Komentowana treść: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
[#1] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Autorzy gry byli tak napaleni na powstanie OS4/MOS wersji(z racji inspiracji Chaos Engine), że już wcześniej zapowiedzieli, iż port powstanie nawet, jeśli pułap nie zostanie osiągnięty. Za port odpowiadać będzie ta sama osoba, która pracowała przy Battle Squadron.
Natomiast co do daty wydania, nie ma chyba jednoznacznej informacji, czy port zostanie wydany równolegle z pozostałymi wersjami, czy jednak trochę później. Posty osoby odpowiedzialnej za port na zagranicznych forach sugerują raczej to drugie.

Jak kogoś to ciekawi, i będzie miał akurat szczęście trafić w odpowiednim czasie, pod adresem
https://picarto.tv/Cyangmou
można czasem obejrzeć na żywo proces powstawania grafiki - o ile nie została ona już ukończona
[#2] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@okejokej, post #1

[#3] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@kiero, post #2

Racja! :) Sugerowałem się późniejszym postem, w którym autor(portu) napisał, że pewne głębsze zmiany w kodzie rozważać będzie dopiero, gdy gotowa będzie wersja PC. Ale zapewne priorytetem będzie w takim razie równoczesna data wydania.




Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 17:50:36 przez okejokej
[#4] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Bardzo pozywna wiadomość. Sama gra zapowiada się super i miejmy nadzieje, że pokaże niezależnym studiom, że mimo wszystko jest rynek na gry na Amidze. Porządne, a nie tylko ToG:P
[#5] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Może znów będzie w co zagać pod MorphOS-em, zobaczy się.
[#6] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Super :)
[#7] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@Gżegżółka, post #6

200 tys zeta ... całkiem niezły kawał kasy chyba się będę brał za robotę na kickstarterze...
[#8] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Gra ma cholernie dobry design, który wydaje mocno nawiązywać do Bioshock-a i jego Rapture. Twin stick shooter? Bez wątpienia to będzie najlepsza gra w historii neo"Amig".

@xtro 30% zebranej kwoty inkasuje Kickstarter wiec twórcom zostanie raptem 30000 € a to śmiesznie mało jak na taki projekt.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 19:33:44 przez michalmarek77
[#9] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #8

Gra ma cholernie dobry design, który wydaje mocno nawiązywać do Bioshock-a i jego Rapture

Zgadzam się.

30% zebranej kwoty inkasuje Kickstarter

A nie czasem 10% ?
[#10] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #8

30% - ta ja napiszę kickstart2.... po co się rozdrabniać.... to żaden geszeft rebe produkować, geszeft to sprzedawać tych co produkują... Pogadam z Ickiem i Mośkiem może sie w te afere wejdą.... tylko.... gdzies mi się zapodziała służbowa jarmułka...


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 19:59:20 przez xtro
[#11] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #8

30% zebranej kwoty inkasuje Kickstarter wiec twórcom zostanie raptem 30000 € a to śmiesznie mało jak na taki projekt.

Skąd te "rewelacje"? Pewnie z palca. Kickstarter pobiera 5% + od 3% do 5% dodatkowo różnych opłat manipulacyjnych (w zależności od kraju).
[#12] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Lubię to! OK

@xtro - oh ty draniu... jak mogłeś myckę zgubić
[#13] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@mailman, post #11

No to dosolilem :) Faktycznie mój błąd, bardzo dobrze zresztą - więcej dla twórców zostaje :) Przepraszam za wprowadzenie w blad.
Sam nie wiem skąd mi się te 30% w głowie wzielo...
[#14] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@Krashan, post #5

A podobno tylko mnie interesują gry, jak to ktoś stwierdził (nie Ty).
[#15] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #13

Sam nie wiem skąd mi się te 30% w głowie wzielo...

te 30% to wziąłeś pewnie od Apple albo innych (Google, M$?), którzy pobierają mniej więcej tyle od deweloperów...
[#16] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Na stronie projektu zostały dodane minimalne wymagania wersji AmigaOS 4, MorphOS i AROS.

Swoją drogą o AROS wcześniej nie wspominali, wyszło dopiero teraz. Więc i AROSowcy się załapią...


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 23:36:48 przez Solo Kazuki
[#17] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Tylko czekać na produkt finalny
[#18] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #13

Steam bierze 30% .
[#19] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@Aniol, post #18

30% to niezle zdzierstwo. Pomyslalbym ze Steam'a zalozyli polacy..
[#20] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@selur, post #19

Ostrzeżenie za łamanie punktu 14 regulaminu. To samo dotyczy kolegi xtro.
[#21] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@selur, post #19

Steam czy Kickstarter... i tak fiskus zedrze z nich >15k euro...
[#22] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Wygląda na to, że zostanie również osiągnięty pułap wymagany do stworzenia edytora poziomów (51000$). Swoją drogą widać, że autorom zależy, by swoją grę jak najbardziej dopracować. Tak jak w przypadku portów NG, tak i tutaj po cichu dają do zrozumienia, że edytor prawdopodobnie powstanie nawet, jeśli pułap nie zostanie osiągnięty - tylko trochę później OK

Konsolowcy (71000$) nie mają chyba jednak na co liczyć
[#23] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@okejokej, post #22

Euro nie $. Jak gra będzie dobra to prędzej czy później na jakąś konsolę trafi.
[#24] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #23

Oczywiście euro, jakoś już domyślnie na anglojęzycznych portalach "widzę" $ przy kwotach pieniężnych
[#25] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
No i jest uzbierane 51000 euro. Więc i edytora można się spodziewać.
[#26] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@Solo Kazuki, post #25

Wygląda jednak na to, że edytor będzie dostępny wyłącznie pod system Windows, i tylko twórczość z tego wynikająca będzie działać na wszystkich innych platformach.
[#27] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@okejokej, post #26

Z tego co można przeczytać "No, at least not for now". Znaczy to ni mniej ni więcej "Nie, a przynajmniej nie teraz". Reszta to wyjaśnienie dlaczego, ale nie wyklucza to całkowicie edytora dla innych systemów
[#28] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
No to bedzie w co pograć nice :)
[#29] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS

@michalmarek77, post #23

Na konsolę? Zniknie w natłoku tego typu gier podobnych jakich jest mnóstwo. Szkoda, że nie wydali kontynuacji Chaos engine 3 - w tym kolekcjonerka z cd na Amigę. To by było coś wspaniałego.
[#30] Re: Tower 57 także na AmigaOS 4 i MorphOS
Dostępna jest też strona internetowa Pixwerk, gdzie zapewne będzie można śledzić postępy prac.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem