Komentowana treść: Quiz o Amidze
[#1] Re: Quiz o Amidze
Bułka z masłem 10/10.
[#2] Re: Quiz o Amidze
9/10. Wyłożyłem się tylko na pytaniu: Jedna z tych kultowych polskich płyt powstała dzięki Amidze. Która?

Dla mnie kultową polską płytą jest Kawaleria Szatana od Turbo a nie jakaś tam poezja śpiewana.
[#3] Re: Quiz o Amidze
Quiz banalny (miałem 10 poprawnych odp. na 10), niektóre pytania jakby znajome z innych quizów, podobnie ilustracje - widziane już wielokrotnie. No i te sformułowania: czytnik dyskietek, konsola wydana w 1993 r....
[#4] Re: Quiz o Amidze
9/10 ;)
[#5] Re: Quiz o Amidze
9/10. Mam wrażenie że na tym pytaniu (o płytę) to już kiedyś się wyłożyłem.
[#6] Re: Quiz o Amidze
10/10 pomimo mojego wieku :)
[#7] Re: Quiz o Amidze

@waldiamiga, post #2

o tej płycie zrobionej przy użyciu Ami gdzieś już czytałem, albo w jakimś quizie było, bo płyty ani zespołu na oczy nie widziałem
10/10 :) najciekawsze było podsumowanie w stylu "Masz doskonałą pamięć, albo być może jeszcze masz komputer Amiga"... tak, mam, chyba z 8 sztuk
[#8] Re: Quiz o Amidze

@wali7, post #7

Ja pamiętam że pisano o płycie zespołu Kaliber 44, o tej nie słyszałem i na tym pytaniu padłem.

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 11:49:33 przez Hellena
[#9] Re: Quiz o Amidze

@Hellena, post #8

Ja również poległem na tym pytaniu

9/10
[#10] Re: Quiz o Amidze
Amigowy portal i nie było wiadomości o 30 urodzinach Amigi!!! Szok


9/10 - poległem na płycie.
[#11] Re: Quiz o Amidze

@Pinto, post #10

Amigowy portal i nie było wiadomości o 30 urodzinach Amigi!!! Szok

Była, wczoraj.
[#12] Re: Quiz o Amidze

@madman15, post #5

Mam wrażenie że na tym pytaniu (o płytę) to już kiedyś się wyłożyłem.


Podobnie jak ja, wiedziałem, że chodzi o jakąś płytę Hip-Hop-wą z jakiegoś innego quizu.
Dlatego zaznaczyłem "Kinematografia" Paktofoniki (kojarzyłem dzięki szumowi medialnemu wokół filmu "Jesteś Bogiem").
W sumie byłem "blisko", bo Magik wcześniej udzielał się właśnie w Kaliber 44.

Kaliber 44 kojarzyłem (wstyd jeśli ktoś nawet nie kojarzy nazwy tej kapeli), ale tytułu ich pierwszej płyty to już nie bardzo.

Tutaj wzmianka o A500.

Sprawdziłem i okazało się, że płytę znam (zaznaczam, że Hip-hop to nie moja bajka muzyczna)!
Pamiętam, jak słuchałem ich kasety (właśnie tej płyty) z kumplem (była to bardzo wczesna młodości) w garażu w "Maluchu" Taty (byli czasy, ech )
[#13] Re: Quiz o Amidze
10/10
Z jednej strony, mogliby już zmienić te pytania z drugiej jednak ważne, że ktoś jeszcze pamięta...
[#14] Re: Quiz o Amidze
10/10 ale przyznam się, że płytę strzeliłem na zasadzie eliminacji.
Na podsumowaniu: Czy masz dobrą pamięć, czy Amigę - na to nie udało mi się odpowiedzieć
[#15] Re: Quiz o Amidze
10/10 OK
[#16] Re: Quiz o Amidze
Zdjęcie Amigi A.D. 2013 (chyba) od Commodore (krzak) to prowokacja.
[#17] Re: Quiz o Amidze

@waldiamiga, post #11

Nie widzę.
[#18] Re: Quiz o Amidze

@flops, post #1

9/9.5 :)
Polecam link
Opis
Pamiętasz jak godzinami przesiadywałeś przy starych amigowych gierkach ?
A może wciąż zdarza Ci się odpalić "przyjaciółkę" :)
Zobacz ile pozostało w Twojej pamięci. Zaprawieni amigowcy nie powinni mieć żadnych problemów :)
Życzymy przyjemnej zabawy!
Amiga rulez :)


Ostatnia aktualizacja: 24.07.2015 16:53:16 przez Dorian3d
[#19] Re: Quiz o Amidze
Uzyskałem 10/10. Chociaż jednej odpowiedzi nie byłem całkiem pewien i zgadywałem. :)
[#20] Re: Quiz o Amidze
10/10 oczywiście, choć pytanie o płytę miałem już z głowy dzięki powyższym komentarzom. Z marszu mógłbym polec, bo strzelałbym.
[#21] Re: Quiz o Amidze
10/10 bez czytania komentarzy, ale w końcu jest się Amigowcem z dziada pradziada
[#22] Re: Quiz o Amidze

@flops, post #1

Ano tak, jeśli chodzi o pytanie dot. płyty to odpowiedziałem jedynie przez to, że kiedyś już takie padło na łamach tego portalu :)
[#23] Re: Quiz o Amidze

@waldiamiga, post #2

9/10, poezja śpiewana sakz:).
[#24] Re: Quiz o Amidze

@Pinto, post #17

Nie widzisz, bo było wczoraj. W kalendarium.
[#25] Re: Quiz o Amidze

@recedent, post #24

9/10
Poległem na czasopismach o Amidze...
[#26] Re: Quiz o Amidze
10/10 oczywiście. Tytuł płyty skojarzyłem z odległej pamięci, widocznie utkwił mi gdy czytałem o niej, bo akurat ten gatunek muzyczny to nie moja bajka.
[#27] Re: Quiz o Amidze

@flops, post #1

10/10 szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2015 00:42:11 przez neuron55
[#28] Re: Quiz o Amidze
9/10

Klęknąłem tutaj:

"Niektóre modele Amigi miały charakterystyczne nazwy robocze, które potem były także wypalane na płytach głównych tych komputerów. Były to... "

Zaznaczyłem "psy programistów"
[#29] Re: Quiz o Amidze

@Hubez, post #28

tego samego byka pierdyknołem :)
[#30] Re: Quiz o Amidze
10/10
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem