Komentowana treść: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
[#1] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
Dziękuję bardzo!
[#2] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
Dziękuję.

Przy okazji - chyba przestał Wam działać kanał RSS.
[#3] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@autumnlover, post #2

Kanał działa, masz nieaktualny URL. Przekierowania wszystkich urli będą robione w innym czasie.
[#4] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
Nie rozumiem dlaczego w egzemplarzu elektronicznym nie ma okładki i tyłu? ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 08:50:38 przez strim_
[#5] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@strim_, post #4

Moim zdaniem chodzi o psychologie. Są estetycy, którzy nie lubią niekompletnego archiwum, natomiast wydawca jednak chce sprzedać do końca papierowy nakład.
Po zakupie papierowej wersji będzie można zeskanować okładkę i dołączyć do wersji elektronicznej.
[#6] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@Andrzej Drozd, post #5

Wresję papierową to ja akurat posiadam już od dawna.
[#7] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@strim_, post #4

bo tak naprawdę Amigazyn jest za darmo, płacisz tylko za okładkę i tył. siedzi, pije i chrupki
[#8] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
Kilka kursów,wiele artków ,mnóstwo stron do przeczytania.Brawo dla autorów i wydawcy.
[#9] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
będzie co czytać :) dzięki wielkie!
[#10] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen
Dziś zabrałem się za lekturę Amigazynu 3, otwieram plik pdf, przewijam kolejne strony w poszukiwaniu czegoś ciekawego, trafiłem wreszcie na artykuł Slayera, po przeczytaniu przewijam dalej i tak docieram do końca.
Mam wrażenie, że redakcja na siłę stara się robić ambitne pismo, unika tematów rozrywkowych (za opisywanie gier krytykuje papierowe PPA) i zamieszcza artykuły, które w praktyce interesują z 5-10 osób.
Ale mimo tego magazyn i tak się sprzeda, bo większość amigowców kupuje wszystko co nowe i związane z Amigą. Treść nieważna, grunt żeby to mieć.
[#11] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@PopoCop, post #10

Zdaje się, że takie podejście się sprawdziło. Papierowe PPA w bólach dochodziło do 100 sprzedanych egzemplarzy (i ostatecznie przestało się ukazywać), a Amigazyn rozchodzi się na pniu w kilkukrotnie większym nakładzie.
[#12] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@recedent, post #11

Zdaje się, że takie podejście się sprawdziło. Papierowe PPA w bólach dochodziło do 100 sprzedanych egzemplarzy (i ostatecznie przestało się ukazywać), a Amigazyn rozchodzi się na pniu w kilkukrotnie większym nakładzie.


Możesz rozwinąć myśl? Wszak oba pisma mają / miały "Amigę" w nazwie i w obu poruszane były tematy amigowe.
[#13] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@slay, post #12

Zgadza się. Ale Amigazyn przyciągnął zdecydowanie więcej kupujących, a do Polskiego Pisma Amigowego przestały spływać artykuły. Dzięki temu mamy teraz o wiele więcej czasu dla portalu :)
[#14] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@recedent, post #11

Z tego co pamiętam to numer pierwszy Amigazynu sprzedał się w nakładzie większym niż PPA jeszcze przed wydaniem (ilość złożonych zamówień przed wydrukowaniem).
Papierowe PPA miało nawet 130 szt (bodaj ostatni numer) i padło przez brak autorów a nie zawartość.
Wniosek dla mnie jest taki, że ludzie wolą kupić coś drożej ale więcej, mieć pismo większe objętościowo w twardej okładce, ukazujące się regularnie. Przy Amigazynie zadziałał też czynnik że z założenia było to dla "klasykowców" a tych jest większość, i to oni "robią" ten zbyt. Nawet spekulowaliśmy tutaj czy PPA papierowe żeby się otrzymać przy konkurencji nie powinno iść w NG dla przeciwwagi, no ale NG to i mniej użytkowników i mniej autorów, więc stało się to co się stało.
Ostatnio Adam Zalepa stworzył Retrokomp, który ma się ukazywać jako kwartalnik. Dużo wcześniej Amigazyn rozrósł się o tematy NG, wiec w zasadzie nie widzę opcji teraz gdzie ewentualnie odrodzone papierowe PPA miałoby się "wcisnąć".
[#15] Re: Amigazyn #3 elektronicznie i kolejna obniżka cen

@PopoCop, post #10

Treść nieważna, grunt żeby to mieć.


Zupełnie się nie zgadzam, ten numer, czyli trzeci to jest pierwszy jaki czytałem i znalazłem tam znacznie więcej niż jeden artykuł.

Owszem, może o samych grach można by więcej, ale bez przesady.

Dzięki redakcji za udostępnianie w formie PDF OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem