• Ankieta

Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

  • Tak, co to za lokal bez klozetu?
    46 głosów 46
  • Nie, są do tego inne miejsca
    64 głosów 64
  • Mam inne zdanie (opowiem o tym w komentarzach)
    9 głosów 9

Ankieta skończyła się 18.08.2016

[#121] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #120

Wiem, tylko kiedyś czytałem na Forum wypowiedz kogoś z redakcji że PPA jest inne tu nie trzeba się weryfikować i że przyjmuje wszystkich i takie tam.

I było to powiedziane w kontekście to Forum Atari gdzie trzeba przechodzić weryfikację.
[#122] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@TechNineWonder, post #121

Może i tak, nie wiem. Rzucam tylko pomysł
[#123] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #122

Wydaje mi się to grxmrx kiedyś coś takiego pisał w podobnej dyskusji. I chodziło wtedy chyba o to że niektórym się wydaje że PPA to taki Hyde Park PC. Na którym można pisać o wszystkim tylko nie o Amidze.

Ale jak widzimy teraz tematy o tym że PeCet był lepszy w latach 90-siątych skończyły się. Albo tego typu tasiemce.


Wydaje mi się że Era czerwonych po znanie nazwy z Prywatny na Polski dobiegła końca. A w mobo redaktorów płyną niebieskie dane.
[#124] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #120

Skan dowodu do weryfikacji z powodzeniem stosują niektóre portale społecznościowe, serwisy aukcyjne, te od (mikro)płatności, banki


Super, może jeszcze odciski palców, przecież policja i organy wydające paszporty też to stosują i pospólstwo nie narzeka. szeroki uśmiech

Nie działa nieźle bo już wielu z Fejsa odeszło właśnie przez tę chorą konieczność udowadniania jakimś anonimowym ludziom Cukierberga, że nie są wielblądami. Ech, i takie rzeczy na portalu ludzi którzy pamiętają stare dobre czasy anarchii internetowej.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 18:08:18 przez Creonix
[#125] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #109

W zasadzie pomysł z taką weryfikacją nie byłby może taki zły (no, może poza tym, że pewnie zaczęłoby się zaraz jęczenie, że "ja nie chcę", czy coś w tym stylu )...
Tylko zdecydowanie bardziej zastanawiałbym się, jakby to wyglądało od strony prawnej...
Nie znam się na tym szczególnie, ale nie wiem, czy ktoś by się zaraz czepiać nie chciał, że "tak nie można", czy coś w ten deseń...

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 19:01:00 przez BW
[#126] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@BW, post #125

To jest ślepa uliczka.
Masz na przykład Andrzeja Drozda, który jest znany i weryfikowalny, i trafia się mu "słaby dzień" Co ci da w takim przypadku skan jego dowodu osobistego?
Jest wiele innych, mniej godzących "w wolność jednostki" pomysłów.
[#127] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@TechNineWonder, post #123

Wskaż konkretny cytat, link bo tak może wiele się wydawać...
Od kilku lat mamy weryfikację przy rejestracji polegającą na akceptacji kont przez moderatorów. Jest tak dlatego, że były osoby, które na potęgę rejestrowały nowe konta i spamowały z nich lub ktoś dostawał bana i zakładał nowe konto żeby z niego odpisywać z bluzgami. Akceptacja konta lub odrzucenie jest zwykle robiona do 72 godzin.

Co do płynięcia danych to nie wiem jak to nawet skomentować. Do pracy używam Maca, nigdy nie zastanawiałem się jakiego koloru są dane. Przepraszam, ale na ten poziom abstrakcji to ja nie wejdę ;)
[#128] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@grxmrx, post #127

Może to nie byłeś ty tylko ktoś inny z redakcji. Mniejsza z tym po za tym to w "Przeglądaj wypowiedzi" nie ma wypowiedzi z ankiet i komentarzy w newsach. Tak że już zaczynam szukać.

Co do płynięcia danych


To napisałem aby było zabawnie, spoko mniejsza z tym.
[#129] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Creonix, post #124

Nikt nikogo na siłę nie trzyma... z pożytkiem dla reszty.
[#130] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Creonix, post #87

Typowe zaściankowe myślenie ciasniutkiego umysłu


Czy ta "gwara" nie wydaje się znajoma?OK

PS. A jakie masz przemyślenia na temat swojego rzeźnickiego awatara?
[#131] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #113

Co się stanie z działem - nie wiadomo.


Wykasować, zaorać i posiać ładne kwiatki. Wreszcie będzie spokój. A wulgarnych użytkowników i multikonciarzy kasować na rok.
[#132] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Andrzej Drozd, post #131

OK
[#133] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@Andrzej Drozd, post #130

Zgodnie z ostrzeżeniem z postu #94 - kolega Andrzej Drozd otrzymuje karę administracyjną. Zapraszamy za dwa tygodnie.
[#134] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@recedent, post #133

A ja ostrzegam moderacje, ze glosowalem za usunieciem "Rzezni" a liczba zwolennikow tego dzialu rosnie w szybkim tempie.
Obecnie przewaga przeciwnikow wynosi 10 osob i topnieje, wiec o czyms to jednak swiadczy.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 17:38:40 przez selur
[#135] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@selur, post #134

O desperacji.
[#136] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@_arti, post #120

Ja proponuję plebiscyt na "najlepszy" pomysł na ppa w roku 2016. Skan dowodu celem weryfikacji jest na wysokim miejscu zaraz obok bojkotu Allegro poprzez zmowę niekupowania retrogratów
[#137] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@pamp3rs, post #136

plebiscyt na "najlepszy" pomysł na ppa


Pomysł fajny ale byłby to chyba wątek pikujący w stronę rzeźni

Co do rzeźni, jak już zostało powiedziane, nie rozwiązuje problemów,
a chyba przenosi chamstwo na inne działy.
.
[#138] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@pamp3rs, post #136

Nie nie kupowanie tylko nie kupowanie w 2017 r. Nie przekręcaj.

A te skany dowodu to tylko był przykład. Mogą być też inne mechanizmy. Albo brak mechanizmów, co działa, jak widać.
[#139] Re: Czy dział forum "Rzeźnia" jest potrzebny?

@DiskDoctor, post #138

Może być też potwierdzanie numerem telefonu lub czymś innym, zgodnie z ideą 2FA. Użytkownicy, którzy zweryfikowaliby się w taki czy inny sposób mogliby mieć to zaznaczone przy swoim profilu i chyba tylko tyle, bez obowiązku czy progu wejścia dla tych co by tego robić nie chcieli.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem