Komentowana treść: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany
[#1] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany
Pierwszy numer z artkiem o Arosie.Brawo!
[#2] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany
Bardzo chętnie zobaczyłbym na amiga.net.pl przy każdej pozycji książkowej informację czy ebook jest dostępny, czy będzie, kiedy będzie albo że nie będzie.
[#3] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@MDW, post #2

Ta książka może cię zainteresuje link, e-book za 3 tygodnie. Ale z Amigi to chyba gra "Zdrajca" tylko jest.
[#4] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@adam_mierzwa, post #3

Tak, tę na pewno kupię. Czekam właśnie na ebooka. Tylko o "Zdrajcy" jest tam wzmianka? Trochę mało. Jednak w Polsce trochę tego powstało. Nie zawsze najwyższych lotów ale niektóre na pewno są warte odnotowania.
[#5] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@MDW, post #2

Dobry pomysł, newsy mogą się zgubić.

Dzisiaj będą wstawiane bardziej szczegółowe spisy treści, w następnej kolejności uzupełnimy informacje o e-bookach.
[#6] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@A2, post #5

Świetnie, dzięki! Nie spodziewałem się, że ktoś mnie wysłucha. :)
Jestem jednym z tych dziwaków, którzy nie tolerują papieru i uważają go za wyjątkowo niewygodną formę przekazywania treści.
[#7] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@MDW, post #6

Co robisz jak brakuje prądu?
[#8] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@Skotos, post #7

Wsiada do samochodu lub włącza agregat. szeroki uśmiech
[#9] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@Skotos, post #7

Nie rozumiem? Jak urządzenie do czytania się rozładuje? Podłączam do ładowania, a w tym czasie biorę drugie. Sytuacja zdarzyła mi się może dwa razy w życiu...
[#10] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@MDW, post #9

Solar-ka, w dzień się ładuje a przez noc baterry pack trzyma :)
[#11] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@MDW, post #9

Trochę ironizowałem.. ale sam czasem się zastanawiam, co w podobnym przypadku - po gwałtownych opadach mokrego śniegu na wiosnę niektóre miejscowości nie miały zasilania przez 5-6 dni. Było tak w Polsce.

Wczuj się w sytuację: 5 dni bez prądu, opady deszczu ze śniegiem (jak masz panele słoneczne to chodzi o mało światła - nie ładują akumulatorów), połamane drzewa, zablokowane drogi (problem z wyjazdem na stację benzynową po paliwo do agregatu), niewiele zrobisz na dworze (śnieg, wilgotno, zimno, wiatr), masz jako takie światło słoneczne przez 10 godzin dziennie, nie wiesz kiedy to się skończy.. a po rozpaleniu w piecu coś by się przeczytało.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 12:09:55 przez Skotos
[#12] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@Skotos, post #11

Chodzi o taką solarkę USB do telefonów, która będzie spełniać swoją funkcję, np. na dwutygodniowym biwaku pod chmurką. Na Allegro są takie. Mają one dodatkowy akumulatorek i magazynują energie, więc w razie czego można podładować smartfona także w nocy. Są także inne, nieco gorsze ładowarki bez akumulatora magazynującego, które ładują tylko w dzień. Są na paluszki do pilota.

a po rozpaleniu w piecu coś by się przeczytało.


Można czytać przy świecy lub przy kominku, ale do wyboru będzie tylko domowa biblioteczka. W necie jednak jest więcej lektury. No chyba że wysiadły wszystkie nadajniki telefonii w obrębie kilkudziesięciu kilometrów...
Takie ładowarki na Allegro są za około 60 zł i nie potrzeba paneli słonecznych.
[#13] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@Andrzej Drozd, post #12

Zbaczamy z tematu - ale powiem Ci, że wystarczy brak nadajników w odległości 8-9 km i nie masz sieci. W terenie górskim jeszcze mniej. Jak jest zimno, to akumulatory tracą szybciej moc i może nie wystarczyć. Jak jest duże zachmurzenie i zimno to ładowarki z panelem, które nominalnie ładują ze światła odbitego od Księżyca, nie dają rady.

Dwa albo trzy lata temu była opisana przeze mnie pogoda w kilku miejscach i sieci GSM także przestały działać po kilkudziesięciu godzinach, po prostu skończyły się akumulatory zasilające stacje bazowe.

Piszę z praktyki, mam kilka stacji bazowych WiFi, mam ładowarki do telefonów.. na korbkę, bo w górach po 1 dniu te z allegro nic nie załadowały. Mam panele słoneczne 20-60-120 W, baterię akumulatorów żelowych, zasilam kilka urządzeń np. alarm z modemem GSM, czujniki i kamery na budowach na których nie ma prądu. Jak przychodzi zima to czasem mam ból głowy, jak pomyślę że przy -22 st.C aku przestają działać (niekiedy na amen), a do obiektu jest 1,5 km pod górę, w śniegu, i najczęściej nocą. Taka elektronika (i akumulator) musi być podgrzewana - a to poważny pobór mocy, światła słonecznego masz w porywach 6-8 godzin i przy niskich temperaturach baterie słoneczne nie są w stanie załadować aku. Odpal w takich warunkach tablet, żeby sprawdzić instrukcję albo konfigurację sprzętu.

Poza tym elektronika jest ok
[#14] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@Skotos, post #13

Zbaczamy z tematu

Ale nie aż tak bardzo, w końcu chodzi o czytanie (np. Amigazyn-u), niekiedy w trudnych warunkach.

Taka elektronika (i akumulator) musi być podgrzewana - a to poważny pobór mocy, światła słonecznego masz w porywach 6-8 godzin i przy niskich temperaturach baterie słoneczne nie są w stanie załadować aku

To jeszcze kolektor słoneczny do kolekcji, a do akumulatorów dołożyć sporo ceramiki (ją grzać), całość w styropianie.
Kolektor słoneczy w czasie jednej godziny nagrzewa wodę/glikol do około 100 stopni.




Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 21:45:46 przez ede
[#15] Re: Amigazyn 4/2015 i inne zmiany

@Skotos, post #13

Dwa albo trzy lata temu była opisana przeze mnie pogoda w kilku miejscach


Pomorze Zachodnie, 8 kwiecień 2008.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem