Komentowana treść: Panel z portami USB do obudowy A1200
[#1] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200
Nie chciałbym żeby mój wpis przyczynił się do następnego brednio-serialu, ale zastanawiam się jaki w tej chwili jest koszt drukowania w trzech wymiarach? Wiem że tam poza samymi kosztami druku 3d dochodzą jeszcze kabelki, porty, projekt, czas i może coś jeszcze. Chciałem przy okazji tej wiadomości dowiedzieć się jak ta technologia się rozwija i kiedy trafi pod strzechy. (Bo AmigaKit właśnie drukarek 3D używa do produkcji tych wszystkich zaślepek?)

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 22:08:04 przez Ferin
[#2] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@Ferin, post #1

Sprawdzałem na 3D Hubs wycenę wydruku projektu kopii 1:1 oryginalnej zaślepki do Amigi 1200 - okolice 60zł. Oczywiście nie liczę kosztu zaprojektowania, bo zrobiłem to dla zabawy w wersji beta Rhino na Maka ;).

Co mi przypomina, że miałem zgłosić się do znajomych z prośbą o przedrukowanie tych moich projektów (wersja z wycięciami na port USB i bez nich).
[#3] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@tomekwojcik, post #2

Dzięki Tomek za info. Sześć dych to całkiem sporo jak na tak mały kawałek plastiku, jeszcze chyba będę musiał poczekać zanim zacznę w ogóle myśleć o takim ustrojstwie.

A myślałem że wydrukuje se w kawałkach ferarke i postawie przed domem dla szpanu
[#4] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@Ferin, post #3

No nie da się ukryć, że usługi druku 3D są dość drogie. Myślę, że problemem jest wysoka cena samych urządzeń i niski popyt na takie usługi. Sam materiał (aka filament) i "robocizna" (obsługa maszyny i prąd zużyty podczas drukowania) to może 10% ceny wydruku (musiałbym się podpytać ile dokładnie). Drukarka produkowana przez firmę, w której pracowała moja dziewczyna to koszt rzędu min. 7000zł (z jedną głowicą, tylko do druku plastikiem), a to i tak mało w porównaniu do np. MakerBot'a...
[#5] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@tomekwojcik, post #4

Ale a propo trafienia pod "strzechy" To ceny drukarek 3D zaczynają się od mniej więcej 2 tysięcy. Chociaż nie wiem czy jakiość wydruku jest na nich wystarczająca na taką zaślepkę.
[#6] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200
Jak macie dokładny projekt w 3ds albo LightWave takiej zaślepki podeślijcie do mnie. Wydrukuję u jednego kumpla w PL lub u brata w UK, porobię zdjęcia i sprawdzę jak jest dopasowana do obudowy Amigi w rzeczywistości. Druk z najwyższą dokładnością takiego elementu będzie trwał min. całą noc i itak nie będzie super idealny, ale po obrubce ręcznej lub specjalnym rozpuszczalnikiem będzie wyglądał prawie jak oryginał. Myślę że przy zamówieniu na min. 10szt. wyrobimy się w 30pln od zaślepki (obróbka ręczna po stronie odbiorcy). Można też pomyśleć o panelach do 4000D i A3000D, choć one będą na pewno droższe i nie wiem czy się zmieszczą w obecnych drukarkach. Brat buduje bardzo dużą drukarkę, ale zanim ją skończy to jeszcze kilka miesięcy pewnie minie.

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 09:45:17 przez flops
[#7] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@flops, post #6

Jeżeli chodzi o zaślepkę tą małą przy porcie myszki, to wykonać ją można jeszcze taniej. Jak tylko będą projekty, to można też z DVI i VGA do scan doublera Indivision. Powyżej pisałem o dolnej do karty turbo. Ta dolna super by było, żeby w projekcie miała wycięcia, będzie lepiej wentylowana karta, a nawet w B1230 taka wentylacja się przydaje.
[#8] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@flops, post #7

Wniosek więc taki że cena tej zaślepki z portami i kabelkami całkiem sensowna, biorąc pod uwagę że to zrobione dla pieniędzy a nie tylko dla sztuki.
[#9] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@Ferin, post #8

To prawda. Ja bym chętnie wydrukował dolną zaślepkę do A1200 w wersji poprawionej z dziurami, dla samego fanu i żeby zobaczyć jak to wyjdzie w praktyce. Tylko projekt potrzebuję, a chwilowo sam nie zrobię bo czasu brak.
[#10] Re: Panel z portami USB do obudowy A1200

@flops, post #6

W sumie ja też mógłbym zagadać ze znajomymi ze wspomnianej firmy produkującej drukarki czy byłaby taka opcja żeby ogarnęli zbiorowe zamówienie. Jeden z nich jest nawet tutaj na forum obecny (ale nie wiem czy się udziela), bo to "nasz człowiek" ;).

Tylko najpierw muszę sprawdzić czy moje projekty są na tyle dobre, żeby nadawały się do masówki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem