Komentowana treść: RETROKOMP 1/2016
[#1] Re: RETROKOMP 1/2016
Polecam. Genialne wydanie, tak jak i zerowe z zeszłego roku
[#2] Re: RETROKOMP 1/2016
Fajnie, że pojawia się kolejna pozycja...
Ale kurs asemblera 68k ? znowu ? Ale jak kto lubi.. bo może kurs asma Z80 ?
[#3] Re: RETROKOMP 1/2016
O! Widzę, że kursy 68k się mnożą jak króliki a ja z moim w polu stoję, bo nad Alter Ego wciąż siedzę.
[#4] Re: RETROKOMP 1/2016

@MaaG^dA, post #2

No właśnie, może i kupiłbym jakby to wyszło poza Amigę i Atari szerzej. Ale w sumie nie widziałem więc nie oceniam. Mam po prostu wrażenie (i nie chodzi tylko o Retrokomp) że Amiga w Polsce ma nadreprezentację w nurcie retro, a jest przecież tyle ciekawych starych komputerów i konsol.
[#5] Re: RETROKOMP 1/2016
Czy ktoś mógłby zamieścić pełny spis treści magazynu? Wydawca ma z tym wyraźny problem.
[#6] Re: RETROKOMP 1/2016

@adam_mierzwa, post #4

Tym razem numer jest bardziej atarowski, jest też dużo o Zx Spectrum. Stricte Amigowy jest kurs asm i opis rozszerzeń do A600.
[#7] Re: RETROKOMP 1/2016

@MaaG^dA, post #2

To nie jest kurs asemblera, tylko opis podstaw programowania układów specjalizowanych Amigi przy jego użyciu. Z asemblerem m68k trzeba zaznajomić się z licznych innych źródeł, choć jest tam pewne wprowadzenie dla zupełnie początkujących (na prośbę zainteresowanych osób).

Przy okazji - korekta pocięła niektóre wyrażenia w zdaniach i miejscami wyszło trochę wesoło, no ale był problem z rozmiarem artykułu :)
[#8] Re: RETROKOMP 1/2016

@PopoCop, post #5

Czy ktoś mógłby zamieścić pełny spis treści magazynu?

Spis treści dostępny jest tutaj.

Od następnego numeru będziemy go publikować wcześniej.
[#9] Re: RETROKOMP 1/2016
fajnie. Ja mam numerek w ramach nagrody za udział w ostatnim konkursie Andrzeja Drozda siedzi, pije i chrupki
[#10] Re: RETROKOMP 1/2016

@sachy, post #7

Moim zdaniem dobrze, że powstaje wiele artykułów odnośnie programowania w asemblerze. Artykuły zawsze się uzupełniają.

Jak można doświadczyć artykuły są potrzebne. Dla przykładu Selur i jego praktyczne porady związane z językiem AMOS oraz spore doświadczenie przełożyło się na to, że mamy co najmniej trzech użytkowników PPA, którzy stali się programistami - Sordan, DjPiotrs oraz Aszu i przedstawiają nam działające produkcje.

Takich osób przybywa.

Z Asemblerem jest o tyle problem, że jest trudny, wymaga dużo nauki oraz bardzo dobrze rozwiniętego myślenia abstrakcyjnego. Nie wszyscy programiści to potrafią.

Ja w moim najnowszym artykule o asemblerze w Amigazynie przedstawiam jak budować program z klocków (używać systemowych i własnych funkcji). Trzymam się też zasady programowania systemowego, zatem będzie stanowić to dobre uzupełnienie dla programowania sprzętowego przedstawionego przez Sachego.
[#11] Re: RETROKOMP 1/2016

@A2, post #8

FPS-y dla mniejszego kota???
[#12] Re: RETROKOMP 1/2016

@ZbyniuR, post #11

Na Atari Lynx czyli. Lynx to ryś.
[#13] Re: RETROKOMP 1/2016

@twardy, post #12

jesli jest potrzeba to moglbym znalezc chwile i tworzyc cykl artykulow z migawkowymi opisami roznych gier, ktorych moga ludzie nie znac, bo np nie uzywaja tych platform, a miec chec sprawdzic, moglbym omowic jakies tytuly wlasnie na lynxa, czy na game geara, neo geo pocketa czy nawet gb'a.. ogolnie w kolekcji posiadam gier, ktore poznalem przez przypadek a sa warte polecenia mnostwo.. jesli bylaby taka potrzeba. w telgraficznym skrocie, bo nie widze sensu zbyt sie rozpisywac przy tak starych tytulach, ktore sa przeswietlone juz pewnie na wylot na roznych kanalach yt i zagranicznych stronach retro :)
[#14] Re: RETROKOMP 1/2016

@juen, post #13

Przesłałem Ci wiadomość na PW.

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2016 22:40:57 przez A2
[#15] Re: RETROKOMP 1/2016

@sachy, post #7

Omówienie videokursu Photona to wg mnie powód dla którego warto zaprenumerować Retrokompa. Pytanie - czy w kolejnych numerach objętość artykułów z cyklu zostanie zachowana?
[#16] Re: RETROKOMP 1/2016

@vojo, post #15

@Vojo: w artku nie chodziło o objętość, a o przedstawienie pewnej zamkniętej całości i podanie odpowiedniego materiału do eksperymentów własnych. W kolejnych częściach będzie podobnie, z tym że aż tak dużo miejsca nie będzie potrzebne, bo podstawy zostały wytłumaczone właśnie w tym obszernym wstępie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem