Komentowana treść: Allister Brimble: A retrospective
[#1] Re: Allister Brimble: A retrospective
Oesu. Obejrzałem 6 minut. Przez pierwsze trzy gość opowiada o swoim kickstarterze, przez kolejne 3 pokazuje skrinszoty z gier i latające napisy rodem ze scali. Sorry, but no.
[#2] Re: Allister Brimble: A retrospective

@AceMan, post #1

heh. myślałem że to ja jestem jakiś zbyt krytyczny...
dałem co prawda mu więcej szans na rozkręncenie się i przewinąłem o jakieś 30 minut - i potem jest tak samo...
jest co prawda kilka osób które coś tam mówią (np Rome Knight - chyba) ale głównie to skrinshoty, trochę tekstów no i muza (remixy) Alistera...
sorry ale słaby film. myślałem że będę miał miłą drogę do pracy a tu lipa. przerwałem po 10 minutach oglądania.
[#3] Re: Allister Brimble: A retrospective

@retronav, post #2

Właśnie skończyłem oglądać. W 1:54:48 puścili muzyczkę z Driver z PC :) . Pamiętam jak się w to zagrywałem i przeszedłem całe jak miałem jeszcze Voodoo 3 3000 16MB na AGP. Jedna z pierwszych gier w jakie zagrałem kiedy kupiłem PC, a moją CDTV na jakiś czas ogarnął spokój :) .
Fajny filmik. dobra robota.

A w 34.17 za Chris'em Huelsbeck'iem stoi syntezator Kurzweil K2600 lub K2600X link . Ma się to oko - takie moje zboczenie jak amigowanie .

Też mam Kurzweila tyle że nieco nowszego - PC3K8 link. Charakter brzmienia jest niepowtarzalny. Fajnie, że Chris lubi niepopularne marki :) .
[#4] Re: Allister Brimble: A retrospective

@Azzorek, post #3

Lubiał. Obecnie nie używa syntezatorów a korzysta jedynie z softu Steinberga. Jak sam mówił w wywiadzie zamieszczonym w jednym z ostatnich PIXELów - takie czasy, gdzie soft jest w stanie zastąpić wszystkie sprzęty, z jakimi mógłby/miał okazję pracować :)
Tu jego obecne studio:


Chris aktualnie podróżuje camperem po USA i tak właśnie tworzy.
[#5] Re: Allister Brimble: A retrospective

@michalmarek77, post #4

Jeśli często się przemieszcza rzeczywiście, VSTi to podstawa. Pewnie szuka natchnienia podczas tych podróży.

Nie chciałbym jednak doczekać czasów, gdzie wszyscy producenci syntezatorów zrobią wirtualne kopie wszystkich wyprodukowanych modeli, które będą generować trudny do odróżnienia z oryginałem dźwięk. Już dzisiaj jest sporo imitacji, które brzmią naprawdę dobrze.

A Kurzweil K2600 to ciężki zawodnik - 25kg. Do altanki go nosić raczej ciężko .

Pozdrawiam,

Azz
[#6] Re: Allister Brimble: A retrospective

@Azzorek, post #3

[#7] Re: Allister Brimble: A retrospective

@AceMan, post #6

heh.
gaming historian ma u mnie suba.
widze ze mamy podobne spojrzenie na te klimaty.
forma tak samo ważna jak treść...
[#8] Re: Allister Brimble: A retrospective
O samym Allisterze dosc malo sie dowiedzialem z tego filmu, za duzo bylo gadania o serwisie Kickstarter, Amidze, grach, co kto lubi sluchac i w co lubi grac. Jednym slowem filmik byl o wszystkim, ale nie o muzyku :)

PS. Kilka z tych wywiadow bylo nagranych w bardzo slabej jakosci i trudno bylo zrozumiec co ktos mowi, az dziwne ze nie nagrano ich ponownie, albo nie usunieto z filmu.

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 11:53:25 przez powerzx
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem