Komentowana treść: Gra Gorky 17 ukończona
[#1] Re: Gra Gorky 17 ukończona
Bosko. Po 16 latach w końcu na AOS 4.X. Na GoG'u po 5,5 € wiec nie sądzę by wersja Amigowa miałaby być droższa Swoją drogą, z chęcią przeczytalbym komentarza Aniola w temacie rychlego wydania gry na post-amigi.
[#2] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #1

Nie, wcale 65€

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 18:14:15 przez Artur Jarosik
[#3] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Artur Jarosik, post #2

65 € kosztuje jakaś wersja z dodatkami (plakat, koszulka, coś tam chyba jeszcze). 35 € to koszt wersji pudelkowej. Całkiem znosna cena biorąc pod uwagę to wydanie. Kto wie, może kiedyś będzie też i wersja cyfrowa w równie symbolicznej cenie co ta Gog-owa.
[#4] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #3

Faktycznie, my bad. Ciekawe czy część zysków trafi do autorów gry - Metropolis, która już nie istnieje. Adrian Chmielarz?
[#5] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Artur Jarosik, post #4

Metropolis została kupiona przez CD Projekt więc pewnie prawa do IP są w ich posiadaniu. Część osób z CDP i Metropolis (w tym współzałożyciel firmy Grzegorz Miechowski) założyła 11bit studios.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 18:38:32 przez michalmarek77
[#6] Re: Gra Gorky 17 ukończona
a gdzie 16 poprzednich gorków? siedzi, pije i chrupki I co to jest cooporation? Bo na stronie tam tak pisze i ja nie rozumiem.
[#7] Re: Gra Gorky 17 ukończona
Dziwne, na pececie wystarczy Pentium 200MHz i 32MB RAM.
[#8] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #1

Może skupię się na innym aspekcie. Ścieżka dżwiękowa autorstwa Scorpika.
[#9] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@miro_78, post #8

Jak wspominamy amigowcow to trzeba napisac, ze Anioł tez przy niej mieszal. Choć o tym wie tu każdy, prawda?
[#10] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #1

Na Steamie mam za 0.69 eurocenta.
[#11] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@pamp3rs, post #10

[Czepiam się] Naprawde za 0.69 eurocenta? Chyba za 0.69 euro. [/Czepiam się]
[#12] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@XaVeR, post #11

Mój błąd, za 69 eurocentów ;P
[#13] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@pamp3rs, post #12

gra jest nawet sympatyczna, mialem to kiedys na peceta z jakiejs wyprzedazy, ale jak pamietam jest tak bezczelnie krotka, ze 5 euro za ta zawartosc to naprawde juz za duzo..
[#14] Re: Gra Gorky 17 ukończona
Yeee NEWS TEGO ROKU ...... po 12 latach brawo ..
A już myślałem że się nie uda
[#15] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@pamp3rs, post #10

To kup na steamie i uruchom na AmigaOS.
Daj znać jak ci poszło.

Po co w ogóle wypisywać takie bzdury? I tak nie jesteś potencjalnym nabywcą bo nie używasz AmigaOS4 więc nie stracisz. A o portfele innych się nie martw.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015 23:54:40 przez lekarz_med
[#16] Re: Gra Gorky 17 ukończona
A najciekawsze jest to, że firma zanim wydała teraz wersję na Amiga OS4.1 to wcześniej w 2006 roku przekonwertowała tę grę na Linuxa. Jednak się tym nie chwali.
Mało tego wersji linuxowej szukałem i nigdzie nie znalazłem.
[#17] Re: Gra Gorky 17 ukończona
Co ciekawe Dirk Hassinger, CEO TopWare Interactive, twierdzi na Steamie, że Hyperion nie posiada odpowiedniej licencji i port jest "nielegalny".

Hyperion announced today! the release of Gorky 17 for AmigaOS on their homepage. And they have no license for it.


A Linux native port for Linux does not exist as far as we know. And if it exists it is as illegal as the AmigaOS version which Hyperoin is trying to release. The problem with such "companies" is, that on their website is no imprint.


Link do wątku tutaj.
[#18] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@gilban, post #16

Proszę, oto wersja demo na Linuxa.
Daj znać jak działa.

Poszukałem w necie i można też znaleźć wersję na MacOS9 i MacOSX-a.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 10:08:32 przez Sir_Lucas
[#19] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@lekarz_med, post #15

Bzdury? Podałem suchy fakt ile kosztuje gra w wersji na Steam. Przynajmniej na Steamie można kupić legalną wersję bo coś chyba Hyperion ma problem z licencjonowaniem swojej wersji.
[#20] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@gilban, post #16

Chwali się na swojej stronie wersją Gorky 17 i Sin dla Linuxa:
link

oraz na Amigowym portalu eXec:

link

Osobiście zakupiłem następujące wersje boxowe z instrukcjami:

- Gorky 17 DVDBox - LINUX - (C) Hyperion Entertaiment
- Gorky 17 DVDBox - MacOSX - (C) Topware, Metropolis, Epic
- Gorky 17 DVDBox - Windows - (C) Metropolis,
- Gorky 17 KARTON BOX - Windows - (C) Metropolis
- ODIUM CDBox (USA VERSION) - Windows - (C) Interpay, Topware, Metropolis,

- Gorky 18 CDBOX - sprowadziłem sobie bezpośrednio z Rosji wysyłkowo

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 11:44:51 przez Amig_OS
[#21] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@Amig_OS, post #20

Gorky 18 CDBox - (C) Snowball Interactive / 1C

link

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 12:22:37 przez Amig_OS
[#22] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@pamp3rs, post #19

Fakty są takie i nie będą inne. Gra dla AmigaOS4 czy MorphOS nie może kosztować $1, bo jeżeli kupi to 100 osób to wpływy będą wynosiły $100, a to jest jedna dniówka (albo najwyżej dwie) zwykłego korporacyjnego klepacza Java-kodu. szeroki uśmiech Gry dla Amig mogą być albo darmowe, tworzone przez pasjonatów dla przyjemności albo bardzo drogie, które zwracają przynajmniej część kosztów (o zarobku nie ma mowy).

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 12:31:49 przez MDW
[#23] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #22

Porty starych gier chyba nie wymagają aż tyle pracy. Niech to będzie 1 miesiąc czyli 20 dni czyli 2000$ + koszt licencji na dane i źródła i jakiś tam zarobek może być.
[#24] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@pamp3rs, post #19

Dalej będziesz kłamamł? Zadaj sobie trud wejścia na oficjalną stronę Hyperionu, poczytaj na temat licencji a potem odszczekaj swoje oszczerstwa.
Uruchomiłeś już wersję ze steama na AmigaOS?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 13:27:31 przez lekarz_med
[#25] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MasterM, post #17

Pisał to jakiś niedoinformowany koleś, który się tylko ośmieszył.
A wystarczyło aby wszedł na stronę Gorky 17 na wikipedii to by się dowiedział że port na linuxa (Hyperion) jak i macos (Epic Interactive) istnieje od ok 10 lat. Więc swoje wypociny w wine dla maca czy linuxa mogą sobie... schować.
[#26] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@gilban, post #16

w 2006 roku przekonwertowała tę grę na Linuxa. Jednak się tym nie chwali.

Chwali się od 2006 roku.
News był nawet na ppa
TUTAJ
Przed napisaniem kolejnej nieprawdziwej wypowiedzi poświęć 5 sekund na weryfikację.

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 13:24:05 przez lekarz_med
[#27] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michal_zukowski, post #23

No ale $2000 to 2000 osób po $1. Nigdy w życiu się tyle nie sprzeda. Jak pójdzie 100 sztuk to wszystko. szeroki uśmiech
[#28] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@MDW, post #27

To 35Euro to uczciwa, niewygórowana cena, niezależnie od platformy. Dziś w świecie pecetowym, pudełkowe wydania niszowych gier kosztują podobne pieniądze. Cyfraki mogą być sprzedawane po 0,69 Euro bo wiadomo, że są one bezwartościowe i takie wersje gier nikogo.

Szacun dla doktorka za skompletowanie wydań Gorky-iego. To niezła gra, z którą nawet dziś można świetnie spędzić czas.
[#29] Re: Gra Gorky 17 ukończona
Hej, gra miała być wydana dla OS4.0, nie 4.1
[#30] Re: Gra Gorky 17 ukończona

@michalmarek77, post #1

Jak to wizualnie ma wyglądać? Bedzie to big box?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem