• Opis

Wymęczone, trochę po czasie, ale w końcu złożony i działa - urodzinowy Plipbox dla brata.

Wrzuć do jednego gara:
- Klon arduino nano za 10zł
- Moduł enc28j60 za 15zł
- adapter 5V na 3V3 za 4zł
- wtyczka z obudową d-sub 25
- trochę kabelków ze starej taśmy IDE

a wyjdzie Ci sieciówka za 30zł plus wysyłki.
A Ty czemu jeszcze nie nie pingujesz świata Amigą? ;)

zamieścił: teh_KaiN

data: 2015.06.04 16:45

kategoria: Sprzęt / teh_KaiN

rozdzielczość: 2560x1536

odsłon: 123

komentarzy: 4

Ocena użytkowników: 5 (oceniających: 9)
Zaloguj się by zagłosować.


[#1] Re: Plipbox w białej obudowie Z7
O proszę :) To moje jednak drogo wychodzą. Jaki moduł enc28j60 kupiłeś? Chyba nie dedykowany do nano bo ja za taką cenę nie znalazłem. I po co Ci adapter 5/3.3?
[#2] Re: Plipbox w białej obudowie Z7

@Jenot, post #1

Kupiłem najtańszy możliwy moduł enc28j60 dostępny na allegro, który był zasilany na 3.3v. Klon arduino nano na swoim pinie 3v3 daje za mało amperów jak na potrzeby tego modułu - trzeba zbić napięcie z pinu 5v właśnie za pomocą adaptera.

Teraz na potrzeby własnego plipa kupiłem inny moduł, który można zasilać zarówno 5v jak i 3v3. Jedyny minus jego jest taki, że gniazdo jest zlicowane równo z jego pcb - będzie wklęsłe w obudowie, o ile nie odetnę spod niego równego paska laminatu.

W zestawieniu zapomniałem napisać o obudowie - typowa Z7 na cartridge c64. Jako, że są trudno dostępne kupiłem 8 sztuk na Allegro po 3zł/szt. W ogóle obczaj sklep lispol.com - mają szalenie tanie obudowy. Co prawda już takich nie mają, ale możemy się dogadać i mogę Ci parę odsprzedać bez marży.

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2015 18:42:39 przez teh_KaiN
[#3] Re: Plipbox w białej obudowie Z7
Jakby tego plibboxa wzbogacić o jakieś bufory 74HCT245, to można by dać dłuższy kabel LPT.
[#4] Re: Plipbox w białej obudowie Z7

@sanjyuubi, post #3

A kabel zrobiłem kompletnie na oko i widać mam więcej szczęścia niż rozumu, skoro działa. ;)

Miało być w ogóle bez kabla w postaci carta wpinanego w port LPT, ale obudowa jest za szeroka i nie byłoby jak wkręcić go w gniazdo, bo by nie było dostępu do śrub. A taki po prostu wbity jest słabym pomysłem, bo by mógł się luzować i wypadać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem