Komentowana treść: Sum USB dostępny w RetroAmi
[#1] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi
No no no, ładnie się projekt rozwija. Coraz więcej ciekawych mikro do klawiatur, myszek i innych peryferiów. A wbudowane usb (mniej lub bardziej funkcjonalne) mają też małe atmegi8u2 choćby, większe atxmega128a3u, a nawet 32 bitowe army (choćby LPC11U14). Daje to możliwości zabawy pasjonatom z różnymi upodobaniami. W przypadku kolegi spidi widzę, że to głównie PIC (chociaż ostatnie ich rozwiązania ponoć strasznie zbugowane). Nawet interfejs stacji dysków siedzi na STM32 (ARM), do C64 projekty są na atmega64 i też jakieś ARMy. Czasem nawet te mikro (w interfejsie) są szybsze niż to do czego je podłączamy. Taki mały paradoks :D
[#2] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi
A skosy dzialaja (2 klawisze naraz)?
Aktualnie mam adapter Elboxu...
[#3] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi
Super sprawa, niech ktoś opisze jak to się sprawuje w praktyce, np wspomniane skosy, więcej klawiszy na raz.
Ja osobiście chętnie bym przygarnął taki adapter do A600.

Brawo Spidi OK
[#4] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@BULI, post #3

Adapter mam od dłuższego czasu, po za skosami dla mnie jest Ok i czekam na wersje do A600.
[#5] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@bacus10, post #4

Adapter mam od dłuższego czasu, po za skosami dla mnie jest Ok i czekam na wersje do A600.


Jaki to jest model klawiatury? Bo widzę, że niektóre klawiatury sprawiają problem z tymi skosami.
[#6] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@spidi, post #5

Na PW wyśle, to co testowaliśmy:)
[#7] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@spidi, post #5

Wlasnie zamowilem 1szt. i prosilbym podac jakie modele klawiatur nie powoduja problemow ze "skosami"

@Spidi, swietna robota z tym interfejsem, tak samo jak wczesniej z Rysiem Thanks! OK
[#8] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@spidi, post #5

.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 12:36:33 przez mccnex
[#9] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@spidi, post #5

Czyli z dobrą klawiaturą nie powinno być problemów z kilkoma przyciskami na raz/skosami!?
[#10] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi
Jeszcze jedno bo nie kojarze.... rozumiem ze sum'a moge sobie wpiac majac fast-ata + bvision?
[#11] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@mccnex, post #7

Ja mam Logitecha K230. Będę starał się rozwiązać ten problem, bo niestety klawiatury nawet od jednego producenta zachowują się różnie.
[#12] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@stefkos, post #10

Jeszcze jedno bo nie kojarze.... rozumiem ze sum'a moge sobie wpiac majac fast-ata + bvision?


Powinno pasować aczkolwiek nie sprawdzałem tego, bo nie posiadam już dawno owych urządzeń.
Tu masz dwa filmiki na których można zobaczyć jak Sum jest zamontowany i powinieneś ocenić czy nie będzie kolidowało.
[#13] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi
Hmmm... Spidi, powinieneś wziąć przykład z Apple, i najpierw uświadomić ludzi dlaczego jest to niezbędne urządzenie i po co mają wydać swoją kasę... :)
Bo szczerze mówiąc, do czego to jest potrzebne? Ryś wiadomo, ale klawiatura? Jeszcze do Towerki ok, ale do desktopa?
Czy tez ja mam jakies klapki na oczach i nie widzę oczywistych zastosowań?
[#14] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@vojo, post #13

Do tego żeby naparzać w pinballe i i inne gierce na klawkę bez strachu że uszkodzisz oryginalną i trudno dostępną klawiaturę do A1200.
[#15] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@Jacenty, post #14

Właśnie dla tego kupiłam i nie tylko:)
[#16] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@Jacenty, post #14

Z takim rozumowaniem to od razu WinUAE włącz, bo inaczej albo klawiatura padnie, albo proc sie przegrzeje albo jeszcze jakieś inne CIA się spali ;)
[#17] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@vojo, post #13

Z mojego podwórka. Mam mało miejsca na biurku i dlatego Amiga leży z boku.
Przy takim rozwiązaniu na biurku zawsze znajdzie się miejsce na kawałeczek klawiatury i myszkę :)
[#18] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@vojo, post #13

Jeśli ktoś nie widzi oczywistych zastosowań rzecz jasna zakup Suma uzna za zbędny wydatek ale znajdą się też tacy dla których takie urządzenie będzie bardzo przydatne. Osobiście używam zewnętrznej klawiatury mimo posiadania desktopa. Korzystam z elboxowego interfejsu. Po prostu wygodniej pisze się, gra w gry które wymagają częstego używania klawiszy. Oczywiście mógłbym to samo robić odpalając WinUAE na laptopie ale...Brawo Spidi.
[#19] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@spidi, post #17

OK, po prostu ciekawy byłem.
Rysia mam i sobie chwalę, a Suma... pomyślimy :)
[#20] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi
a da radę w cd32 zamontować?
[#21] Re: Sum USB dostępny w RetroAmi

@Katias, post #20

Tej wersji tam nie zamontujesz. Niebawem będzie wypuszczona zewnętrzna wersja Suma i ją będziesz mógł podłączyć do CD32.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem