jest dla każdej obsługiwanej platformy. Do działania wymagane jest uprzednio zainstalowane trzecie uaktualnienie.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 13:51:50 przez Amig_OS
[#24] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Amig_OS, post #23

No i? Haage & Partner tez dolaczali os 3.1 do Os 3.9. to ze cloanto pozwala im uzyc i dodac, nie znaczy ze posiadaja reszte praw i moga robic co chca.

tu masz ladne podsumowanie ze stosownymi odnosnikami: http://amiga-news.de/en/news/AN-2015-02-00027-EN.html

TL;DR: wszytsko do 1993 wlacznie, czyli do OS 3.1 = cloanto
[#25] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Valwit, post #24

Nie zmienia to faktu, że zarejestrowani użytkownicy otrzymują licencjonowany Workbench 3.1 wraz z licencjonowanym Kickstartem 1.3; 3.1; CD32+Extras .

Hyperion właśnie może robić co chce: więc udostępnia, daje licencję i modyfikuje kod - czego więcej chcieć ?

Tylko tyle w kwestii PROSTOWANIA TWOJEGO POSTU:
"Hyperion ma prawo uzywac zrodel do tworzenia swojej wersji. Tylko tyle i az tyle."


Ostatnia aktualizacja: 06.04.2015 14:19:02 przez Amig_OS
[#26] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@sebbb, post #20

Własny biznes od dekady ? Może nie wiesz, ale należności trzeba regulować i egzekwować. Jeśli znasz inną ekonomię to podziel się, pośmiejmy razem
[#27] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@belfegor, post #26

To że dogadasz się z wieżycielami nie oznacza że twój skarbiec nagle zrobił się pełny
[#28] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@sebbb, post #27

wieżycielami


oślepłem!
[#29] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@recedent, post #28

bo to ci co wierzą na słowo
[#30] Re: Sytuacja Hyperion Entertainment wyjaśniona

@Ender, post #29

Wielu wierzy na słowo lub w słowo pisane
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem