Komentowana treść: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
[#1] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
No to akurat będzie co jutro słuchać w robocie :)

No to skoro jest okazja :)

Reklama mode on :

http://radzikpl.blogspot.co.uk/2015/04/drako-uzytkownik-morphos-zbiorka-pytan.html

reklama mode off

:)
[#2] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
Wigilia w maju? łotefak...? drunk
[#3] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@snajper, post #2

Takie rzeczy możliwe tylko w świecie amigowym. 😉
[#4] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@snajper, post #2

Super, będzie co słuchać na trasie praca<->dom.

@Snajper
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wigilia_(ujednoznacznienie) polecam poczytać, może być nawet codziennie jak są powody do świętowania.
[#5] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
Słucham i będę "sypał" uwagami na bieżąco...

Nie zgadzam się ze zdaniem, że "Commodore 64 nie miało ograniczeń co do koloru sąsiadujących pixeli". Akurat C64 jest złym przykładem, bo ta platforma właśnie ma to ograniczenie. Przecież na znaku (8x8 pixeli) mogły być tylko 4 z 16 kolorów więc miało to znaczenie czy w bliskim otoczeniu jest taki czy inny kolor i nie można było sobie użyć w każdym miejscu ekranu dowolnego koloru z palety. To kolory na Atari XL/XE nie były ograniczane znakami 8x8 (można ich było pokazać na ekranie znacznie niej ale ze znacznie szerszej palety). Oczywiście w obu przypadkach mówię o standardowych możliwościach, bo to co potem na obu platformach stworzyli fani to zupełnie inna bajka o której się twórcom tych komputerów nie śniło. :)
[#6] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
Dziwi mnie trochę ignorowanie tematów klasykowych w newsach, tak jakby niewiele się wydarzyło w temacie Amig klasycznych ;). Nawet wystarczy spojrzeć na nasze własne poletko.

Poza tym błagam wyciszajcie notyfikacje w skype, bo jest to bardzo irytujące.


Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 09:20:21 przez strim_
[#7] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
Na polu DTP wyboru wielkiego nie było ale akurat PageStream w wersjach 3 i 4 (2 to trochę inna bajka) aboslutnie nie odstawał od ówczesnej czołówki światowej (QuarkXPress, PageMaker). Nawet gdy się pojawił Adobe InDesign to PageStream wcale nie wypadał blado. Ja w latach 1997-2003 siedziałem w pracy często na QuarkXPress (3 i 4) i wiele razy kląłem, że nie ma czegoś co jest od dawna w PageStream 4. Właściwie to i dzisiaj spokojnie można PageStreama używać. Jak się człowiek zagłębi w jego opcje to aż się za głowę łapie co on tam ma od kilkunastu lat... Chciałbym żebyśmy w każdej dziedzinie mieli aplikację taką jak PageStream 4 (i ciągle nieskończony 5). Faktycznie z jego stabilnością czasem było dosyć średnio. O prędkości się nie wypowiem, bo używaliśmy na stosunkowo słabych maszynach (ja na max. 060/50+BVision).
[#8] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@snajper, post #2

Spokojnie, pewno się przeciągnie ze 2 tygodnie.;)
[#9] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
Jeżeli o mnie chodzi to Periscope możecie używać. Jestem wielkim fanem Twittera i Periscope też używam. Z tego co mi wiadomo to nagrania z Periscope są też dostępne przez stronę www więc smartfon nie jest niezbędny. Ale nie wiem czy przez stronę można oglądać tylko gotowe nagrania czy też oglądać na żywo i uczestniczyć w czacie podczas nagrania.
[#10] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@RadziN, post #4

ooooo... drunk
[#11] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3
Miałem podobnie jak grałem pierwszy raz w Wolfensteina 3d (wersja shareware), była to ciekawostka, ale nic nie wskazywało wtedy, że "technika 3D" tak zdominuje świat gier.

I-glasses - fajna spraw; opcja obrazu stereoskopowego i headtracker oczywiście w grach, które to obsługują (GlomDeluxe i NemacIV). Pokazowego tytułu "InCyberia" nieudało mi się nigdzie znaleźć.

Co do A3000 i VR, to był to "automat" na bazie Amigi 3000 z 2 specjalnymi kartami GFX, więcej jest w tym wątku.

Miło się słuchało, chociaż myślę, że warto by wyciąć tą awarię techniczną.
[#12] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@MDW, post #9

Periscope też mi się podoba. Jednak być może będzie przygotowany specjalny chat, ale jak na razie wymaga to czasu.
[#13] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@radzik, post #12

Tak sobie właśnie rozmyślałem podczas poprzednich części podcasta czy aby kolejnym krokiem rozwoju nie będzie wersja live - tym bardziej , że sam jakiś czas temu próbowałem pod nazwa Amiga TV (amigatv.freeiz.com - niestety juz nie działa, skancelowano przez brak wejść). Może jednak Amiga Radio będzie bardziej z Ami kompatybilne... jakiś player m3u stream?
[#14] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@xtro, post #13

Nawet jeżeli można byłoby tego słuchać w trakcie nagrywania (na żywo) to ja i tak będę słuchał wtedy gdy chcę, mogę i z bezcenną funkcją pauzy. Czasy podporządkowywania swojego życia pod ramówkę TV czy radia minęły kilka lat temu i oprócz wydarzeń sportowych czy czasem jakiejś polityki (obie tematyki są mi zupełnie obce) coś nadawanego na żywo według mnie nie ma sensu.
[#15] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@MDW, post #14

Ten "live" to tylko chodzi o ewentualny dodatek do wydań specjalnych. Na spokojnie jak na razie.
[#16] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@radzik, post #15

W sumie szkoda , że amigowe browsery są tak bardzo mało kompatybilne z dzisiejszymi rozwiązaniami. Moje próby uruchomienia AmiTV jak pewnie pamiętacie spotkały się z lawina (poniekąd ideowo słuszną) krytyki braku kompatybilności z Amigą. Może wersja radiowa z samym audio się powiedzie. Podpowiem , że jest kilka serwisów typu broadcast np. Studio 365, speaker - dające możliwość mini radiowca sieciowego. Może akurat uda się do tego dopasować jakiś player html5. Ale faktycznie na Ami aż się prosi by jakiś koder miast kolejnych dem zakodował:

1. plugin flash
2. Ami chmurę drobboxową , filesynca lub nawet taki specjalny AmiBox z apką na smarty i pc
3. Bramke do skype przynajmniej txt i audio

Bo to sa standardy dziś i trudno czasem bez nich sobie wyobrazić komputer domowy jak jeszcze parę lat temu komputer bez dostępu do sieci.

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 20:55:36 przez xtro
[#17] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@xtro, post #16

Wszystkie wymienione "standardy" są zamknięte więc spokojnie można by do tego dodać jeszcze np. Spotify czy kilka innych. Inżynieria wsteczna czy też dostępne otwarte zamienniki zawsze będą do tyłu i niekompatybilne w pełni z tymi oficjalnymi więc zostaje tylko to co jest otwarte i przenośne do zagospodarowania na Ami.
[#18] Re: AmiWigilia - Wydanie Specjalne #3

@xtro, post #16

Akurat za Flashem bym nie płakał. Znam wiele osób, które mogą mieć Flasha na swoich komputerach, a go nie instalują, bo uważają go za crap.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem