Komentowana treść: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat
[#91] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#92] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #78

Taaaak... A Andrzej Drozd zapłaci za znaczki i koperty i pofatyguje się na pocztę wysłać te -dziesiąt (-set?) kopert z kodami



A ja mam pomysła...



co gdyby zrobić rejestrację na PPA za opłatą? Co prawda nie ma związku z giełdą, ale tak mi przyszło do głowy. Takie coś mogłoby trochę przystopować różnych kakusiów (a nawet jeśli nie, to kakuś dawałby zawsze kasę na browara).
[#93] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#94] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@snajper, post #92

I kto niby miałby tę opłatę pobierać i w jakiej formie? Odprowadzać od tego VATy i inne takie?
[#95] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#96] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#97] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #94

nie wiem. Pszes paypala siedzi, pije i chrupki

P.S. Tak se zajrzałem przypadkiem na swój profil, coby zmienić coś, patrzę - liczba w magiczny sposób w błyskawicznym tempie podskoczyła z 20 do 23. :) Nieprzypadkowe osoby, jak nic. I prawdopodobnie wszystkie jedna przeglądają ten wątek, ciesząc się, że osiągnęły swój cel.
[#98] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#99] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@snajper, post #97

No mi doszła jedna osoba po wrzutce szanownego kolegi mojej prywatnej wiadomości.
Więc szanowny kolega grxmrx zdobył kolejny punkcik w swoim celu kneblowania niepokornych.
[#100] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Duracel, post #99

Nie możemy wspólnie ponosić odpowiedzialności za wybryki jednego czy dwóch handlarzy wyzyskiwaczy! Stąd mój sprzeciw w pomyśle likwidacji Giełdy. Oczywiście Redaktorzy podejmą ostateczną decyzję, ja jednak uważam że byłby to błąd. Przez długi czas byłem administratorem a później jedynie moderatorem pewnego forum motoryzacyjnego, gdzie też były problemy z handlarzami. Rozwiązaliśmy to komenatrzami dodatkowymi w stylu polecam, warte, daj sobie spokój, widziałem bo mieszkam niedaleko. Pomagało. Choć i tak burze były. Jednocząc się na tym czy innym portalu potrzebujemy czasem coś sprzedać, kupić. To jest naturalna potrzeba. Likwidacja giełdy zuboży wartość portalu. Pozostaje zachowanie zdrowego rozsądku przy zakupie, a wszelkie oznaki kombinatorstwa zgłaszać moderatorom.
[#101] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Duracel, post #99

Tak się zapytam Was obu (+ snajper)... Ignoruje was relatywnie sporo ludzi a są tacy, którzy udzielają się tu niemal codziennie, na wszystkie tematy i mimo to ich licznik oscyluje wokół zera. Serio, nie widzicie w tym ani krzty swojej "zasługi"? Tylko spiski i kneblowanie ust?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 20:35:29 przez _arti
[#102] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@_arti, post #101

krztę to widzę, ale 23 to nie jest krzta. A tym bardziej 3 ignory, które pojawiły się ni z tego ni z owego (bo przez ten czas praktycznie nigdzie się nie udzielałem, poza może dwoma wątkami na forum) w ciągu ilu, 1? 2? dni. Grx napisał: "Mowa była o reputacji - sam sobie zapracowałeś na taką na tym portalu". Otóż nie zapracowałem sobie sam, bo spory wkład w przedstawienie mnie wszystkim w takim, a nie innym świetle, miał tu głównie kakuś, który z uporem przy każdym kolejnym koncie, kiedy tylko wgramolił się na gadacza, zaraz wszystkim ogłaszał, ile to ja mam ignorów i że pewnie jakiś trol ze mnie. Jeśli nie widzisz w tym pewnego zamierzonego działania, no to sorry.
P.S. Proszę mnie źle nie zrozumieć - mi nadal ta liczba ignorów zwisa i powiewa ;) (a do grxa nic nie mam). Chciałem się jedynie podzielić spostrzeżeniem.
[#103] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@recedent, post #94

Mam lepszy pomysł. Jeżeli ktoś baaardzo, a to baaardzo chce wystawiać amiprzedmioty na giełdzie PPA, to weryfikację tożsamości można przeprowadzić tak:
Użytkownik wyśle list do PPA do którego włoży kopertę i znaczek oraz poda swój adres zwrotny. Wtedy redaktor wyśle użytkownikowi list z kodem, a nastąpnie użytkownik ów kod wyśle drogą elektroniczną na mejla PPA.
Co o tym myślisz?
[#104] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@snajper, post #102

Snajper, póki co, nie wiemy czy ignory zostają po usunięciu konta tego co ignoruje/ignorował. Ja podejrzewam że zostają igonory od nulli i to że kakuś zawsze przed usunięciem konta robi takiego ignora. Może nawet teraz ma już tu kilka kont i ze złośliwości na kilku cię zignorowal.
[#105] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@_arti, post #101

Arti, do wczoraj ignorowało mnie 10 osób. Nie wiem czy to dużo, czy mało... ale abstrahując od mojej osoby nie wydaje mi się, że ocenianie kogoś po tym ile osób go ignoruje jest czymś na poziomie tym bardziej gdy spierasz się z taką osobą na temat zupełnie nie związany z ignorowaniem.

Żeby było ciekawiej. Mimo, że jest tu kilka osób, które w moim przekonaniu przeważnie piszą głupoty, albo za którymi nie przepadam, to nie zignorowałem ŻADNEJ, bo wychodzę z założenia, że od czasu do czasu nawet głupek, albo ktoś za kim nie przepadam, może napisać coś interesującego. Ale idąc tokiem myślenia tych, którzy snują teorie na temat osoby, która ma kilka czy kilkanaście ignorów, to powinienem teraz dać każdej osobie która mnie nie lubi, najlepiej założyć kilka nowych kont i również poczęstować ich ignorem, aby liczyć na to, że "piętno" dotknie i ich Do czego prowadzi takie myślenie? Czy to nie dziecinada?

Ja te 10 ignorów mam bodaj od początku jak się pojawiła ta opcja. Nawet nie wiem czy te osoby tu istnieją i szczerze mówiąc mam to w nosie. Powtórzę zatem. Ani nie wyciągam na czyjś temat wniosków po tym ile ma ignorów w profilu, ani też nie uważam aby poruszanie tego w dyskusji miało inny wymiar niż instrumentalne wykorzystanie z powodu braku argumentów w dyskusji.

Z grxmrx właśnie do siebie napisaliśmy. Wyciągnął pierwszy rękę na zgodę i przeprosił co mnie bardzo miło zaskoczyło, ja przeprosiłem jego, tłumacząc skąd wynikło moje poirytowanie tak w 2011 :) jak i na tym wątku, i jeszcze raz pisząc do niego co uważam za niepotrzebne w administrowaniu na PPA, oczywiście zachowując świadomość tego, że administrowanie to niewdzięczne zadanie, bo wszystkich się nie zadowoli.

Pisałem o tym wiele razy. Jest nas tutaj coraz mniej z wielu powodów i zamiast stawiać się jedni nad drugimi powinniśmy mieć świadomość tego, że kiedyś nie będzie tu nikogo. Od wielu czynników zależy jak długo uda się przed tym obronić. Jednym z nich są relacje user - admin.

Oczywiście każdy ma prawo mieć swój pogląd w tej sprawie. Bardzo doceniam gest grxmrx'a. Osobiście coraz rzadziej się tu udzielam, ale mam nadzieję, że wszystkim zależy jednak na tym, aby PPA nie było smutnym miejscem kilku osób za to ładnie uczesanym, ale miejscem żyjącym i gromadzącym wszystkich którzy jeszcze zostali, nawet jeżeli niektórzy są ekscentrykami.

Chciałbym żeby wróciło kilka osób, które tu były, a zniechęciły się między innymi przez sposób w jaki byli traktowani. Mimo, że z Hołdysem rzadko miałem takie samo zdanie w wielu kwestiach, to uważam, że fakt iż go tu nie ma jest bardzo odczuwalny dla tego miejsca.

Nie wiem jak to było z Olo, który ma już totalny zakaz. Czy faktycznie był tak uciążliwy. Nie wiem, bo od tej strony go nie znałem. To dobry elektronik ze sporą wiedzą, który moim zdaniem byłby pożyteczny dla PPA. Owszem jest ekscentrykiem i egocentrykiem, ale jak umie się z nim rozmawiać, to całkiem sympatyczny facet.

Oczywiście nie żądam aby ich tu przywrócono. Mówię tylko o niepokojących tendencjach, które kiepsko wróżą temu miejscu.

Nie wierzę w połączenie Execa z PPA, bo aż tak naiwny nie jestem, ale tym bardziej powinno się dbać o to aby PPA żyło, a nie było miejscem musztry i straceń.

Dobrej nocy wszystkim.
[#106] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@_arti, post #101

arti, swoją drogą ile masz ignorów? Można Cię zignorować Dlaczego jest tak, że Ci których nie można zignorować najczęściej chcą wyciągać wnioski z ignorów u swoich rozmówców OK
I skąd wiesz, kto mnie ignoruje i ile ma ignorów? Macie takie opcje w panelu?
[#107] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Duracel, post #105

No i śliczny koniec tej opowieści. Dwóch amigowcow zaczyna się rozumieć i podało sobie ręce na zgodę. Chciałbym, żeby inni mieli tyle oleju w głowie co wy. To tylko kropla w morzu potrzeb, ale jakże istotna.
[#108] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Duracel, post #105

Wiesz...ja uważam że Tobie się oberwało tylko i wyłącznie za multikonciarzy. To był zmasowany atak. Tylko i wyłącznie im możesz serdecznie podziękować z swój los na PPA.
Chłopaki redaktorzy na PPA nie są cyborgami, mają swoje prywatne życie i nikt im nie płaci za nadgodziny na PPA.
Automatycznego antywirusa zastosowali dla wszystkich "podskakujących". Też bym tak zrobił.
A osoby o których piszesz, na pewno są tutaj na portalu. Kiedyś na stacjonarce było inaczej, ale w erze internetu na smartfonach/tabletach lub po prostu komputerach z "telefonicznym simmem", każdy może tu mieć 20 kont.

Tak czy inaczej szanujmy Nasz portal. Bo jest profesjonalny.

Kolejna sprawa, czas leci, starzejemy się i tetryczność nam się udziela. Nie wszystko w życiu się udało i wiele jeszcze nie uda. Człowiek jest tylko człowiekiem. Romantyczność to fajna cecha, ale nie można wszystkim się przejmować i oczekiwać niemożliwego. Jest radość jest smutek, czas przemija i trzeba się z tym pogodzić. Trzeba docenić to co jest i że nie jest gorzej. Jak mi jest źle, to wchodzę na najwyższą górę w najbliższej okolicy i modlę się, a czasami zdarzyło się że pomyślałem w przenośni - "mam to wszystko w dupie, zejdę z góry i zacznę wszystko od nowa lub może poprawie to co jest. Bez przymusu".
Ale ta naprawa dotyczy mnie. A nie tego aby zmieniać innych ludzi. Bo własna naprawa zmienia też innych - pośrednio. No i chyba o to w życiu chodzi.
No to, "Amigi" do ręki i amigujmy, po swojemu.szeroki uśmiechOK
[#109] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Duracel, post #105

Z grxmrx właśnie do siebie napisaliśmy


Ooo oto chodzi! OK

Co do samego pomysłu likwidacji Giełdy PPA- jestem przeciw.
[#110] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Duracel, post #106

Wiem, że jakichś konkretnych wniosków wyciągać nie można no ale jakieś tam na pewno można, c'nie? Ktoś ma zero, ktoś inny ma 10-20. Można się nie lubić, można robić na złość ale fakt faktem, kogoś irytujesz, skoro daje ci tego ignora.

Ja, kiedy nie byłem moderatorem, miałem bodajże 2 lub 3... no ale ja wiem, że czasami jestem mało dyplomatyczny, zgryźliwy i chamski
[#111] Re: Zakupy na giełdzie PPA - ważny komunikat

@Sokok, post #107

Pomimo wszystko na ppa ludzie trzymają poziom (poza pewnymi incydentami). O poziomie na c64power można powiedzieć muł i wodorosty, chociaż nawet niżej niż wodorosty. Tam dzień bez "polemiki" kilku osób to dzień stracony, poziom bardzo niski, nie wiem w jakim języku tam się porozumiewają, skróty myślowe i słownictwo nadzwyczaj "wyszukane"... Nawet wątek ciekawostki aukcyjne 2015 to jakaś łagodnie mówiąc patologia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem