Komentowana treść: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku
[#1] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku
Gra w podobnym stylu juz byla na Amige - Software Tycoon.
Na PPC mozna bylo pograc ale wersja 68k nawet na 060/66 byla niestety niegrywalna.
[#2] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@lekarz_med, post #1

Pfff... ja tu się dziwię że w ogóle coś nowego wyjdzie, a ten marudzi. Że mało, że było...

Zobaczymy jak wyjdzie, osobiście trzymam kciuki żeby się sprzedało na tyle dobrze, by została doceniona ta nisza. OK
[#3] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Solo Kazuki, post #2

Pożyjemy zobaczymy :) było by fajnie.
[#4] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku
Może w ogóle coś ruszy w temacie nowego komercyjnego softu a w tym gier. Mamy coraz lepsze konfigi klasycznych maszyn a na Neo Amigo/Maki można spokojnie dłubać w SDLu lub Allegro całkiem przyzwoite produkcje.
[#5] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@pong777, post #4

Tylko że liczba potencjalnych nabywców jest raczej śmiechu warta.
[#6] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@pamp3rs, post #5

Obserwując sprzedaż Goteków i ROMów widzę potencjał rynku w liczbie 500-1500 sztuk dobrej gry na samego klasyka. Do tego dochodzi kilka tysięcy potencjalnych użytkowników MOSa/AOSa. Mając na wydanie 50 000 E na produkcję gry myślę, że można liczyć na ich zwrot. To pewno około 4 osoby tworzące grę przez pół roku...
[#7] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku
Już widzę jak wyjdzie
[#8] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@pong777, post #6

Dam sobie głowę uciąć, że żaden program na neo Amigi nie sprzedał się w liczbie "kilku tysięcy egzemplarzy". 500 sztuk (przy dobrych wiatrach i wariantach gry na wszystkie fronty - 68k/Aros/AOS/MOS) to max na który, moga liczyc twórcy wydajacy dziś komercyjnie rozrywkowy soft na Amigi. Ciekawe, skadinad, jak sprzedało się MACE czy inne gry EntwlickerX na AOS? Moze to byłby jakiś wyznacznik? MDW tez wydal jakąś grę na MOSA, może podzielilby się wynikami sprzedazy?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 12:45:55 przez michalmarek77
[#9] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@michalmarek77, post #8

MDW tez wydal jakąś grę na MOSA, może podzielilby się wynikami sprzedazy?

Wersja Fortisa na MorphOS-a była bezpłatna.
[#10] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #9

Hmn, a istnieje jakaś liczba indywidualnych pobran gry? No chyba, że była udostępniana w wielu miejscach. Swoją drogą, masz może dane dot. sprzedazy Twojego (w sensie wykonania bo właścicielem jest ktoś inny) Digiboostera? Niszowy soft ale w sumie taka informacja mogłaby być całkiem interesująca.
[#11] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@michalmarek77, post #10

O, aż sam się zdziwiłem, bo na MorphOS Files licznik pobrań Fortisa to aż 1143. A to nie jest jedyne miejsce, skąd można go pobrać.

Dane dotyczące sprzedaży DigiBoostera 3 oczywiście mam, 54 sztuki (w sumie na MorphOS-a, AmigaOS 4 i AmigaOS 3).
[#12] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #11

Interesujące. Na tyle, że pozwolę sobie nie skomentować tych danych.
Pytałem, bo ostatnio w wielu miejscach pojawiają się debaty na temat losów indie developerów na currentowych scenach (głownie PC/Steam). To przesadne nasycenie grami indie zdewaluowało ich wartość i zainteresowanie nimi. Wielu tytułów nie sprzedaje się wcale, na tyle słabo, że twórcy po prostu odchodzą od tworzenia gier/przychylniej patrzą na niszowe platformy, które nagle mogą stać się interesujące. To szalenie ciekawe ale zdecydowanie nie nadaje się na komentarze w tym temacie.
[#13] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@michalmarek77, post #12

Jeżeli chce się pisać soft na amiplatformy, to trzeba to traktować w formie wciągającej zabawy, ale na pewno nie źródła utrzymania.
[#14] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@michalmarek77, post #10

Hmn, a istnieje jakaś liczba indywidualnych pobran gry?

Nigdy tego nie monitorowałem i nawet nie stworzyłem żadnego mechanizmu do monitorowania. Idea była taka, że wersje dla ami-świata są za darmo, a koszt ich wyprodukowania pokrywają wersje dla innych platform. To się nie bardzo sprawdziło. Jednak idea jest ciągle żywa i następne produkcje też będą wypuszczane w takim modelu. Fortis nie powalał grywalnością. Następne gry powinny być bardziej grywalne chociaż będą raczej słabsze graficznie.

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 18:01:55 przez MDW
[#15] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@MDW, post #14

Następne gry powinny być bardziej grywalne chociaż będą raczej słabsze graficznie

Pewnie Caro nie ma czasu...
Kiedy masz zamiar coś wypuścić? Będzie coś wcześniej niż Game Tyccon 2?
[#16] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #11

Krash, a jakiś scener już coś wydał w ramach jakiegokolwiek compo używając db3?
[#17] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Sokok, post #16

Krash, a jakiś scener już coś wydał w ramach jakiegokolwiek compo używając db3?

Jeżeli tak, to ja o tym nic nie wiem. Co więcej na razie nie spodziewam się. Wynika to z faktu jakie obecnie konkursy muzyczne mamy na parties. Ponieważ sam wystawiam swoje utwory, wiem jak to mniej więcej wygląda. Utwór zrobiony w DB3 może być najczęściej wystawiony tylko w streaming music compo, gdzie konkuruje nie tylko z Renoisem, ale też wszelakimi Abletonami, Fruity Loops i tak dalej. Alternatywnie da się go wystawić w wild compo (taki mam plan na Load Error, bo nie ma tam konkursu streaming music). Nawet jeżeli jest kategoria tracked music compo to najczęściej albo ograniczona jest do formatu ProTrackera, albo jest ograniczona odtwarzaniem z klasycznej Amigi.

Przy czym, żeby było jasne, nie piszę to w tonie pretensji, po prostu tak jest. Dlatego prawdopodobnie pójdę z jednej strony w kierunku zmniejszenia wymagań sprzętowych (składam sobie teraz A1200, prawdopodobnie z kartą ACA1221 i chcę napisać tracker, który będzie po prostu do użytku na takim konfigu, ale będzie znacznie wygodniejszy np. od ProTrackera), z drugiej strony w kierunku MIDI, bo to pozwoli na uzyskanie wysokiej jakości technicznej nawet na słabym sprzęcie, oraz może zainteresować osoby, dla których do tej pory DB3 nie był interesujący. Oczywiście program nadal będzie działał również na MorphOS-ie i AmigaOS 4.
[#18] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@waldiamiga, post #15

Pewnie Caro nie ma czasu...
Kiedy masz zamiar coś wypuścić? Będzie coś wcześniej niż Game Tyccon 2?

Niestety nie potrafię na to odpowiedzieć w dwóch zdaniach więc pozwoliłem sobie odpowiedzieć na forum HydePark w tym wątku żeby nie zaśmiecać newsa komentarzami nie na jego temat.

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 13:21:09 przez MDW
[#19] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #17

Utwór można przecież wystawić jako soundtrack do dema czy innej produkcji. To tylko kwestia tego czy jakiś muzyk będzie miał wenę i DB3 pod ręką akurat.
[#20] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #17

Fantastycznie!
[#21] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #17

(składam sobie teraz A1200, prawdopodobnie z kartą ACA1221 i chcę napisać tracker, który będzie po prostu do użytku na takim konfigu, ale będzie znacznie wygodniejszy np. od ProTrackera)



Brawo Ty! Jeżeli to możliwe, to chętnie zostanę testerem.
[#22] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Andrzej Drozd, post #21

I ja vice versus też!
[#23] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Sokok, post #22

Spokojnie, to tylko ambitne plany. Możliwe, że zbyt ambitne. Amiga się składa, zeszły tydzień był zakupowy, teraz czekam na dotarcie elementów...
[#24] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Krashan, post #17

No AceMen ma takie plany zwałaszcza że na AmiParty zgarną zarówno miniacza z MorphOS-em a ostatnio db3 :)
[#25] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku

@Drako^BB, post #24

No to byłby miły przełom.
[#26] Re: Game Tycoon 2 na Amigę w 2017 roku
Wywiad z Marco Sowa (po niemiecku).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem