Komentowana treść: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich
[#1] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich
ooo fajnie, i na klasyka :)
[#2] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@twardy, post #1

Fajnie? Odkrywanie koła na nowo.
W Magellanie tak funkcja zaimplementowana od lat 90...
Szkoda czasu i energii Andy'ego, mógłby go lepiej spożytkować...
[#3] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #2

Skoro A-Eon mu zapłacił za tę czas i energię, to chyba spożytkował je bardzo dobrze?
[#4] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Krashan, post #3

A-Eon mógłby mu zapłacić za coś bardziej innowacyjnego, a czas i energia Andy'ego byłaby zdecydowanie lepiej wykorzystana wtedy, myślę, z większą korzyścią dla amigowców...

Mi się marzy choćby taki np. Custom Rom manager w postaci GUI, pokazujący funkcje zaimplementowane w wykorzystanym Kickstarcie, i łatwo pozwalający na ich uaktulnienia czy dodawanie nowych funckji...
[#5] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich
Ja rozumiem, że A-Eon, to firma amigowa i chce trzymać klimat ale notki prasowe w postaci PDF? W 2015? Może od razu zapiszmy się na listę albo jakiś ichni BBS?
[#6] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Krashan, post #3

Co więcej, nie jest to przeglądarka plików wszelakich, a ograniczonych ilością datatype'ów. Tytuł newsa jest mylący. No chyba że Andy podepnie tam Magellana! :)))
[#7] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Krashan, post #3

Skoro A-Eon mu zapłacił za tę czas i energię, to chyba spożytkował je bardzo dobrze?


Chyba, że... nie zapłacił.
[#8] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #4

Mi się marzy choćby taki np. Custom Rom manager w postaci GUI, pokazujący funkcje zaimplementowane w wykorzystanym Kickstarcie, i łatwo pozwalający na ich uaktulnienia czy dodawanie nowych funckji...

Czyli mówisz że nie wiesz co to jest Remus...
[#9] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich
Mam nadzieje ze bedzie chociaz jakas wersja demo do testow.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 16:56:37 przez powerzx
[#10] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@QkiZ, post #8

Akurat wiem co to jest Remus, i właśnie stąd moje zainteresowanie tematem oprawionego kickstartu. Remus nie przeanalizuje kicka który aktualnie używasz. Wiem, wiem, możesz to zrobić fragmentarycznie innym softem... No i łatwość i intuicyjność Remusa pozostawia wiele do życzenia.
[#11] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #10

No i łatwość i intuicyjność Remusa pozostawia wiele do życzenia.

O fak A co byś jeszcze chciał Nie wiem w jaki sposób można jeszcze bardziej uprościć i zwiększyć intuicyjność Remusa. Przecież ten program jest prosty i jasny w obsłudze.
[#12] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich
Prosta przeglądareczka jako oddzielny program i to jeszcze płatny. Jeszcze trochę a OS4 bedzie dystrubuowany jako zestaw bibliotek, a wszystkie dodatkowe oprogramowanie bedzie płatne.
[#13] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@QkiZ, post #11

Remus nie przeanalizuje kicka który aktualnie używasz.
[#14] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@michal_zukowski, post #12

Prosta przeglądareczka jako oddzielny program i to jeszcze płatny. Jeszcze trochę a OS4 bedzie dystrubuowany jako zestaw bibliotek, a wszystkie dodatkowe oprogramowanie bedzie płatne.

Faktycznie to coś powinno być nowym systemowym MultiView. Też mam wrażenie, że dla AmigaOS4 powstaje coraz więcej softu dodatkowego, który powinien być częścią systemu. Dokładnie odwrotnie niż w MorphOS do którego ciągle dokłada się coś co dawniej było dodatkowym softem.
[#15] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@MDW, post #14

Też mam wrażenie, że dla AmigaOS4 powstaje coraz więcej softu dodatkowego, który powinien być częścią systemu.
Pamiętam gdy (chyba) dwanaście lat temu kupowałem swój pierwszy nieamigowy komputer, którym był iMac G5 z MacosX 10.3, po jakimś niedługim czasie pojawił się Tygrys - 10.4 - który kosztował około sto funtów, może nawet trochę więcej. Później system zaczął bardzo tanieć, aż w końcu zaczęli rozdawać go "za darmo". W cudzysłowie bo mimo że system jest darmowy to wiele rzeczy wcześniej w systemie dostępnych teraz trzeba opłacać osobno.

Podobieństwo się nasuwa samo, jest jednak bardzo istotna różnica, Apple ma kasy w c#$j, a Hyperion i A-EON jadą po bandzie. Jeżeli komuś się nie podoba to czy tamto, to niech nie kupuje, albo używa darmowego Arosa, który też korzysta na rozwoju AOS4.x i MOSa, bo czasami też coś mu tam skapnie przy okazji.
[#16] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #13

Remus nie przeanalizuje kicka który aktualnie używasz.

O jakiej analizie piszesz
[#17] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Ferin, post #15

Jak dla mnie to wygląda na sytuację w której programiści komercyjnego systemu nie dostają pieniędzy za swoją pracę więc przenoszą projekty poza system. Oczywiście podobnie jest w MorphOSie, ale raczej tu nikt nie zamierza zarabiac dodatkowo na rzeczach, ktore powinny być w systemie.
[#18] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@QkiZ, post #16

Zanim zacznę coś zmieniać w kickstarcie to bym chciał wiedzieć co już tam siedzi. Co wywalić, co dodać, co uaktualnić. Analiza zawartości danego kickstartu, modułów w nim zawartych.

Najlepiej w postaci GUI, bo wtedy mogę odhaczyć jakiś modułek, zaflagować jakiś inny. Wtedy wciskasz guzik Create i poprawiony kick gotowy. Sam Remus powinien zadbać o kolejność modułów, dla przykładu.
[#19] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #18

OK
[#20] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #18

Kup sobie Dużą Amigę z Zorro i kartę Deneb. Będziesz miał to co chcesz. Albo zakasaj rękawi i napisz coś podobnego jak tam jest czyli Lucifer.
[#21] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Dopuser, post #18

Zanim zacznę coś zmieniać w kickstarcie to bym chciał wiedzieć co już tam siedzi. Co wywalić, co dodać, co uaktualnić. Analiza zawartości danego kickstartu, modułów w nim zawartych.

No to właśnie to w Remusie jest. Pokazuje Ci jakie moduły są w kickstarcie, możesz je usuwać i zastępować własnymi.
Sam Remus powinien zadbać o kolejność modułów, dla przykładu.

Remus dba aby exec.library był pierwszy w kickstarcie, kolejność reszty nie ma znaczenia.
[#22] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@QkiZ, post #21

To może jakiś artek poradnik do PPA?
[#23] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@Ender, post #22

Zacząłem już pisać artek na swojego bloga o edycji kickstarta. To się niektórym przyda.
[#24] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich

@michal_zukowski, post #17

Andy nie jest deweloperem systemu, jest autorem portu Blendera orz programu Sketchblock. Zanim wypuści kolejną popierdółkę miło byłoby aby zapoznał się z czymś takim jak Amiga User Interface Style Guide,
[#25] Re: Multiviewer i Multiviewer NG - przeglądarka plików wszelakich
Podlacze sie do tematu edycji kickstartu. Skad bierzecie nowsze pliki? (Na EAB usuneli pliki Cosmosa, a on skasowal tez pliki ze swojego bloga, bo ktos je sprzedawal).
Najlepiej byloby gdyby ktos mi mogl przyslac gotowy zaktualizowany kickstart do A1200 (bo taka posiadam), zebym nie musial sie meczyc z edycja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem