Komentowana treść: Podsumowanie roku 2015
[#1] Re: Podsumowanie roku 2015
Dobry tekst.Nie zgodzę się z tezą,że nowych Amig NG nie ma dla kogo robić.Jeśli będą kontynuować ducha Amigi nabywcy się znajdą.
[#2] Re: Podsumowanie roku 2015
To jest wpis selektywnie podsumowujący, a nie obiektywnie.
[#3] Re: Podsumowanie roku 2015

@Krashan, post #2

Autor raczej bardziej związany jest z AmigaOS niż z innymi amisystemach, więc podsumował tą część.
Mi się podoba bo jest bardziej chłodnym okiem niż np. hurra-optymistyczne podsumowanie Epsilon'a.
[#4] Re: Podsumowanie roku 2015
Fajnie się czyta. Dzięki Adam.
[#5] Re: Podsumowanie roku 2015
Moim zdaniem pan kolega nie ma pojęcia czym jest amiga ;) i znowu czytam ze przecież nie można zrobić prawdziwej amigi bo jest za słaba, a ja zadam głupie pytanie, a kto niby ma kupować te amigi ?raczej w większości amigę kupią osoby które wiedza o co chodzi wiec nowa stara amiga się dobrze będzie sprzedawać itd itp.

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2015 13:03:04 przez SzaryWilk
[#6] Re: Podsumowanie roku 2015
Wpis ciekawy. Szczególnie gdy zwrócimy uwagę na fakt, iż Adamowi (w koncu) Hyperion stawia się jako najgorsze co mogło przytrafić się AmigaOS. Żadna to nowość czy rewelacja acz w końcu ktoś z użytkowników tego systemu wyraźnie to napisal.
To co obecnie dzieje się z AOS to kpina - X5000 nadal bez systemu, co blokuje jej premiere, AOS 4.2 praktycznie zawieszony, bez jakiegokolwiek progresu. Ciekawe czy w ogóle jest szansa by ta mityczna juz wersja miała się kiedykolwiek ukazać.
[#7] Re: Podsumowanie roku 2015
Dla mnie, posiadacza OS4.1FE, najważniejszym newsem w całym 2015 roku z czerwonej strony było wypuszczenie Gorky i troche prac nad 3D. Cała reszta to stagnacja. Dla Arosa - prace nad Lazarusem dla FP. Dla MorphOSa - 3.8, Ace i Mplayer
[#8] Re: Podsumowanie roku 2015

@SzaryWilk, post #5

Dla takich gier warto kupić wymagania p 166MMX win 95
[#9] Re: Podsumowanie roku 2015

@Dorian3d, post #8

amiga była najlepsza czemu zacytuje :
Przypomnijmy: nikt nie słyszał o akceleratorach 3D, Pixel Shaderach, pamięć RAM mierzyło się w kilobajtach, a nie w gigabajtach. Beczkowate monitory najczęściej wyświetlały migoczący obraz, a rynek był zdominowany przez domowe komputery 8-bitowe i raczkujące pecety. Te ostatnie dopiero co nauczyły się wyświetlać 16 kolorów na ekranie o rozdzielczości 320×200 pikseli. Na tym tle Amiga 1000 błyszczała jak prawdziwa gwiazda, wyświetlając na ekranie 4096 kolorów w rozdzielczości 360×576 pikseli i odtwarzając 8-bitowy, stereofoniczny dźwięk. Ponadto specjalizowane układy graficzne otworzyły pole do popisu dla branży gier, a wyjątkowo prosta obsługa (Amiga standardowo była wyposażona w mysz i intuicyjny, okienkowy system operacyjny, który pozwalał równolegle uruchomić kilka aplikacji na ekranach o różnych rozdzielczościach) przekonały niezdecydowanych.


To była rewolucja
link

a dziś co



Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 11:35:57 przez Dorian3d
[#10] Re: Podsumowanie roku 2015

@Dorian3d, post #9

Dokładnie Dorianie. Amiga kiedyś była królową, powiewem świeżości, kosmicznie zaawansowanym sprzętem.
Dziś te całe "neoAmigi" można by porównać do zgniłego zombie na siłę trzymanego przy "życiu" przez grupkę Frankensteinów. Kompletnie nieużyteczne relikty z zamierzchłej epoki, które mogą wywołać jedynie grymas politowania gdzie Amigi, kiedyś, wywoływały zachwyt i podziw.
[#11] Re: Podsumowanie roku 2015

@michalmarek77, post #10

Zagadką jedynie pozostaje fakt, dlaczego istnienie tych "neoAmig", kompletnie nieużytecznych i zgniłych, tak co poniektórych uwiera w siedzenie, że muszą postękać przy każdej okazji . Bo przecież Amiga 1200 jest bardziej użyteczna, niż jakieś stare Apple, oraz pochodzi z mniej zamierzchłej epoki.
[#12] Re: Podsumowanie roku 2015

@Krashan, post #11

Amiga to moje hobby z wielką biblioteką gier i programów
[#13] Re: Podsumowanie roku 2015

@Dorian3d, post #12

Cięta riposta
[#14] Re: Podsumowanie roku 2015

@recedent, post #13

z lekką nutką dekadencji

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2015 20:06:27 przez Dorian3d
[#15] Re: Podsumowanie roku 2015
A to na neoamigach nie ma oprogramowania i gier ?.
[#16] Re: Podsumowanie roku 2015

@SzaryWilk, post #15

Są same neoamigi, nawet bez systemu operacyjnego. Cała radocha używania polega na wpisywaniu komend w Open Firmware, albo UBoot ok, racja
[#17] Re: Podsumowanie roku 2015

@Krashan, post #2

Też tak myślę.

Mnie osobiście dziwi ostentacyjne ignorowanie sceny, tym bardziej że rok 2015 to istny annus (nie mylić a anus) mirabilis, zwłaszcza jeśli chodzi o OCS - wyszło ponad 120 releasów, czyli najwięcej od 20 lat! I są wśród nich perełki. I debiuty. I całkiem sporo polskich produkcji. Poza tym 2015 to również powrót, po 16 latach, Amiga demo compo na Assembly. No i najważniejsze - w tym roku mieliśmy pierwsze od lat amigowe demo compo na polskim party (poprzednie było w 2003 na Symphony), na którym w dodatku wyszło 8 prodek. Jest o czym pisać.

Tekst ogólnie ciekawy, ale brakuje mi trochę nagłówka "Tymczasem, w odległej galaktyce…" ;)
[#18] Re: Podsumowanie roku 2015

@michal_zukowski, post #7

Dla MorphOSa - 3.8, Ace i Mplayer

A co się takiego stało z MPlayerem dla MorphOSa w 2015 roku? Działa dobrze od kilku lat. szeroki uśmiech Przegapiłem (bardzo możliwe) jakąś rewolucyjną wersję?
[#19] Re: Podsumowanie roku 2015

@MDW, post #18

no wyszla nowa wersja :)
[#20] Re: Podsumowanie roku 2015

@recedent, post #16

No jak na ps 2 , 3,

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 15:27:22 przez Dorian3d
[#21] Re: Podsumowanie roku 2015

@SzaryWilk, post #15

Są ale jakie
[#22] Re: Podsumowanie roku 2015

@Jazzcat, post #17

Blog fajny i mocno trzeźwy, tylko pozazdrościć i życzyć wielu piszącym na amigowe tematy takiej "bezinteresowności" w opisywaniu tematu.

Mnie osobiście dziwi ostentacyjne ignorowanie sceny
Przede wszystkim to jest AmigaOne blog, poza tym nie każdy interesuje się sceną, bo z punktu widzenia użytkowego scena jest bezużyteczna, a zdaje się autor najbardziej na tym się skupia. Nawet pomijając brak zainteresowanie sceną, to najpewniej niepojawienie się jakiejkolwiek produkcji scenowej na AmigiNG zdecydował o takim stanie rzeczy.

[#23] Re: Podsumowanie roku 2015

@Ferin, post #22

no przecież wyszły one, two, three (dawno temu)

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 18:38:48 przez michal_zukowski
[#24] Re: Podsumowanie roku 2015
Przynajmniej jedna amigo łone sie w Polsce sprzedala.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem