Komentowana treść: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
[#31] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #30

Owszem kod Solid Gold jest dostępny, ale to jest akurat wysokiego kunsztu assembler . Nie wystarczy sama umiejętność programowania żeby się w nim ogarnąć. Trzeba dobrze znać asma, jest tam sporo różnych tricków i zaawansowanych technik użyte (nie dziwne skoro gra działa miodnie nawet na A500)...


Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 10:57:43 przez strim_
[#32] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@strim_, post #31

Dokładnie. Czytanie kodu w assemblerze to wyższa szkoła jazdy, lepiej napisać swój engine od nowa, po swojemu. Niestety na to potrzeba dużo czasu i umiejętności, ale raz napisany kod, może być użyty do większej liczby produkcji oraz rozwijany. Jakby ktoś nie musiał pracować na etacie i mógł 8h dziennie poświęcić na programowanie, to po 6 miesiącach coś sensownego mogło by się urodzić (o ile ktoś już zna assembler 68k i po trochu obsługę chipsetów Amigi).
Jest nadzieja, że niedługo powstanie więcej lepszej jakości gier, bo nawet tutaj na PPA znajdzie się kilka osób, które grzebią po godzinach i powoli rozwijają swoje silniki/gry. Do stworzenia dobrej jakości gry nawet na tak leciwy komputer, jest potrzebna krew, pot i duże pokłady czasu. Autorom Solid Gold należą się ukłony.
[#33] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@flops, post #32

Nie rozumiem ataku na Tales of Gorluth i niektórych argumentów. Owszem, gra jest crapem, ale czy komuś z Was ktokolwiek zabrania zrobić grę 10 x lepszą, sprzedawaną 10 x drożej, która rozejdzie się w 10 x większym "nakładzie"?

ps. Ot klepania postów na forach gry się nie napiszą.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 12:25:02 przez slay
[#34] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@slay, post #33

A po co robic 10 razy lepsza jak mozna zrobic ToG 3 i wydac ja za 30 euro?
Po co sie wiec meczyc jak mozna lekko, latwo i przyjemnie?

Prawie kazdy z nas by potrafil poskladac cos w bakbonie z wyrypana grafika. Dlaczego wiec tego nie robimy?
Bo mamy dosc krapow!
[#35] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #34

Ale hejtem tego nie zmienisz, jedynie co to odstraszysz jego lub innych od rozwijania się. Może gość nie czuje się na siłach, żeby uczyć się Amosa. Nie każdy musi być programistą, a chciał zrobić coś na Ami, jest to twórcze, jak jedna osoba choć się ucieszy z gry i autor z stworzenia tej gry, to to jest jak najbardziej pozytywne (w mojej opinii).
W Amosie można fajne rzeczy zrobić, o ile pamięć mnie nie myli to Pole Walki (chyba ze wstawkami) oraz Legion to dwa przykłady, że można zrobić super grywalne gierki, nie koniecznie w C lub ASM.
Ja nadal słabo z czasem stoję, ale na jesień i zimę rezerwuję sobie czas żeby pogrzebać więcej z programowaniem na Amidze, a cały czas pamiętam o LoadError/RetroKomp i prodce scenowej. Czas ucieka, a postępy minimalne, ale się nie poddam bez walki.
[#36] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@slay, post #33

Ja nawet supportnąłem autora, kupując "jedynkę", ale już wtedy pisałem autorowi że tu jest potrzebny silnik chociazby w Amosie. Co i jak z tą grą opisalem dokladnie w papaierowym PPA. Może w naszych komentach jest trochę hejtowania, ale z drugiej strony na eab idzie wazelina i slodzenie :).

Żeby nie było, trzeba przyznać że autorska muza jest spoko, gfx ładna. Ale 20+ euro to lekka przesada.

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 15:38:07 przez twardy
[#37] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@flops, post #35

Klepanie w kolko tego samego gniota w bakbonie ale ze zmieniona grafika nie jest zadnym rozwojem.
Zgadza sie, w Amosie mozna zrobic bardziej ambitne rzeczy ale do tego trzeba wiedzy znaczniej wiekszej niz do skladania krapa w bakbonie..
[#38] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #37

Wpadł mi do głowy taki pomysł... Trzeba szybko zrobić w Backbone "Tałes of Baruch", z podobną grafiką, muzyką i lepszą grywalnością i udostępnić za darmola albo za parę Euro. W ten sposób obrazimy autora ToG i zmotywujemy go do cięższej pracy ok, racja
[#39] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@recedent, post #38

Smiech
[#40] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #39

Selur zacznij zbierać preordery na Key Mastera Deluxe :) Może wyrwiesz mu kawałek "rynku":) Jak namówisz Slayera, żeby ci do tego machnął grafikę to może nawet Gorluth 2 zostawicie w tyle.

Śmiechy śmiechami, ale ja jestem zaskoczony że na ten Gorluth 2 te preordery autor zbiera....
[#41] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #40

Może wyrwiesz mu kawałek "rynku"
obawiam sie, ze nie trzeba mu nic wyrywac, bo wiekszosc bylejakich gier w Amosie miazdzy te Tog'i, moze nie graficznie ale gameplay'owo na pewno.

Jakby chcial za to ze 2 euro, to mozna by to przebolec ale 30e to juz jest kpina z graczy.
[#42] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@selur, post #41

Ale to pokazuje ze sa ludzie chetni zaplacic za ladnie wydana gre. Chcą poczuć dreszcz emocji wyciągania ami gry z pudełka jak za dawnych lat. Mysle ze takie 2-3 gry rocznie, przy ladnym wydaniu np przez Psytronik rozeszlyby sie w kilkuset egzemplarzach.
[#43] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży

@twardy, post #42

Jeśli udałoby się skończyć Castle Hacka, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby gra była dostępna do ściągnięcia za darmo, a wersja fizyczna w pudełku dla kolekcjonerów może zostać wydana za zwrot kosztów, chociażby przez wspomniany Psytronik:)
[#44] Re: Tales of Gorluth 2 - zamówienia w przedsprzedaży
W tym tygodniu przewidziana jest wysyłka gier do osób, które złożyły zamówienia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem