Komentowana treść: AmIRC 3.6.2
[#1] Re: AmIRC 3.6.2
Ostatni raz o tym programie czytałem bodajże w Magazynie Amiga. Pamiętam te programy internetowe tylko dla Amigi z "Ami" w nazwie, np. AmiTCP. Spowodowały one, że Amigowcy mogli się czuć dumni ze swoich Amig, tak jak mieli swojego Dooma. Dziś razem z Magazynem Amiga brak mi tego.
[#2] Re: AmIRC 3.6.2

@Hexmage960, post #1

Ale przecież te programy istnieją i (jak widać po tym newsie) nawet się czasem jeszcze rozwijają. Poza tym to nie Magazyn Amiga je rozwijał. :) Wtedy czasopisma były dla nas często jedyną formą kontaktu z ami-światem. Bardzo niedoskonałą w porównaniu z tym co daje internet. W tamtych czasach o nowej wersji AmIRCa dowiedziałbym się najwcześniej za 2 miesiące. A dzisiaj dowiaduję się z kilkuminutowym opóźnieniem stojąc w kolejce do kasy w Biedronce albo wałęsając się z dziećmi po parku. szeroki uśmiech
[#3] Re: AmIRC 3.6.2

@Hexmage960, post #1

Widzisz, a gdybyś zaczął używać go na początku lat 2000, to byś nie odczuł braku upadku papierowych gazet. Bo wtedy świat amigowy przeniósł się właśnie na IRCa i dzięki AmIRC był RULEZ.OK
Czyli tak żartobliwie podsumowując historię amigowania:
Najpierw było MA, później IRC, a teraz jest PPA.szeroki uśmiech
[#4] Re: AmIRC 3.6.2

@Andrzej Drozd, post #3

Niestety IRC to (nadal) nie dla mnie. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi na IRC/czatach. Może to się wydawać dla Was dziwne, ale dla mnie to normalka. Przez całe życie z powodu choroby miałem bardzo utrudniony kontakt z ludźmi. Problem w tym, że tej choroby nie mogłem leczyć wcześnie, tylko dopiero w życiu dorosłym od 23. roku życia. Zważywszy, że jakie cierpienie mnie czekało - jako dziecko bym tego nie wytrzymał.

Dla mnie najbardziej naturalną formą jest forum. Forum to było moje wybawienie gdzieś tak koło roku 2000. Wreszcie mogłem powymieniać się z ludźmi swoimi poglądami, podyskutować na ciekawe tematy. Ludzie są bardzo różni. Do dziś forum to jedna z nielicznych form komunikacji z ludźmi, z której korzystam.

Nadal jednak liczę, że kiedyś również i ja poczatuję. Z nadzieją oczekuję tej chwili. Tymczasem moje zdrowie jest już na pierwszorzędnym poziomie, czuję się bardzo dobrze, sporo złych rzeczy ustąpiły w mojej chorobie. A była to czysta schizofrenia paranoidalna z omamami oraz ciężkimi urojeniami. Urojenia były tak sugestywne, że nie zdawałem sobie sprawy, że są nieprawdziwe. Przeżyłem też dodatkowe straszne cierpienie na pograniczu psychiki i fizyki.

Cieszę się, że dziś mogę rozmawiać w tak dobrej kondycji psychicznej. Jest sporo osób wyrozumiałych, które rozumieją moje problemy. Szczególnie chciałbym tu wyróżnić kolegę Desa, który wykazał się wyjątkową dojrzałością. Ale jest też wiele innych osób.

Jest jeszcze kwestia moich projektów programistycznych. Jest tu duży postęp, ale nadal za wcześnie. Programuje mi się z dnia na dzień coraz lepiej.

Dla mnie trochę szkoda, że czasy papierowych magazynów się praktycznie skończyły (pomijając pewien renesans w postaci wydawnictw pana Adama Zalepy). Ja mogłem czekać nawet i miesiąc na nowy numer, to tylko podgrzewało atmosferę. Dziś jak wszystkie informacje są na wyciągnięcie cyfrowej ręki nie jest już tak fajnie.
[#5] Re: AmIRC 3.6.2

@Hexmage960, post #4

Skończ gadać ciągle o swojej chorobie bo mało kogo to interesuje.
[#6] Re: AmIRC 3.6.2

@Agrabowski, post #5

Nie karć kolegi. Ja się zajmuję darmowym uzdrawianiem
Więc mogę czasami w czymś pomóc OK
Zawsze są zdrowsi i mniej zdrowi, są pomagający i potrzebujący pomocy.
No i są ignoranci, strzeż się ich wpływu ok, racja
[#7] Re: AmIRC 3.6.2
IRC jeszcze ktoś używa ?
[#8] Re: AmIRC 3.6.2

@sigma2pi, post #7

Pewnie
[#9] Re: AmIRC 3.6.2

@sigma2pi, post #7

kanal #ppa jest caly czas aktywny
[#10] Re: AmIRC 3.6.2

@michal_zukowski, post #9

Nie tylko PPA. Jest jeszcze: EAB, Amigaworldnet, MorphOS, exec i wiele innych kanałów związanych z amigowaniem i nie tylko. Całkiem fajnie się IRC-uje z A1200. Można nawet mieć polskie litery pod WookieChatem. IRC-a da się też odpalić na A600. Co więcej i na A500 przy odrobinie zacięcia :)
IRC na Amidze 500.
[#11] Re: AmIRC 3.6.2

@sigma2pi, post #7

Też używam IRC-a codziennie.
[#12] Re: AmIRC 3.6.2

@sigma2pi, post #7

IRC jeszcze ktoś używa ?


O, kolega się z choinki urwał.OKOKOKOKOK
[#13] Re: AmIRC 3.6.2

@Krashan, post #11

a mi się wydawało, że tam już tylko same skryptoboty siedzą pomysł
[#14] Re: AmIRC 3.6.2

@sigma2pi, post #13

a mi się wydawało, że tam już tylko same skryptoboty siedzą

Zawsze można wejść na #ppa na freenode i sprawdzić.
[#15] Re: AmIRC 3.6.2
Można nawet na #ppa wejść z przeglądarki. CLICK
[#16] Re: AmIRC 3.6.2

@Andrzej Drozd, post #3

"Świat amigowy przeniósł się właśnie na IRCa" na początku lat 2000???

Raczej Ty wtedy zacząłeś ircować. Jak zacząłem bywać na ircu w 1996 roku to już tam stada amigowców były.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem