Komentowana treść: TwittAmiga 4.2.1
[#1] Re: TwittAmiga 4.2.1
Do d... zmieni ktoś jeden znacznik na twitterze i programik sie rozleci...uroki curla
[#2] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #1

A co ma zmiana jakiegoś znacznika do uroków cURL-a?
[#3] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #2

Polecam zapoznac sie w jaki sposob dzialaja biblioteki libcurl oraz libxml, mechanize lub inne podobne

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 07:21:34 przez pabloz
[#4] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #3

A ja polecam nie wypisywać farmazonów... Bo potem trzeba dawać takie wymijające odpowiedzi.
[#5] Re: TwittAmiga 4.2.1


TwittAmiga 4.2.1 w działaniu z kartą WIFI PCMCIA WPA2/AES :)
[#6] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #4

pisaleś jakąs aplikacje kiedykolwiek do sczytywania ze stron informacji ? ja to robiłem zawodowo 2 lata .. także nie zarzucaj mi farmazonow.. Poleacam troche popraktykować

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 09:40:27 przez pabloz
[#7] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #6

A skąd wiesz, że TwitAmiga używa screen scrapingu? Może po prostu komunikuje się z Twitterem przez API?
[#8] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #7

do API nie potrzeba curla i libxml ..

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 09:55:33 przez pabloz
[#9] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #8

A czym prowadzisz komunikację po HTTP[S]?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 10:19:43 przez Krashan
[#10] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #9

A do czego Ci służy libxml jak nie do iteracji po znacznikach ?
[#11] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #10

Nie wiem do czego autor TwitAmiga używa libxml2. Pisałeś wszakże o „urokach curla”, a to jest nic więcej jak klient HTTP(S)... i ze znacznikami HTML nie ma nic wspólnego .
[#12] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #11

moze powinienem napisać: uroki "curl i libxml " . Bo użycie tego zestawu w aplikacji równa się na 99,9999% crawler lub web scraping
[#13] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #12

Ale po co zgadywać. W changelogu programu można znaleźć np. „Partially rewritten for new twitter API 1.1”. Czyli to jest jednak ten 0,00001%.
[#14] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #13

Ale po co zgadywać. W changelogu programu można znaleźć np. „Partially rewritten for new twitter API 1.1”. Czyli to jest jednak ten 0,00001%.

Niniejszym postuluję żeby Krashan zmienił ksywkę na Chuck .
[#15] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #13

a zapytajmy użytkowników ( ja nie używam) ile razy w ciagu ostatniego okresu musieli zmieniać "podwersje" ?
Wiesz, użycie API nie świadczy że 100 % informacji jest pobierane przez API ( często się zdarza że np 10%)

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 11:43:24 przez pabloz
[#16] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #15

Też nie uzywam, ale jaki byłby sens używania web scrapingu do takich rzeczy jeśli mamy api?

Poza tym w sumie w opisie nie ma słowa o xml, jedynie na ppa jest.

twittAmiga uses libcurl, libssl and others (see license folder for
copyright information), therefore the executable is quite large. You should
have at least 6 MB RAM.


Curl z tego co pamiętam 'sporo' tego ramu potrzebuje.

Poza tym:
- Uses now JSON instead of XML

wiec ten xml to może już pieśn przeszłości.

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2016 13:08:25 przez Mir3k
[#17] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #6

I przez te dwa lata parsujesz HTML strony gdy możesz użyć API? Chyba nikt za te pieniądze pracować nie chce że Cię tam jeszcze trzymają...

libcurl jest pierwszą z brzegu sprawdzoną biblioteką do obsługi http(s), json prosty do obsługi jest (a i do tego są zresztą biblioteki). Twitter raczej skomplikowany nie jest - OAuth trzeba umieć zrobić i http get/put/post.
[#18] Re: TwittAmiga 4.2.1

@hrw, post #17

Co ty pierniczysz chopie. Wiesz o czym ty mowisz ?ale nie ma sie co dziwic jak ktos fedory uzywa.Ehh szkoda gadac..gotujcie sie w tym sosie...

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 07:36:00 przez pabloz


Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 07:41:08 przez pabloz
[#19] Re: TwittAmiga 4.2.1

@hrw, post #17

... i jedno najwazniejsze. Jakbys troche praktykowal to bys wiedzial zeby byly spelnione wszystkie use case to API nigdy w 100 % nie jest wystarczajace.
[#20] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #19

troche za bardzo poplynales :)

przeciez curl do restowych api i json/xml to standard, a twitter nie zmienia z dnia na dzien swojego api, przeciez nie po to je udostepniaja, zeby utrudniac zycie programistom. natomiast jesli faktycznie nastepowaly by jakies diametralne zmiany to nie tylko program "TwittAmiga" by mial z tym problem..
[#21] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #18

ale nie ma sie co dziwic jak ktos fedory uzywa.
W domu wszyscy zdrowi?...
[#22] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #19

Use case.. coś mi to mówi - po polsku przypadki użycia. Wiem, że to współczesna forma specyfikacji wymagań stawianych oprogramowaniu. Przerabiam to właśnie na studiach na przedmiocie Inżynieria Oprogramowania i wkrótce będę miał z tego egzamin.
[#23] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #21

No co ty, Krashi, w czapce chodzisz?
[#24] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #21

Halo tu ziemia..Za duzo kopiesz koparkami od cointow czy innych badziewi ..

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 14:17:27 przez pabloz
[#25] Re: TwittAmiga 4.2.1

@juen, post #20

Curl json libxml tez sa standardowo uzywane do webscappingu. Krashan czas zmienic zawod jak nie nadazasz za technologiami.
[#26] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #25

To fakt, od jutra przerzucam się na zbieranie puszek w śmietnikach.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 15:12:36 przez Krashan
[#27] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #26

Ja też. @Pabloz jest o lata świetlne przed nami
[#28] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #18

Wiesz o czym ty mowisz ?ale nie ma sie co dziwic jak ktos fedory uzywa


Mało tego, może jeszcze na rowerze jeździ i w lecie w sandałach chodzi...

Ale dzięki za rozwinięcie offtopa, bo przy okazji zabrałem się za wyszukiwanie narzędzi do parsowania stron. Raz tylko miałem taką potrzebę więc użyłem awka, zamiast poszukać sobie jakiegoś gotowca.
.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2016 18:35:07 przez rePeter
[#29] Re: TwittAmiga 4.2.1

@Krashan, post #26

Oj tam oj tam nie obrazajcie sie dziewczyny :)
[#30] Re: TwittAmiga 4.2.1

@pabloz, post #18

Aplikacji używających API via HTTPS/JSON kilka za sobą mam. Adresów nie podam bo rynek wąski i specyficzny.

A to czy używam Fedory, CentOS-a, Debiana. RHEL czy innego OpenSUSE czy Ubuntu to akurat moja sprawa chociaż jak widzę niektórzy nie potrafią ogarnąć, że poza AmigaOS, MS Windows i [wstawić to czego pabloz używa] są systemy, których daje się używać.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem