Komentowana treść: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
[#1] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Połączenie Sam460 z G4, jak pięść do nosa. To jednak inna klasa prędkości.
[#2] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Ankieta ciekawa. Wypełniłem i czekam na wyniki.
[#3] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Wypełnione. OK
[#4] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
@ Radzik, czy my wypełniamy tak sobie, czy wiążesz jakieś nadzieje z tą ankietą, że ktoś, coś, kiedyś, etc. ?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 21:13:09 przez KM
[#5] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Jezyk do poprawki i niektore pytania tendencyjne ale pomysl ciekawy.
[#6] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Na pytanie o kolejną generację NG nie dałem odpowiedzi gdyż brakuje opcji PPC.
Nie wiem dlaczego Radzik nie dodał tego cpu.
Znaczna większość mówi, że PPC jest martwe? Jest martwe tak jak i cała nasza Amiga. Więc co mu szkodziło dodać? ;)
[#7] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Zrobione, wypełnione :) . Czekam na wyniki i jakieś podsumowanie .
[#8] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@eastone, post #6

No wlasnie ja tak samo odpowiedzialem - to jest odpowiedz poprawna rowniez szeroki uśmiech
[#9] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@eastone, post #6

Fakt, właśnie teraz widzę, że dałem d... w tym pytaniu. Cóż, następnym razem. ;)

#4 Mam taką nadzieję, że ktoś kto coś robi na nasze amigowe systemy NG będzie miał podstawowe informacje odnośnie środowiska i sprzętu.
[#10] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@radzik, post #9

Ktoś.. coś.. trzeba poczekać... - do emerytury mam coraz bliżej - ileż można czekać ?
[#11] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@MaaG^dA, post #10

do emerytury mam coraz bliżej


...i dobrze, dokończysz swoje projekty z "szuflady" i wygodzisz innym emerytom (o ile dożyją).
[#12] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
A-EON should...

Rozkład głosów mnie przeraził Nigdy tak do niczego nie dojdziemy. Za to...

Should next generation AmigaNG

Daje pewne nadzieje OK
[#13] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@michal_zukowski, post #1

Nie do końca. W enklawie AmigaOS mocarne G4 nie występują, często zetknąłem się z porównywaniem AmigaOne 800 XE i SAM 460 EX w kontekście wydajności. Zresztą sam to robiłem bo mam oba te komputery.
[#14] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@radzik, post #9

Według tej ankiety niestety w conajmniej dwóch pytaniach nie istnieję jako użytkownik ;] No szkoda, z dwa miechy temu gadaliśmy o tym na forach że można ankietę przygotować, mogłeś podsunąć to komukolwiek przed opublikowaniem. Na przykład pisałem ci kiedyś że możesz dać pytanie typu "ile rocznie jesteś w stanie wydać...".
To nie znaczy że ankieta jest zła, ogólnie jest sensowna bo pytania są konkretne. Dzięki temu odpowiedzi są porażająco szczere ;]
Większość oczekuje nowego systemu, jednego systemu, i konkretnych programów "dużych" a nie przeglądarki. Tu byłem zaskoczony.
Niestety z tego co widzę po mapie "termicznej" poza Polską ankieta raczej jest nieznana.
[#15] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Ciekawe ilu będzie użytkowników amigi ng
[#16] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@SzaryWilk, post #15

Bez obaw, wiemy, że Ty nie jesteś jednym z nich.
[#17] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
Po aktualnych wynikach ankiety widać dobitnie że większość chce systemu amigowego na Intel/ARM.

Kiedyś nie do pomyślenia

AmigaOS for Intel/ARM 53 39%
MorphOS for Intel/ARM 47 35%
native AROS for one selected and new motherboard/laptop, 4 3%
next generation OS based on Linux core with Amiga UI/look & feel (eg. integrated MUI, Intuition, ReAction etc.) 15 11%
there is no future for NG 16 12%

edit---------------

(hint: można nic nie zaznaczyć i kliknąć "vote" żeby zobaczyć jakie były odpowiedzi na dane pytanie :))




Ostatnia aktualizacja: 22.09.2016 16:06:18 przez agrajek
[#18] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@agrajek, post #17

Po prostu chcemy natywnie działającego (nie jakieś emulacje) systemu na aktualnie produkowany i rozwijany sprzęt. Osobiście bardziej jestem za ARMem. Ale jak będzie Intel to też nie będę płakał.
[#19] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta
AmigaOS for Intel/ARM
Łączenie w ankiecie dwóch różnych procesorów w jednym pytaniu jest bez sensu.
[#20] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@rgrg2, post #19

Też miałem problem - albo Intel albo ARM - wybrałbym ARM.
Przesiadkę na Intela uważam za niecelową.
[#21] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@MDW, post #18

Mi tam rybka PPC, x86, ARM czy coś innego. Fajnie by było, żeby przy okazji migracji ktoś w końcu pomyślał nad pracą nad jednym systemem, wspólnie, bo każdy sam to raczej nikt daleko nie zajdzie. Wiem, co większość napisze, ale taka jest prawda.
[#22] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@KM, post #21

Myślę, że może do tego dojść w bardziej prozaiczny sposób niż "rodzinne pojednanie". Po prostu komuś się znudzi/przestanie opłacać.
[#23] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@Skotos, post #20

Przejście na ARM to kolejne cudowanie. Jak już zmieniać to iść na całość, w końcu nie wiadomo czy Intel kiedyś nas nie zaskoczy pozytywnie. Przypominają mi się dyskusje o zmianie architektury sprzed wielu lat, i sny o SGI, czy my zawsze musimy kombinować?
[#24] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@recedent, post #22

I odda dorobek na rzecz rozwiązania od konkurencji? Wątpie i to bardzo.
[#25] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@Skotos, post #20

Też miałem problem - albo Intel albo ARM - wybrałbym ARM.
Przesiadkę na Intela uważam za niecelową.


A ja jednak wolałbym Intela, takie np. Apple Mac Mini z Core 2 Duo są tanie, a posiadają dużo więcej mocy niż np. mac mini z PPC G4 :) . Na ARM-ie nie ma chyba sensownych komputerów, a tablet nie jest zbyt interesujący , przynajmniej dla mnie :) .
[#26] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@trOLLO, post #25

Lepszy intel bo raczej większy wybór, z tym że i tak będzie ograniczony przez sterowniki. SZukając na allegro czegos z armem to ręce opadają, tylko jakieś raspberry pi, bez sensu w to wchodzić.
[#27] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@agrajek, post #17

Po aktualnych wynikach ankiety widać dobitnie że większość chce systemu amigowego na Intel/ARM.


No nie wiem.

A jaka liczba użytkowników nie wybrała żadnej opcji?

Jeśli tego nie da się wyświetlić, to ankieta jest do .de.
[#28] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@recedent, post #22

Tego bym nie chciał, bo to by oznaczało, że zdolni programiści odeszli od projektu. No i co po źródłach, kto by je miał poprawiać? Uważam pewnie naiwnie, że wszyscy, którzy dłubią oprogramowanie a w szczególności nasze amisystemy zasługują na szacunek i finansową wdzięczność za to co do tej pory zrobili. Na wspieranie finansowo trzech systemów mnie nie stać. Każdy z nich ma coś ciekawego, wierzę, że przy odrobinie chęci i wykonaniu tytanicznej pracy programistycznej udało by się stworzyć system dla nas wszystkich, za który chętnie byśmy zapłacili. Myślę, że moglibyśmy uzbierać do 10 tys. użytkowników (tak sobie gdybam w oparciu o licencje MorphOS-a i bum na AmigaOS 4.x na WinUAE, ilu jest użytkowników AmigaOS4.x na NG nie wiem) i byłby cień szansy na jakieś komercyjne oprogramowanie. Nikt nie będzie się rozdrabniał na 3 różne wersje (łącznie do kilku tys. sztuk).
[#29] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@DiskDoctor, post #27

A jaka liczba użytkowników nie wybrała żadnej opcji?

Jeśli tego nie da się wyświetlić, to ankieta jest do .de.


Inaczej - teraz da się wyświetlić ile osób wybrało jakąkolwiek opcję na dane pytanie.

I tak - na pierwsze pytanie odpowiedziały 304 osoby, a na pytanie o docelową platformę - 223 osoby.
[#30] Re: Wykorzystanie Amigi NG - ankieta

@trOLLO, post #25

A ja jednak wolałbym Intela, takie np. Apple Mac Mini z Core 2 Duo są tanie, a posiadają dużo więcej mocy niż np. mac mini z PPC G4 :) . Na ARM-ie nie ma chyba sensownych komputerów, a tablet nie jest zbyt interesujący , przynajmniej dla mnie :) .

Nie patrz w przeszłość czy teraźniejszość tylko w przyszłość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem