Komentowana treść: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
[#1] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
Na pierwszy rzut oka serwis wygląda fajnie! O, jest o AmiTekstPro Gold, a taki posiadam (również w oryginalnym pudełku z instrukcją). Myślę, że będę tam co jakiś czas zaglądał. OK
[#2] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
Przepraszam, ale muszę... to do tego już doszło
oraz rozpakowanie oryginalnego wydania programu AmiTekst Pro Gold.
I teraz co w związku z publicznym otwieraniem pudełka z ww. programem?
[#3] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@Ender, post #2

Nigdy nie oglądałeś "unboxingow" wszelakich?
Czy to w formie filmowej czy opisowej to często dla wielu osób interesujące. Szczególnie, powiedziałbym, w przypadku takich rozpakowan retro wszelakiego.

P.S. Pamięta ktoś "unboxing" Railroad Tycoon w pierwszym Top Secret?
[#4] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@michalmarek77, post #3

Wyobraź sobie, że widziałem i mnie to nie kręci. Testowanie sprzętu, jakieś plotki, na jego temat, ciekawostki niepublikowane tak, ale oglądanie jak ktoś jara się, bo ma nowe coś i je wydobywa z pudełka? Przepraszam, nie rozumiem, jak mnie to ma poruszyć.
[#5] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@Ender, post #4

Czasem dobrze jest zobaczyć co znajdowało się kiedyś w pudełkach z oprogramowaniem czy sprzętem. Przykładowo jaka karta była sprzedawana z jakim programem i ile to wszystko kosztowało na tamte czasy. Oczywiście nie dotyczy to każdego produktu. Jak wiadomo wiele gier było sprzedawanych bez dodatków i poza dyskietkami w pudełku nie było nic. Trafiają się też zabawne filmiki jak ten co prawda nie dotyczy Amigi ale warto zobaczyć.
[#6] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
Jeszcze przy tej okazji warto wspomnieć o profilu Amigowiec na FB który ma więcej lajków niż jest zarejestrowanych i aktywnych użytkowników PPA.
[#7] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
Spoko stronka, tylko krótka.
[#8] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@pong777, post #6

warto wspomnieć o profilu Amigowiec na FB który ma więcej lajków niż jest zarejestrowanych i aktywnych użytkowników PPA

To bardziej świadczy o schemacie działania Facebooka i samych klikających w „lubię to”. Bo nawet zatrollowanie na forum wymaga znacznie więcej wysiłku...
[#9] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@pong777, post #6

14?
[#10] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
Bardzo sympatyczna strona. Tylko dlaczego nie ma RSSów? Jak śledzić co się dzieje na stronie? Facebook się do tego nie nadaje, bo łatwo coś przegapić w facebookowym bałaganie. Tym bardziej, że wchodzę na ten bajzel tylko gdy dostaję jakieś powiadomienie. RSSy są obowiązkowe. Ostatecznie Twitter.
[#11] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@MDW, post #10

Po tylu latach pamięć już nie ta, a i gazet nie mam pod ręką, ale chyba jednak więcej o A500 było niż tylko raz wspomniane, np w listach od czytelników. :)
[#12] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@MDW, post #10

jest jeden sposob - uruchomic przegladarke i wejsc na strone :P

milo, ze powstaje kolejna strona. szkoda, ze tylko 3 artykuly, za malo by ja reklamowac imho, duzo ludzi wejdzie i zapomni. ja sie postaram jednak zagladac (dodalem do zakladek)
[#13] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@juen, post #12

I tak codziennie 200 śledzonych stron? szeroki uśmiech
[#14] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@MDW, post #13

moze? nie wiem, nigdy nie dobilem do wiecej niz 15-20 sensownych
[#15] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@MDW, post #13

Hehe,znowu mam zupelnie inaczej niz Ty Ja wlasnie bardzo lubie przelatywac po stronach i szukac czy nie pojawilo sie cos ciekawego.To gonienie jest dla mnie zabawniejsze niz zlapanie tego kroliczka.Cos jak lazenie po lesie za grzybami ,podobny mechanizm poszukiwacza
[#16] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@Aniol, post #15

czy mr wolf, autor to ten sam mr wolf, ktory pisal do gedana i nie z tej beczki?
[#17] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@aszu, post #16

czy mr wolf, autor to ten sam mr wolf, ktory pisal do gedana i nie z tej beczki?


Tak jest. Zawsze miło poczytać teksty Mr. Wolfa, bo pisze ciekawie. Trzymam kciuki za projekt.
[#18] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@Aniol, post #15

Ja też czasem lubię pochodzić po stronach. Ale jeżeli wiem, że na pewno na stronie nie pojawiło się nic nowego to po co miałbym tam wchodzić skoro wszystko już na niej przeczytałem? Gdybym chciał codziennie wejść na każdą interesującą mnie stronę żeby zobaczyć czy coś się pojawiło to zajmowałoby mi to dziennie 2 godziny. I w 90% przypadków dowiedziałbym się, że nic się nie pojawiło.
Tak dla przyjemności to ja mogę sobie wchodzić na PPA. No ale tutaj interesują mnie też komentarze i jestem trochę emocjonalnie z tą całą ami-zgrają związany więc to inna bajka. Na inne strony wchodzę tylko wtedy gdy RSS pokazuje, że jest coś co mnie może zainteresować.
Uporządkowany system RSSów to zbawienie w dzisiejszym świecie. szeroki uśmiech
[#19] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@aszu, post #16

czy mr wolf, autor to ten sam mr wolf, ktory pisal do gedana i nie z tej beczki?

Ja Mr Wolfa zawsze będę kojarzył przede wszystkim z Amiga Minus.
[#20] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
No i jest kolejny artykuł - opis programów z pierwszej dyskietki Freda Fisha! Podoba mi się! OK Myślałem, że dobrze poznałem CDPD, a tu okazuje się, że jest to nieprzebrana skarbnica softu na Amigę. Wiele z tych programów nie sprawdzałem. Dzięki Mr. Wolf.!
[#21] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@Hexmage960, post #20

Brawo! Lubię komputerową archeologię. Sam oczywiście nie lubię szukać, ale dzięki opisowi dyskietek Freda Fisha, na pewno znajdę coś dla siebie, dla zabawy lub nawet wyższych celów.OK
Co na pierwszy plan? Animacja kulek i utilek który pokazuje Chip i Fast na systemie 1.3 (to oczywiście sprawdzę na WinUAE, ponieważ nie mam A500, a nie będę wyjmował kart turbo z tysiącdwusetek).
[#22] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze
Tutaj ciekawostka w związku z EHB. Program zarzucił R. Pariseau, lider ekipy programistów tamtego okresu. Napisał on:
* Actually, the rev of the custom chips in which this worked was the
* last rev before we went into production. Thus the info was too
* late to make it into the current version of the Amiga Hardware
* Manual.
*
* Some caveats. Although ALL the consumer machines have the necessary
* chip rev, there are some older developer's machines out there which
* can't do this trick. BEWARE! Some of the store demo units come out
* of that older developer's stock and won't contain the Extra-Half-Brite
* hardware. Note that you can't hurt anything by running such a program
* on an older machine -- the values in the 6th bit plane will simply
* be ignored.


Z tego jasno wynika, że tylko developerskie wersje Amig nie miały EHB. Wszędzie pisze, że A1000 NTSC nie miała trybu, a tutaj, że wszystkie wersje konsumenckie miały. Gdzie leży prawda?
[#23] Re: Amigowcy - nowy serwis internetowy o Amidze

@cholok, post #22

No ciekawe.
Ja zawsze bardzo lubiłem tryb EHB i żałuję, że to był tak bardzo mało wykorzystywany tryb. Był wręcz zapomniany. Szkoda, bo niskim kosztem dostawało się dużo cennych kolorów do wykorzystania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem