Komentowana treść: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460
[#1] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460
Mimo tego, że aktualizacja jest płatna, na stronie ACube jest też dostępny kod źródłowy: tutaj.

OK

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 21:00:40 przez strim_
[#2] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@strim_, post #1

Drogie nie jest ale sam fakt brania kasy za update wlasnego sprzetu, ktory sam w sobie nie jest tani to lipny pomysl.
[#3] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460
Co za poroniony pomysł żądać opłaty za update firmware
Do tego się okazuje, że jak masz oryginalną klawiaturę z A-Eon (tę od X1000) to... kup sobie inną albo poczekaj na kolejny płatny update w którym może ta klawiatura zadziała.
(users with an USB A-Eon AmigaOne keyboard may experience a problem with too many repeated keys, in this case, if possible, use another USB keyboard, or wait for a new update)
[#4] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@lekarz_med, post #3

Nie musisz płacić za kolejny update jeśli zakupiłeś 2015.a.
Chcieli poprawić uboot, zrobili to a kto będzie chciał to zakupi ich ulepszenie.
[#5] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@RAL, post #4

Za chwilę wyjdzie 2015/6.abc który znów będzie płatny.
To nie ulepszenie ani żaden dodatkowy bonus a ciągłe próby doprowadzenia ich sprzętu do stanu normalnej używalności (wydajności).
Dając to powinni jeszcze posypać głowy popiołem, że dopiero teraz a nie wołać o kasę hasłami "our Amigan customers will appreciate it" - co należałoby tłumaczyć "wyskoczą z gotóweczki".
[#6] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@lekarz_med, post #5

Nie trzeba kupować tego uboota aby normalnie używać swojej SAM - ale szybszy sprzęt mile łaskocze samozadowolenie ;)
[#7] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@RAL, post #6

Pewnie, że nie trzeba. Jednak takie zagrywki mocno zniechęcają do firmy. Napatrzyli się chyba na model biznesowy A-EON i pozazdrościli..
[#8] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460
W sumie to ktoś ogarnięty powinien chwilę usiąść i napisać porządnego multiboota w obecnej sytuacji Amigowo-MorphOSowej. Trochę nie ogarniam na czym polega problem, bo chyba Linuksa i OS4 to jakoś da się mieć razem na Sam4x0?
[#9] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@Marek Szyprowski, post #8

Myślę, że najrozsądniej byłoby dopisać wsparcie do bootowania MorphOSa do ub2lb (znanego też jako Parthenope). Tego loadera obecnie używają posiadacze OS4 i Linuxa na Sam460ex. Swoją drogą nie rozumiem, czemu nie zrobiono tego odrazu, tylko jak zwykle wymyślono koło na nowo.

Sam nawet myślałem, żeby do tego usiąść, bo chciałem się przesiąść z MorphOSem z padającego Pega na Sam, ale przy moim obłożeniu projektami nie byłoby szczególnie rozsądne brać się za następny...


Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 20:48:09 przez strim_
[#10] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@strim_, post #9

@strim

o ile pamietam jason wprogramowal parthenope kiedy pracowal nad arosem na ta platforme. mozesz rzucic okiem na zrodla czy cos zajdziesz co by ci sie przydac moglo.

co do udostepniania zrodel firmware do sama, to kto wie czy acube nie sa do tego zmuszeni wzgledami licencyjnymi jakichs zrodel ktore mogli uzywac. niekoniecznie jest to wyraz dobrej woli. po prostu w obozie os4 kazdy bak jest za kase, zeby tak to jakos oglednie ujac.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 00:41:30 przez wawrzon
[#11] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460

@wawrzon, post #10

o ile pamietam jason wprogramowal parthenope kiedy pracowal nad arosem na ta platforme. mozesz rzucic okiem na zrodla czy cos zajdziesz co by ci sie przydac moglo.


Ub2lb napisalem ja 7 lat temu w czasie portowania arosa na sam440. Potem opiekowal sie kodem Giuseppe (i zmienil nazwe na Parthenope) a Jason robil tylko drobne poprawki i/lub ulepszenia w czasie portowania arosa na sam460...

http://meehow.de/index.php/2008/01/
http://meehow.de/index.php/2008/02/
http://meehow.de/index.php/2008/03/

Zrodla firmware dla Sam sa upublicznione bo firmware samanthy, czyli UBoot, jest udostepniany na wirusowej licencji GPL.
[#12] Re: U-Boot 2015.a z obsługą płyt głównych Sam460
Mam kartę ELSA coś tam. Na pokładzie Permedia2, ale 4MB SGRAM, z możliwością rozszerzenia do 8. Karta na slot PCI. Ciekawe czy zadziała z Sam lub AONE500? Tylko ja nie mam żadnej z nich.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem