Komentowana treść: Cinnamon Writer 0.95 beta
[#1] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta
Uruchamia się, sprawdziłem na AmigaOS 4.1FE. Wersje dla MorphOSa sprawdzę jak w końcu dotrze do mnie dysk SSD.


[#2] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@waldiamiga, post #1

Morphosowa dziala ale sam progrm potrzebuje jeszcze wielu lat rozwoju.
[#3] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta
A ja mam pytanie: jaką nową jakość wnosi Cinnamon Writer kiedy mamy doskonałego, pisanego przez profesjonalną firmę Wordwortha?
[#4] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@Hexmage960, post #3

Może taką, że ukazują się nowe wersje? Albo taką, że normalnie obsługuje czcionki w formacie .ttf? Albo że obsługuje współczesne formaty dokumentów?

W programie WordWorth zawsze wkurzał mnie sposób tworzenia tabelek. Na szczęście w Cinnamon Writerze w ogóle ich nie ma i problem mam z głowy pomysł
[#5] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #4

Wordworth też obsługuje czcionki TTF.
[#6] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #4

Dziękuję za odpowiedź.

Generalnie mnie chodziło bardziej o funkcjonalność. Czy Cinnamon Writer ma już wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do pracy, które posiada WordWorth, że może go spokojnie zastąpić?
[#7] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@Krashan, post #5

Wordworth też obsługuje czcionki TTF


Ale "nienormalnie" szeroki uśmiech Trzeba je najpierw zainstalować programikiem dołączonym do WordWortha (on je sobie konwertuje na zjadliwy dla siebie format), a potem i tak wyglądają... Hmm... Suboptymalnie (brak wygładzania).
[#8] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@Hexmage960, post #6

Nie, Cinnamon jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju i narazie nie jest w stanie niczego zastapić. Po prostu to taka ciekawostka narazie.
[#9] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@TomK, post #8

A tu się mylisz - jest w stanie zastąpić Calimero - program, nad którym w trudzie i znoju pracuje Carsten Siegner. Cinnamon Writer potrafi bowiem nie tylko pisać z polskimi znakami diakrytycznymi, ale również poprawnie przerzuca wyrazy do kolejnej linii (nie tnąc ich w losowych miejscach) jak również potrafi justyfikować! Popłakałem się ze szczęścia jak mi zjustyfikował po raz pierwszy... ok, racja
[#10] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #9

[#11] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@TomK, post #8

Mam poprzednią wersję i nie umiem zapisać pliku do docx .pozostaje rtf.
[#12] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@simka113, post #11

A co Cię powstrzymuje przed ściągnięciem nowszej wersji?
[#13] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #9

Z tymi znakami to coś nie tak - czcionka Lux nie ma ogonków...
A w innych programach są...
[#14] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #9

Ach wybacz. Nie spodziewałem się że może być coś bardziej kiepskiego co udaje edytor tekstu
Obsługa znaków narodowych, proste formatowanie tekstu justowanie, pogrubianie itp. To powinna być podstawa bez której program nie powinien opuszczać dysku twórcy coby nie narażać go na śmiech i hejty potencajlnych użytkowników. OK
[#15] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #9

Popłakałem się ze szczęścia jak mi zjustyfikował po raz pierwszy...




Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 08:35:36 przez BULI
[#16] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@TomK, post #14

Carsten ogólnie ma dziwne podejście. Dodaje do swojego programu pierdyliony funkcji jak obsługę kolumn, eksport do HTML/AmigaGuide, nagłówek/stopkę, obrazek w tle, obsługę kształtów wektorowych itp. a nie potrafi zrobić najprostszej obsługi tekstu. Na moje zgłoszenie mailowe odpowiedział, że "wie o tym, ale nic z tym nie może zrobić bo to Cairo tak to dzieli". Zaś odnośnie polskich znaczków to nie mam pojęcia czemu w nowszych wersjach nie lza, skoro wcześniej działało.
Efekt jest taki, że wychodzi program bogaty w funkcje, które nie do końca działają poprawnie. To jakiś koszmar użytkownika jest. To ja już wolę napisać przysłowiowy "list do cioci" w Cinnamonie.
[#17] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #16

Czy dobrze widzę w wersjonowaniu dopisek "beta"?
Kto poza autorem wie lepiej, czy coś nią jest czy też nie? Z twoich relacji wynika, że wersja opisana jako beta jest uzasadniona. Patrząc natomiast na odzew środowiska autor albo pociągnie temat jak należy, albo zarzuci wszystko w cholerę. Kwestia tego co chce osiągnąć, bądź czy rozmiar projektu go nie przytłoczy. Jak zwykle wszystko wyjdzie w praniu.
Jedynie co mnie "kłuje w oczy" to brak jakiegoś systemu raportowania błędów. W tym chaosie programista zrobi/sfixuje najpierw co mu będzie bardziej pasowało, a użytkownik może swoje życzenia wsadzić, no wiecie gdzie. ;)
[#18] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@Lokaty, post #17

Ale mój post na który odpowiadasz dotyczy nie Cinnamon Writera, tylko Calimero, a tenże nie jest oznaczony jako beta, ba - nosi dumny numer 2.5 bez żadnych dopisków. "Beta" było do wersji 0.16.
[#19] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #18

Aaa to wybacz, mój błąd - nie doczytałem jak widać. Widziałem C.
Tak czy owak podtrzymuję moje zdanie odnośnie tego jak oprogramowanie w naszym środowisku jest rozwijane. Nie zawsze te warunki są spełnione.
[#20] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #16

Acha. To ja na szczęście do "listu do cioci" czy nawet do reklamacji do TUI bo taką pisałem to mam AbiWorda.
[#21] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@Lokaty, post #17

Tylko żebyś nie myślał że Cinnamon to jakaś nowość on się chyba rozwija już z 5 lat i wygląda jak wygląda i działa jak działa.
[#22] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@TomK, post #21

Życie dopisało gorzką puentę do mojej wypowiedzi - Calimero dobił już do wersji 3.0 i nadal nie potrafi tych podstawowych rzeczy, o których pisałem. głową w mur
[#23] Re: Cinnamon Writer 0.95 beta

@recedent, post #22

Zostanie to poprawione w wersji... 17, albo nieco później :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem