Komentowana treść: Nowy magazyn RETROKOMP!
[#1] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
OK
[#2] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Zapewne zrobi równie oszałamiającą karierę jak reaktywowany "Secret Service"
[#3] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Kto mi weźmie jedną sztukę z autografami bywalców party? Serio pytam.
[#4] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Zespół redakcyjny tworzą osoby znane między innymi z działalności scenowej, jak również szerokiego zespołu współorganizatorów RETROKOMP/LOAD ERROR PARTY

Co to dokładnie za osoby?
[#5] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
To ja mam pytanie i stwierdzenie.

Pytanie brzmi: jaki jest nakład zerowego numeru?
Stwierdzenie brzmi: zaklepuję sztukę! ;)
[#6] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Hmm, "demo-scena"? Pierwszy raz o tym słyszę.
[#7] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Świetnie OK Wreszcie Amiga dołącza do grona cudownych mikrokomputerów. Po cichu liczę na aktywację Amigowców podobną do środowiska C64 czy Atari.

Mam pytanie: czy będzie można prenumerować?

Edit: Zamówione!

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 23:42:05 przez Hexmage960
[#8] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Ta idea bardzo mi się podoba :) trzymam kciuki żeby wypaliła i nie było takiego bubla z jak reaktywacją Secret Servica
[#9] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Gżegżółka, post #8

a czemu ma być bubel? Przecież to nowa gazeta. siedzi, pije i chrupki I nie koncentruje się na grach, więc jest szersze pole manewru.
[#10] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@snajper, post #9

Ta gazeta to współczesny "Bajtek", dla mnie to fantastyczna wiadomość, bo darzę tamte czasy wielkim sentymentem. Chyba wielu ludzi dobrze wspomina swoje dzieciństwo.

Dla mnie taka gazeta będzie czymś przecudownym - będzie jak wehikuł czasu. Wyobraźmy sobie znowu działy "Atari", "Commodore 64", "ZX Spectrum", "Amstrad CPC", czy "Amiga". Tak jak w "Bajtku".

Może będzie parę listingów do wprowadzenia.
[#11] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Hexmage960, post #10

Jako komentarz, wkleje posta, którego napisałem na PPA ponad 3 lata temu :)

http://www.ppa.pl/forum/ppa/24437/wiecej-kolorow-do-ppa-felietony#m317225


"Korzystając z tematu, podzielę się pewnym przemyśleniem. Wiem, że to co napiszę to projekt arcy-trudny do realizacji i mało realny, ale pomarzyć zawsze sobie można.

Otóż, marzy mi się taki papierowy magazyn (miesięcznik, nawet kwartalnik) - z prawdziwego zdarzenia, czyli do kupienia np. w Empiku który traktowałby o różnych starych platformach. Tych umarłych (ZX), ale i bardziej żywych (Amiga), poprzez C64, Atari i wszystkie inne wynalazki. Za budulec teoretycznie mogłyby posłużyć na początek C&A fan i papierowe PPA, do tego trochę "fanzinowego" klimatu. Komputery można by powkładać do "klanów" jak kiedyś w Bajtku (klan Atari, klan Commodore - ale to miało klimat :). A to wszystko na ładnym, błyszczącym papierze. Pierwszy bym to zaprenumerował (a i napisał coś pewnie). Poza naszym krajem takie inicjatywy się ukazują.

Wydawać by się mogło, że dziś - na pewnej fali mody na vintage computing i retro gry - taki projekt nie musiałby od razu oznaczać katastrofy biznesowej. A może i z czasem przyciągnął by nawet jaichś reklamodawców (serwisy retro sprzętu itd.).

Heh, to się człowiek rozmarzył :) Pozdrawiam,"

Brawo Adam, że się udało.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 09:58:51 przez slay
[#12] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@slay, post #11

Podpisuje sie pod tym :) W zasadzie można i ponownie sie rozpisać o tym co było już wcześniej ale na świeżo. Multiplatformowo z humorem w nowoczesnej oprawie :)
[#13] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Myślę, że kupię pierwszy numer na miejscu.
[#14] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
W pełni zgadzam się ze Slayem. Ale na początek może kilka stron na papierze kredowym z grafikami scenowymi. Coś takiego chyba było dawno temu w "Amigowcu".
[#15] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@kry_siek, post #2

Skończył się biovital babci, czy dopada cię jesienna deprecha, znany panie z nowym nickiem?OKOKOKOKOK
[#16] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!
Wszystko fajnie, ale jeszcze 10 lat temu ludzie przestali czytać książki, a w dzisiejszych czasach prawie nikt nie czyta nawet gazet ani czasopism.

...dlatego branża poligrafii w którą się wpakowałem ponad 20 lat temu przechodzi taki kryzys... z którego już się raczej nie dźwignie.
[#17] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Duracel, post #16

Wszystko fajnie, ale jeszcze 10 lat temu ludzie przestali czytać książki, a w dzisiejszych czasach prawie nikt nie czyta nawet gazet ani czasopism.


Na szczęście target osób, do których skierowane są pisma pokroju Retrokomp to specyficzna grupa ludzi, która nadal używa komputerów mających 30 lat i nie koniecznie "podąża" za współczesnymi "trendami analfabetyzmu i nieczytania"
[#18] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Duracel, post #16

Starych firm komputerowych już nic nie wskrzesi.Póki my użytkownicy żyjemy warto się nimi zajmować.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 15:23:34 przez simka113
[#19] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Hexmage960, post #10

Listingi? eee chyba raczej linki do ściągnięcia plików. Raczej szkoda miejsca na listingi na papierze. Papierowe czytadła to teraz oldschool. ;)

Jestem ciekaw czy będzie opcja wysyłki za granicę. Albo płacenia w innej walucie. Nie wszyscy Polacy mieszkają w kraju i mają konto na orzełki. ;)

A propo klanów to może doczekamy się forum dla wszystkich retromaniaków (za przeproszeniem) w kupie. A nie tak że każda platforma osobno. ;)
[#20] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@ZbyniuR, post #19

Jestem ciekaw czy będzie opcja wysyłki za granicę

Jest opcja płatności przez PayPal, przy podaniu zagranicznego adresu dostawy przesyłamy dodatkową informację jak opłacić zamówienie.

Niedługo na stronie pojawi się wybór sposobu płatności i wysyłki (także do Paczkomatów), więc będzie wygodniej.
[#21] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@ZbyniuR, post #19

Listingi? eee chyba raczej linki do ściągnięcia plików. Raczej szkoda miejsca na listingi na papierze. Papierowe czytadła to teraz oldschool. ;)

Mam "kliknąć" w papier? Do takich linków trzeba mieć pod ręką komputer z łączem internetowym. Ja bardzo lubię pracę kodera, więc przepisanie nawet kilkuset linijek z pisma do kompa w asemblerze jest mi niestraszne. A jaka satysfakcja! Np. działająca gra - warte nawet kilku godzin skrupulatnego przepisywania.

Mam w tym trochę praktyki. Swego czasu, gdy rozpracowywałem grę Benefactor, to po prostu uwielbiałem przepisywać kod na kartkę papieru. Podobnie było przy grze Dune 2 i generatorze terenu. Ot, takie moje "autystyczne" skłonności.

Także listingi byłyby fajne - szczególnie dla kogoś kto nie ma kaseciaka ani stacji do swojego C64 na przykład (ja akurat mam oba te urządzenia do swojego C64).

Mam nieśmiałe pytanie: czy można by dołączać dyskietkę 5,25" do pisma? Czy jest to w ogóle możliwe tj. czy ktoś produkuje takie nośniki, albo są jakieś ich zapasy?

Dla mnie Retrokomp to super inicjatywa.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 17:06:11 przez Hexmage960
[#22] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@ZbyniuR, post #19

nie zapominaj, że na świecie żyją jeszcze tacy ludzie jak najsławniejszy polski hacker, pan Jan S. siedzi, pije i chrupki

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 17:19:17 przez snajper
[#23] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@snajper, post #22

No wreszcie, czekałem Janek kiedy się ujawnisz. OK
[#24] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@snajper, post #22

To jak on w końcu miał na imię
[#25] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@SuperBuster, post #24

tego pewnie nikt nie wie. Widocznie Jan/Bogumił to tylko jego nicki, a S. to może od "Sendbajt"?
[#26] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@slay, post #17

Na szczęście target osób, do których skierowane są pisma pokroju Retrokomp to specyficzna grupa ludzi, która nadal używa komputerów mających 30 lat i nie koniecznie "podąża" za współczesnymi "trendami analfabetyzmu i nieczytania"


Ok, tylko kiedyś nakłady tych czasopism to było 100-300 tys. a jaki nakład będzie miało to pismo? Większy niż "gazetka szkolna"?

Taka dygresja przy okazji...

Pomimo zafajdanego PRL'u, byliśmy młodymi ludźmi naprawdę w fajnych czasach 80-90. Nie dość, że technika, elektronika wchodziła na fajny etap rozwoju, nie dość, że społeczeństwo nasze (w związku z transformacją) i zachodnie w związku (z wyścigiem zbrojeń i silnym patriotyzmem?) było jakieś takie świeże i chętne do pozytywnego myślenia, zabawy i rozwoju... to ta technika nie nasycała do granic, nie nużyła, nie absorbowała do granic możliwości, dobierając przy okazji czasu na... zabawę i radość z tego wszystkiego.

Nie ma tego i raczej już nie będzie, więc faktycznie pozostaje się tylko cieszyć, że nam się to przytrafiło, i wspominać, choć to mało i brak czegoś...
[#27] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@slay, post #11

To świetną wiadomość. Adam, wielki szacun dla waszej inicjatywy.
Numer 0 zamówiony :).
[#28] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Duracel, post #16

Wszystko fajnie, ale jeszcze 10 lat temu ludzie przestali czytać książki, a w dzisiejszych czasach prawie nikt nie czyta nawet gazet ani czasopism.


Może zacznę od tego, że nie byłem przychylny temu, że artki uciekły z papierowego PPA i zasilały Amigazyn, co spowodowało że PPA jest zawieszony (mam nadzieję że tylko na jakiś, być może dłuższy czas), ale RETROKOMP to bardzo dobry pomysł. Ja z chęcią poczytam o C64 (którego mam) i o małym Atari (którego miałem możliwość używać). Także z ciekawością obserwuję inne retro maszyny, ponieważ lubię je emulować. Dlatego ten magazyn będzie "rozruszaną" pozycją na rynku i alternatywą do "uśpionych" portali w tej tematyce, ponieważ jak widać, założyciele tych portali już dawno stracili zapał lub nie mają czasu i ostatnie artki/newsy są często z przed 10 lat. Dodać należy także że w RETROKOMPie pojawi się Amiga.
Nikt nikogo nie chce przekonywać do papieru, a czasopismo zapewne pojawi się także w formie elektronicznej.
Ludzie mało czytają książek i gazet papierowych, ponieważ czytają je w wersji elektronicznej. Takie mamy czasy. Ludzie nie czytają mniej, tylko częściej na urządzeniach mobilnych w internecie.
[#29] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@Andrzej Drozd, post #28

Ludzie mało czytają książek i gazet
papierowych, ponieważ czytają je w
wersji elektronicznej. Takie mamy
czasy. Ludzie nie czytają mniej, tylko
częściej na urządzeniach mobilnych w internecie.


no, vide niedawna akcja z czytaniem w autobusach we Wrocławiu siedzi, pije i chrupki Chociaż podobno to, że książki elektroniczne się nie liczą, było napisane w regulaminie.
[#30] Re: Nowy magazyn RETROKOMP!

@slay, post #17

Dokładnie tak! Z samej gazety bardzo się cieszę - już zamówiona :) Miałem nadzieję, że SS (czy Pixel) będzie w części taką gazetą, ale bardzo się pomyliłem... W Retrokomp pokładam większe nadzieje - niech moc będzie z Wami!!!
:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem