Komentowana treść: ProTracker 2.3e (beta)
[#1] Re: ProTracker 2.3e (beta)
Bardzo dobra wiadomość. Program legenda znów rozwijany!
[#2] Re: ProTracker 2.3e (beta)
jest protracker 3.62 dlaczego akurat 2.3 jest rozwijany ?
[#3] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@HanSolo, post #2

A kto zabroni programiście zrobić forka ze starszej wersji? pomysł
[#4] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@HanSolo, post #2

bo to jakby zupelnie dwa inne programy :)
mnie cieszy ta wiadomosc, nie bylem zwolennikow wersji 3+
[#5] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@HanSolo, post #2

był ProTracker 2.x, 3.x, 4.x a nawet czytałem o 5.x - a muzycy wybierają ten który lubią.
[#6] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@HanSolo, post #2

Numeracja ProTrackerów jest równie absurdalna co oznaczenia modeli Nokii. szeroki uśmiech Jak nie ma osoby/instytucji, która kontroluje rozwój programu to potem powstaje właśnie takie bałagan.
[#7] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@MDW, post #6

Zwyczajnie, fork nie powinien mieć nazwy takiej samej, czy nawet podobnej do oryginału. 99% programistów w świecie open source się trzyma tej niepisanej zasady. Nawet jeśli nie jest ona w danym projekcie sprecyzowana formalnie. W ami-świecie nie ma wypracowanej takiej "kutury pracy" nad otwartym kodem.

Nota bene, to ten programista nie zrobił forka, tylko inżynierię wsteczną oryginału. Z tego co pisze w poście na EABie, te zmiany są wynikiem reasemblacji...

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 01:31:27 przez strim_
[#8] Re: ProTracker 2.3e (beta)
@MDW: ProTracker ma 25 lat (1.0 wyszła 4 maja 1990 roku). W tym czasie pracowało nad nim conajmniej dziewięć osób. W czasach (lata 90-te) gdy o systemach kontroli wersji mało który z koderów nie słyszał ty chciałbyś porządku?

http://helllabs.org/tracker-history/trackers.svg pokazuje ile różnego rodzaju trackerów wyszło i jak były ze sobą powiązane.

@strim: ProTracker to produkt scenowy. Rozwijany przez różnych koderów dodających nowe funkcje, poprawiających błędy. Pewnie mało który bazował na źródłach poprzednich wersji.
[#9] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@strim_, post #7

Inżynieria wsteczna?

Hmm.. niestety nie wróży to dobrze. Myślałem, że ma dostęp do oryginalnych źródeł.

Chyba trzeba będzie odświeżyć inne trackery. Jest MED/OctaMED - on zawsze był zgodny z systemem, przez co działał na różnych Amigach. Jest kilka innych trackerów. Na szczęście jest w czym wybierać.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 08:45:01 przez Hexmage960
[#10] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@hrw, post #8

Czyli bajzel jak diabli. Użytkownik jest maksymalnie skołowaciały. Nadawanie jakiegokolwiek numeru wersji w tym przypadku zupełnie nie ma sensu. Jakimś sposobem na ogarnięcie tego byłoby przyjmowanie innej nazwy dla każdego "odgałęzienia" ProTrackera. Jak taki kolejny scenowy koder brał sobie źródła i je rozwijał nie dbając o to żeby wrócić do głównej gałęzi to mógł jakoś nazwać tę swoją wersję. Niech już nawet nie będzie to cała nowa wersja (jak proponuje strim) tylko jakiś przyrodtek. Gdybyśmy mieli np.:
ProTracker Elysium 2.7
ProTracker Andromeda 4.11
to można byłoby EWENTUALNIE jakoś przeżyć fakt, że pierwszy z nich jest nowszy od drugiego. Po prostu traktowalibyśmy takie wersje jako odrębne programy rozwijające się swoją drogą. A tak to nie wiemy nic i dochodzi do absurdów, że wersja 2 jest nowsza i bardziej bogata od wersji 4.

Ech, scenowcy nigdy nie byli systemowo zbyt rozgarnięci.
[#11] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@MDW, post #10

Rzeczywiście, scenowcy nie mogli dojść do porozumienia odnośnie wyznaczania standardów w oprogramowaniu.

Co znamienne, sami scenowcy potrafili jednak świetnie ze sobą współpracować tworząc grupy.

Myślę, że scenowcami kierowało głównie natchnienie twórcze.
[#12] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@MDW, post #10

Wiesz, brało się to też z tego, że mogłeś mieć "pińcet" wersji tego samego programu w systemie i uruchamiać, który chciałeś.
Coś czego bardzo mi czasem brakuje na win/linux. Tutaj instalując nowszą wersję najczęściej usuwa starą i mam takie kwiatki, że jadąc do klienta z najnowszą wersją narzędzia muszę zainstalować starą (i baza danych fiuuu), zrobić cóś, i przywracać "półręcznie" nową z danymi.

Czasami tęsknię za tym bajzlem i dwunastoma wersjami tego samego różniącego się drobiazgiem, ale działającym z jednego systemu.
[#13] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@Skotos, post #12

I tu się kłania "wyższość" systemu Amigi. Niby Linux taki mądry że czasami za mądry.
Mi się w Amidze podoba wrzucenie gry do ramdisku i odpalenie jej z tamtej lokalizacji...
[#14] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@Skotos, post #12

Ależ nikt ci nie broni instalować obok obecnej wersji w Linuksie.
[#15] Re: ProTracker 2.3e (beta)
[#16] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@Voyox, post #13

To akurat zależy od konkretnych aplikacji, a nie systemu operacyjnego. Na przykład na OSX, Windows czy Linux można mieć dowolną ilość dowolnych wersji Blendera. W aplikacji trzeba zrobić coś specjalnego żeby nie dało się używać dwóch wersji. Normalnie powinno się dać.
[#17] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@MDW, post #16

W linuxie problemem są biblioteki współdzielone - nie udało mi się mieć różnych wersji w systemie.
W windowsie - rejestr i biblioteki, no i producenci softu, którzy wypuszczają instalkę z kodem poszukującym i usuwającym starsze wersje programu.
[#18] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@Skotos, post #17

W linuksie zawsze możesz skorzystać z chroota jak masz problem z uruchomieniem kilku wersji programu. W windowsie jest zdecydowanie gorzej.
[#19] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@Skotos, post #17

W linuxie problemem są biblioteki współdzielone


Dla jednych problem, dla innych zaleta.
Poza tym, prócz bibliotek współdzielonych program może być zlinkowany na stałe, może wykorzystywać własne biblioteki we własnych lokalizacjach. Od biedy samemu można przygotować.

nie udało mi się mieć różnych wersji w systemie.


Etam. A QT, KDE, GTK, glib i wiele innych? Są przecież w różnych wersjach chyba we wszystkich dystrybucjach. A także identyczne co do numerka ale w wersji 32 i 64 bitowe prawie wszystkie biblioteki. A wszystko to w ramach jednego systemu.
.
[#20] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@rePeter, post #19


Etam. A QT, KDE, GTK, glib i wiele innych? Są przecież w różnych wersjach chyba we wszystkich dystrybucjach.


Etam Mam QT bo doinstalowałem, KDE nie mam, GTK i glib mam - i nie mogę mieć w różnych wersjach, dlatego są scysje.

Właśnie podałeś mi jeszcze jeden argument - ilość pracy. Na AmigaOS wystarczył assign dismount, ew. scout, ew. szybki reset i już nie było w pamięci złej biblioteki i uruchamiałem co chciałem.
[#21] Re: ProTracker 2.3e (beta)

@Skotos, post #20

GTK i glib mam - i nie mogę mieć w różnych wersjach


A to dziwne, bo GTK w wersji 2 i 3, glib 1 i 2 działa wprost z pudełka.

Na AmigaOS wystarczył assign dismount, ew. scout, ew. szybki reset..


To byli czasy, na A1200 wystarczył dysk 250MB i jeszcze było sporo miejsca ;)
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem