Komentowana treść: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS
[#31] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS
Oo.... z tej okazji zapewne zostanę klientem wydawnictwa. Nigdy nie wyszedłem z programowaniem poza AMOS a współcześnie poza skrypty BASH. Na naukę C, Pythona i temu podobnych zabrakło czasu i chęci, więc zdecydowanie podpadam pod kategorię "czterdziestolatków programujących w niedzielę". 10 książek w PDF otwartych w tle albo w tablecie nie zastąpi dla takiego "programisty" jak ja papierowego podręcznika z alfabetycznie posegregowaną składnią komend :) Mam nadzieję, że będzie można przeczytać spis treści książki przed decyzją o zakupie.
[#32] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@KM, post #30

Czy BB i AmigaE będzie opisywany tylko na Amidze, czy też na MorphOS-ie i PPC?

Będzie jedno i drugie.

Mam nadzieję, że będzie można przeczytać spis treści książki przed decyzją o zakupie.

Jak najbardziej, spis treści pierwszej książki będzie już niedługo dostępny.
[#33] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@autumnlover, post #31

Na naukę C, Pythona i temu podobnych(...)

C i Pythona raczej nie można wrzucić do jednego worka. Jedynym wspólnym elementem obu tworów jest to, że oba są językami programowania. szeroki uśmiech
[#34] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #9

BlitzBasic

Super OK
[#35] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Dorian3d, post #1

No właśnie
Kolejne wydania już zapowiedziane a te zapowiedziane wcześniej jeszcze nie nadeszły.
Chciałbym kupić wszystko co wydaje A2 , lecz się zaczynam zastanawiać czy warto pieniążki przelewać na przód by potem w zapowiedzianym terminie czekać z opóźnieniem na przesyłkę.
Z całym szacunkiem dla wydawcy A2 ale nawet po zalogowaniu się na stronie stare pozycje które już zostały mi przysłane są w statusie realizacji . Nowe zamówione wydania przyjdą z pewnym opóźnieniem bo dostałem taką wiadomość na maila , ale myślę że to coś nie tak .
Wpłacam pieniążki na cztery numery amigazynu plus SG w komplecie i nadal czekam, w statusie nadal że zapłacono . Nie chcę być traktowany specjalnie lecz jako stały klient trochę mnie to boli . Życzę A2 jak najlepszej sprzedawalności i szybkich wysyłek . Na PW wysłałem nr zamówienia.

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 22:08:31 przez Jacol
[#36] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@MDW, post #33

A ja wrzucam... Może i jestem naiwny, ale po latach praktyki mniejszego i większego kodowania to uważam, że jeżeli pominąć ASM, to nauczenie się jednego języka później sprowadza się (głównie) do nauki składni nowego...

Ot, przestawienie mózgu na myślenie algorytmiczne daje duże ułatwienie we wszystkich następnych językach szeroki uśmiech
[#37] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Jacol, post #35

Przesłałem odpowiedź na PW.

Mamy bardzo dużą ilość paczek do wysłania, a robi to w tej chwili jedna osoba. Rozumiem, że opóźnienia denerwują, ale w sytuacji, gdy do wysłania jest kilkaset różnych paczek naraz nie ma fizycznej możliwości wysłać więcej dziennie jak średnio ok. 20 sztuk. Stąd opóźnienia, pisałem o tym wielokrotnie.

Co do statusów widocznych w systemie to ich aktualizacja ma niższy priorytet i mogą zdarzyć się nieścisłości. Natomiast zamówienia zbiorcze np. prenumeraty mają status "w realizacji" do czasu, gdy wysłane zostaną wszystkie numery magazynu.

W tej chwili wysłane są praktycznie wszystkie zaległe magazyny, w najbliższych dniach wysyłamy ostatnie partie gier. Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość, postaramy się zmienić organizację, aby sytuacja uległa zmianie. Natomiast bieżące zamówienia już teraz są wysyłane zdecydowanie lepiej.


Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 00:19:50 przez A2
[#38] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #9

Nieśmiało napiszę, że być może i ja.
[#39] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #9

Ja byłbym zainteresowany całą serią. Proszę info o cenie książek jako całości.
[#40] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Stoopi, post #39

Proszę info o cenie książek jako całości.

Książki będą się ukazywać raz na kwartał, cała seria (czyli 4 książki) zamówiona po kolei będzie kosztować 278 zł (z wysyłką krajową), natomiast w pakiecie proponujemy ponad 20% taniej, czyli 220 zł. Każda książka będzie przesłana od razu po premierze, dostawa Pocztą lub Paczkomatem w tej samej cenie. Niedługo taka opcja pojawi się na naszej stronie.

Przy okazji dziękuję za wiadomości mailowe, staramy się odpisywać na bieżąco

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 18:44:13 przez A2
[#41] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #40

A cyfrowa?
[#42] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Mir3k, post #41

A cyfrowa?

Będzie 10 zł zniżki na każdą książkę, czyli 25% taniej - 120 zł za całość (zamiast 160 zł).

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 20:09:08 przez A2
[#43] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #42

Mam pytanie: Czy Blitz Basic jest nadal produktem komercyjnym, czy można go gdzieś łatwo nabyć?
[#44] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Hexmage960, post #43

Najlepiej zainteresować się projektem AmiBlitz (czyli BlitzBasic na licencji GPL) - Aminet lub strona www.amiblitz.de

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 20:54:52 przez A2
[#45] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #44

OK, dzięki. OK
[#46] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Hexmage960, post #45

Bardzo proszę
[#47] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@aszu, post #3

@ aszu
a jaki amigowy jezyk progamowania jest aktualizowany?

Hollywood

@ A2
To może od razu napiszę, że planowane są książki w kolejności:
AMOS, BlitzBasic, AmigaE, Asembler


a jest nadzieja na Hollywood?
[#48] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@R-Tea, post #47

a jest nadzieja na Hollywood?

Tak, rozmawiamy o książce na temat Hollywood, jest też kilka innych projektów w toku, ale na razie jest za wcześnie, aby o tym mówić.
[#49] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #48

Brawo OK
[#50] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Mir3k, post #41

Po szczegóły oferty łączonej zapraszam do naszego działu Pakiety.


Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 19:33:27 przez A2
[#51] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@A2, post #50

A czy jest może dostępny spis treści do książki o AOS3.9? Nie mogłem znaleźć info na ten temat na stronie.
Czy można wprowadzić zamawianie magazynów od wybranego przez siebie numer na kolejne 2 i 3? Przykład mam już kupiony numer 9, zakupiłem go w pakiecie jakiś czas temu, a teraz prenumerat jest dostępna w pakietach od 9-10 i 9-12.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:15:23 przez Tomski
[#52] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Tomski, post #51

A czy jest może dostępny spis treści do książki o AOS3.9?

Jeszcze nie, będzie dostępny w przyszłym tygodniu.

Czy można wprowadzić zamawianie magazynów od wybranego przez siebie numer na kolejne 2 i 3?

Skoro jest taka potrzeba - oczywiście

Prenumerata od numeru 10 jest już dostępna (możliwe, że strona nie została przeładowana), opcję samodzielnego wybierania numerów wprowadzimy w najbliższych dniach.


Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 20:58:47 przez A2
[#53] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@Dorian3d, post #1

Fajnie, jeśli się coś pojawi o AmiBlitz 3 (następcy Blitz Basic'a). To mocne narzędzie, potężniejsze niż Amos a ciągle mało popularne ze względu na niemalże zerową literaturę w języku ojczystym.
[#54] Re: AMIGA.net.pl: Zapowiedź nowej książki o języku AMOS

@pong777, post #53

Niestety mi AmiBlitz3 zawiesza się, czy on działa na OS 3.1? Gdzieś mi mignęło na jakiejś niemieckiej stronie ze wymaga OS 3.9 :/
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem