Komentowana treść: Zbiórka "na śmietnik"
[#31] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Mario, post #26

Funkcjonalność kosza powinna być wbudowana w system plików. SFS powinien zostać ulepszony (lub inny system plików) tak, aby w katalogu kosza (.recycled czy cokolwiek) lądowały całe struktury katalogów i były stamtąd automatycznie usuwane gdy zajdzie konieczność nadpisania plikami nie-skasowanymi (a może już tak jest, nie wiem).


I (o ile dobrze się orientuję) tak to właśnie wygląda w przypadku systemu SFS. Mamy (domyślnie ukryty) katalog .recycled, jego zawartość nie "zapełnia" twardziela i jest automatycznie kasowana bez ingerencji użytkownika.
A że niektórzy nie potrafią bez kosza żyć i są w stanie zapłacić za to ciężkie pieniądze - mamy rzeczone bounty.
[#32] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@_arti, post #17

Jak ktoś już pisał jest .deldir/.recycled (PFS/SFS). Cały knif to tylko przypisać nazwę tego "katalogu" do systemu plików i zrobić to widoczne za pomocą ikonki/skrótu. I tak, przechwytuje wszystkie funkcje kasowania do tego katalogu. Jedyny "problem" to niewidoczność tych katalogów i brak jednego globalnego kosza (każda partycja ma swój)

Nie jestem programistą, ale potrafię "napisać" jakieś podstawowe rzeczy. Jak dla mnie dla kogoś kto ma głowę na karku i umie programować nie jest to nic trudnego.

Swoją drogą chyba na AmiNecie jest podobny utilek na classica (68k), robiący przekierowania kasowań do katalogu trashcan i zrobienie jednego globalnego dla wszystkich partycji

Jak dla mnie całkiem niepotrzebny feature, ale gusta są różne...

Edit: A próbował ktoś może dodać ikonkę do .deldir/.recycled i zrobić wystawienie na pulpit?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 12:50:03 przez Solo Kazuki
[#33] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Solo Kazuki, post #32

Jak dla mnie dla kogoś kto ma głowę na karku i umie programować nie jest to nic trudnego.

No, zasadniczo, to ze wszystkim tak jest
[#34] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@recedent, post #31

A czy przypadkiem na SFS po usunięciu struktury katalogów nie ginie ona bezpowrotnie a pliki nie "wsypują" się do katalogu kosza? Jeśli tak, to to może być pewien problem przy ewentualnym odzyskiwaniu danych.
[#35] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Mario, post #34

Tak właśnie jest, wszystko leci w jeden katalog. A wystarczyłoby zapisywać ścieźkę jako komentarz pliku...
[#36] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Krashan, post #35

Ale gdyby plik miał jakiś komentarz na którym nam zależy to po odzyskaniu komentarza już nie będzie. Ten cały mechanizm mógłby mieć jakiś plik z listą plików, które są w koszu i ich oryginalnymi ścieżkami. Tylko sam nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Plik w ekstremalnych przypadkach mógłby być naprawdę wielki i "chodzenie" po nim mogłoby trochę zwolnić całą operację kasowania/odzyskiwania. To takie... nieamigowe i śmierdzi mi czymś w rodzaju rejestru, czyli potencjalnymi problemami. :)
[#37] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@MDW, post #36

Ale dlaczego nie będzie naszego komentarza, w sumie chyba przecież jedno nie musi wykluczać drugiego. Kwestia bardziej ile można maksymalnie bajtów dać w komentarzu.

:)




Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 20:33:29 przez ede
[#38] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Krashan, post #35

Plikom można zmienić nazwy na jakieś unikalne identyfikatory, a obok trzymać plik mapujący te identyfikatory na ścieżkę przed skasowaniem i nazwę. Przydała by się opcja odzyskiwania zarówno w pierwotne miejsce jak i wskazane przy odzyskiwaniu.
[#39] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@smith, post #38

Straszna kombinacja. Wystarczy aby wnętrze .recycled zawierało całą strukturę katalogów. Tzn. kasuję plik z Programy/Ala/Kot/kot.jpg i widzę potem na dyku: .recycled/Programy/Ala/Kot/kot.jpg gdy kasuję katalog (nawet pusty!) Gry/Snake to widzę potem na dysku: .recycled/Gry/Snake dopóki się nie nadpisze (a w przypadku pustych katalogów to może i nie zestarzeje).
[#40] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Mario, post #39

Ale do tego musiałbyś zmodyfikować samego SFS-a (i każdy inny system plików, w którym chciałbyś mieć kosz).
[#41] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@Krashan, post #40

I na takie modyfikacje bounty było by chyba praktyczniejsze. :)
[#42] Re: Zbiórka "na śmietnik"

@MDW, post #36

W sumie wystarczy jakiś program, który nazwę w .deldir/.recycled powiązał z konkretną ścieżką i parametrami/komentarzem jaki dany plik miał przed skasowaniem i trzymał to, niestety, w czymś na zasadzie rejestru. Niemniej byłby to np jeden plik o przeznaczonym jednym zastosowaniu, a nie jak rejestr w Win na zasadzie "wpisujesiewszystkocomożnachoćczęstoniematosensu".

Zresztą systemy amigowe mają swoje ENV: który trochę jest namiastką rejestru AmigaOS. Więc dodatkowy plik nie zrobi tam większego "zamieszania"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem