Komentowana treść: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów
[#1] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów
Drogo, ale dobrze że się pojawiła. Ta dołączona karta sieciowa powinna jakby co działać z MorphOSem (jak juz się MorphOS 3.10 pojaw), Karty WIFI na pci-e też powinny działać (oparte na chipset Atheros)).

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2016 18:50:37 przez michal_zukowski
[#2] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów
I co na nim można uruchomić,pewnie tylko szaregowilka ha ha ha w komentarzach.
[#3] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@SzaryWilk, post #2

Twoja logika jakoś mi umyka.
[#4] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@recedent, post #3

a ja uwazam dowcip za smieszny. ;)
[#5] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@SzaryWilk, post #2

Dokladnie o tym samym pomyslalem, co na tym sprzecie mozna robic. :)
[#6] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@powerzx, post #5

A o tym co można robić na tym komputerze (pod warunkiem, że ma się z kim) to powie nam kolega Szary Wilk już po 23.00 kiedy dzieci pójdą spać.
Co do komputera szkoda, że nie zarabiamy więcej lub sprzęt nie będzie kosztował ok 6 tys. zł. Być może jak bogaty zachód kupi to stanieje.
[#7] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@powerzx, post #5

To samo co można było robić jak nie było internetu
[#8] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów
Ciekawe czemu amigakit jeszcze nie sprzedaje.
[#9] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@pamp3rs, post #8

Ale maja "łatacz" konfiguracji betatesterów
AmigaOne X5000 Upgrades Configurator for Beta Testers only
[#10] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@SzaryWilk, post #2

a windowsa?
[#11] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@adam_mierzwa, post #9

Adam, jak wygląda wsparcie dla Radeona HD6870 pod OS4?
[#12] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@pamp3rs, post #11

A która karta dla MorphOSa będzie mieć pełne wsparcie 2D/3D?
[#13] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@pamp3rs, post #11

Pół roku temu na blogu pisałem tak (w kontekście obsługi Warp 3D):
Najlepiej mają posiadacze starych Radeonów 7xxx i 9xxx lub nowych Radeon HD 7xxx czy Radeon HD R9 xxx. Pozostali (czyli np. ja z Radeonem 6570) muszą używać Wazp 3D (darmowy), bo ich karty nie są wspierane ani przez „stary” Warp 3D (w systemie) ani ten nowy (z AMIStore).

Według mnie to aktualne jest. Nie pokładałbym nadziei w Radeonie HD6870.
Do tego dochodzą ostatnie nowości czyli Warp Nova i OpenGL ES. Czyli tylko to co rozwija Hans de Ruiter warto mieć, na Hyperion nie ma co liczyć.

Pod koniec tej ulotki są rekomendowane karty. Muszą być na pamięciach GDDR5. Ale i tak masz duży wybór, w SAM trzeba się gimnastykować bo jest ciasno.

Ja mam teraz 7750 i chyba to jest najlepiej wspierana karta, chociaż grzeje się jak smok, no i brak regulacji wiatraczka, co mnie roz..straja

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 10:17:24 przez adam_mierzwa
[#14] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@pong777, post #12

"Bedzie mieć" czyli mówisz o przyszłości? To bez kozery powiem każda :)

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 10:52:31 przez michal_zukowski
[#15] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@adam_mierzwa, post #13

No to chyba sobie nie poużywam OS4, bo nie chce mi się wachlować kartami. A brak regulacji mocy wiatraczka może doskwierać, na szczęście jest to szybko opanowywane przy implementacjach nowszych kart pod MorphOSem.
[#16] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@pamp3rs, post #15

Sytuacja jest lepsza niż w przypadku portu MorphOS-a na SAM460 (tam podobno nie tylko brak wsparcia dla grafiki, ale i karty dźwiękowej envy24 która jest standardem w SAM). Kiedyś chciałem zrobić w miarę obiektywny test MorphOS na AmigaOne 500 i pamiętam że miałem mocno pod górkę (np. MorphOS nie może być na tym samym dysku, co w przypadku SAM 460/A1 500 oznacza konieczność użycia karty pamięci).

Możesz używać AmigaOS 4 bez wachlowania kartami, po prostu będziesz mieć słabe wsparcie 3D. Czyli Blender pod darmowym Wazp, o Quake zapomnij, ale system, programy i cała reszta w wysokich rozdzielczościach jak najbardziej używalne, powinno to ładnie chodzić. Najprościej zabootować płytkę to zobaczysz na czym stoisz.
[#17] Re: AmigaOne X5000 do nabycia u wybranych dystrybutorów

@adam_mierzwa, post #16

Jeżeli wyjdzie port na X5000 to powinien przynieść jakieś wsparcie dla kart muzycznych na Envy24.

W sumie to miałem okazję pobawić się OS4 na Sam i chyba nie czuję potrzeby wykonywania dalszych prób na X5000, jeżeli moja karta graficzna będzie chodzić tak se.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem