Komentarze do artykułu: Wiz 'n' Liz

[#1] Re: Wiz 'n' Liz
Fajna gra. Grałem w nią na A1200. Niezła recenzja.
[#2] Re: Wiz 'n' Liz
Pomysł z wklejaniem skanów innych recenzji danej gry nie jest najlepszy. Oceny z tych recenzji nie pokrywają się z oceną autora recenzji na PPA, więc po co je umieszczać? Żeby pokazać, że różni ludzie mają inne zdanie o grze? Zgadza się, ale to jest recenzja podpisana przez konkretną osobę, zawiera jej ocenę gry i zdanie innych nie ma tu znaczenia.
Wygląda to trochę jak "daję grze 100%, ale pewien nie jestem, bo inni dali mniej, więc oceńcie sobie sami".
[#3] Re: Wiz 'n' Liz

@PopoCop, post #2

Skany są zamieszczone tylko i wyłącznie w celach, powiedzmy, "edukacyjno - informacyjnych".
Są po prostu ciekawe, tym bardziej, że gra nigdy nie miała prezencji w polskiej prasie poświęconej grom video/Amidze. IMO sa fajnym dodatkiem do screenshotów i pokazują jak dana gra była odbierana w momencie swej premiery przez redaktorów owych magazynów.
Opinie w nich prezentowane mają się nijak do mojej oceny - ta jest moja własna, wybitnie subiektywna.
[#4] Re: Wiz 'n' Liz

@PopoCop, post #2

Jakie "jajca" widoczne na plakacie są w grze?
[#5] Re: Wiz 'n' Liz
Super Frog sie w grobie przewraca ;) cena mocno przesadzona do tego stopnia ze smialo mozna powiedziec ze jest z dupy. Owszem gra fajna, ale sa jakies granice zdrowego rozsadku. Mimo wszystko rozumiem ze to swiete prawo recenzenta wystawic tyle ile uzna za sluszne. Niemniej jak komentujacy mam tez prawo do swojej opinii wiec.. ode mnie max 70/100 i ani grosza wiecej...
[#6] Re: Wiz 'n' Liz

@Axi0maT, post #5

Opinia jest jak najbardziej moją prywatną, z pewnością subiektywną. Czy "z dupy"? nie wydaje mi się acz masz prawo do swojej opinii.
Dla mnei ta gra to przykład idealnie zrealizowanego zamysłu. W tej grze poszczególne jej elementy składowe, z naciskiem na mechaniki rozgrywki, tworzą idealną, symbiotyczną całość. Gra, dla fana tego typu rozgrywki, jest prawdziwą ucztą bezkompromisowej rozrywki.
Grafika czy muzyka to nie absurdalne technikalia w postaci rozdzielczości, ilości kolorów, wyświetlanych ramek, poziomów paralaksy czy czegoś tam jeszcze - one mają tworzyć tło odpowiadające rozgrywce. Audiowizualia stworzyć obraz, który pozwali grającemu całkowicie zatopić się w rozgrywce. I w przypadku tej gry tak jest w istocie.
Grając w Wiz'n'Liz za każdym razem jestem pod wrażeniem dopieszczenia każdego, nawet najdrobniejszego, jej elementu. Choć przyznaję, że przy tempie gry, podziwianie jej elementów składowych proste nie jest.
Nie bez kozery nazwałem ją jedną z najlepszych gier jakie stworzono w erze 16 bit, niezależnie od platformy.
Superfrog? Ech, serio nie wiem w czym tkwi uwielbienie tej gry. To całkiem przyjemna acz bardzo, bardzo przeciętna gra. Sporo jej brakuje by nazwać ją bardzo dobrą, o nazwaniu jej w jakimkolwiek stopniu "wybitną" nie ma mowy.
No ale to już oczywiście kwestia osobistych preferencji. Tak czy inaczej "wyjątkowość" Superfroga bardziej związana jest z małą znajomością tematu gier video i/lub patrzeniu na nie wyłącznie przez pryzmat Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 14:59:34 przez michalmarek77
[#7] Re: Wiz 'n' Liz

@michalmarek77, post #6

Co do Wiz 'n' Liz to mniej więcej się z tobą zgadzam, gra bardzo ciekawa i niedoceniona.
Odkryłem ją gdy szukałem dobrych gier na 2 graczy OK

Co do SuperFroga, to się zgadzam z twoim stwierdzeniem "kwestia osobistych preferencji", bo z resztą już nie.
Ta gra w swojej kategorii jest bardzo dobra, czy wyjątkowa? To już kwestia podejścia do tematu. Jeśli popatrzymy przez pryzmat Amigi to można pokusić się o takie stwierdzenie.
Dla mnie osobiście wyjątkowa nie jest, ale nie tego szukam w platformówkach!
Ja potrzebuję dopracowanego platformersa z dobrą spójna grafiką, super płynną animacją i odpowiednią dynamiką (responsywność) i SuperFrog to daje, na dodatek na wysokim i konkurencyjnym poziomie (również do innych platform) ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 17:53:39 przez BULI
[#8] Re: Wiz 'n' Liz

@BULI, post #7

myślę że z ocena całościowa to chyba przesadziłeś 3 x 100

Gra dobra ,dynamiczna z fajna muzyka i grafika ale czy to jest arcydzieło ?
hmm o gustach sie nie dyskutuje
[#9] Re: Wiz 'n' Liz

@AmigaPL, post #8

Rozumiem, że piszesz do autora recenzji, bo odpowiedziałeś na mojego posta.
[#10] Re: Wiz 'n' Liz

@AmigaPL, post #8

Wolnoć Tomku w swoim domku.

Cieszta się że jest recenzja. Subiektywna, bo subiektywna, ale dobra.OK
Zresztą Mailman już nie raz powtarzał, że nic nie stoi na przeszkodzie aby było kilka recenzji jednej gry na PPA.
Tak więc pióro w łapkę i napisz swoją recenzję tej gry.OK

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2016 08:58:24 przez Andrzej Drozd
[#11] Re: Wiz 'n' Liz

@Andrzej Drozd, post #10

Recenzja z zasady jest subiektywna. Obiektywnie to można pisać o matematyce a nie o rozrywce :P
[#12] Re: Wiz 'n' Liz
Dziekuje za recenzje!
Nie znalem tego :)
A jak komus sie cos nie podoba to niech sam
napisze lepsza, albo w ogole cos napisze.
[#13] Re: Wiz 'n' Liz

@sid777, post #12

nikt nie napisał że recenzja jest zła ... większość ma zastrzeżenia do oceny gry ktora dostała maxa nad maxami .. i z tym sie nie zgadzam

gra traci 8 bitowymi hitami na maxa nie zaslguje
[#14] Re: Wiz 'n' Liz

@AmigaPL, post #13

Co to znaczy "nie zasługuje"?
Są jakieś wytyczne oceniania gier? Istnieją wzory, które opisują za co należy się taka a nie inna nota? Może należy zrobić badania statystyczne i porównać grę do miliona innych produktów rozrywkowych by wydać werdykt?
Czym jest "max nad maxami" w przypadku rozrywkowego medium?
[#15] Re: Wiz 'n' Liz

@michalmarek77, post #14

Michał nie ma co tu kruszyć kopi ,dla Ciebie to gra idealna dla innych nie
jak widać jesteś w mniejszości z takimi ocenami - nawet załączone screeny opisów gazet daja jej od 70 % - 85 % ale chyba żaden szanowany redaktorek nie dał 100 %

Dla przykładu gry które ludzie znają i zasługują na ocenę wyższą niż Wiz'n'Liz ale nie na 100 % (kategoria A500) Cannon Fodder,Settlersi,Star Dust,Super Frog,SWOS,Chaos Engine,Flashback,Ruff'n Tumble,Pinball Dreams/Fantasiess,Arabian Nights,Desert Strike

na http://www.lemonamiga.com/ ta gra ma 7.95 co jest nota wysoka ..oceniający daja jej max 8 w komentarzach i na taką notę 85% grywalności zasługuje

Wiz'N Liz grałem ,nie przeszedłem ale nie zaszczepił syndromu gracza ...jeszcze jedna misja i idę spać..

I chyba to jest ten twój wyznacznik o który pytasz.

Ps.Recenzja jest jak najbardziej kompletna i dobra i żaden komentujący nie ma na celu zniechęcenia Cię do dalszej twórczości w twoim wolnym czasie ale rozdawanie 100 % tak jak to robi nasz rząd z 500+.. jest nie na miejscu OK


Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 09:18:30 przez HOŁDYS
[#16] Re: Wiz 'n' Liz

@HOŁDYS, post #15

Recenzja jest jak najbardziej kompletna i dobra i żaden komentujący nie ma na celu zniechęcenia Cię do dalszej twórczości w twoim wolnym czasie ale rozdawanie 100 % tak jak to robi nasz rząd z 500+.. jest nie na miejscu


Nic dodać nic ująć OK

@MM:
Są jakieś wytyczne oceniania gier?


Zdrowy rozsądek szeroki uśmiech
.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 09:50:14 przez rePeter
[#17] Re: Wiz 'n' Liz

@rePeter, post #16

Są jakieś wytyczne oceniania gier?



Zdrowy rozsądek szeroki uśmiech


Panowie, ale trzeba uszanować zdanie autora recenzji!
On tak ocenił grę, napisał dlaczego i tyle.
Oczywiście warto podzielić się swoim zdaniem i swoją oceną wraz z uzasadnieniem, ale nie ma sensu twierdzić, że autor nie ma racji, bo nie o rację chodzi tylko o punkt widzenia ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 20:00:45 przez BULI
[#18] Re: Wiz 'n' Liz

@michalmarek77, post #14

Dla mnie stowki to dostaje gra ktora niejako wyznacza nowe horyzonty dla gatunku. Cos z czego korzystaja nagminnie kolejne produkcje tego typu. 100 za grafike to max... wiecej juz sie nie da. Odpowiedz sobie sam czy aby nie widziales piekniejszej gry na Amidze z ECS? Jak dla mnie taki Ruff'n'Tumble czy Stardust (i wiele innych) bija ja totalnie na glowe pod wzgledem oprawy wizualnej. Gusta to jedno ale zdrowy rozsadek to drugie. Czasem wystarczy gleboki oddech i chlodna kalkulacja zeby samemu do tego dojsc :)
[#19] Re: Wiz 'n' Liz

@Axi0maT, post #18

Zgadzam się z przedmówcą - trzeba przyjąć jakiś punkt odniesienia, jaka gra zasługuje na 100% oceny ...
Jeśli tutaj mamy 100% za grafikę, to ile dać Elfmanii - chyba 200%!

O ile grywalność jest bardzo subiektywną cechą i nie powinno być raczej dyskusji, że recenzent daje 100% , to w przypadku grafiki i muzyki, można znaleźć jakieś bardziej obiektywne kryteria oceny...
W przypadku Wiz 'n Liz na pewno nie można ocenić dźwięku na 100%, ani nawet 80%...Efekty są przeciętne, a muzyka w tle bardzo słaba...60% to max wg mnie, i to tylko dlatego , że wszystko w miarę pasuje do klimatu gry...Jak ten dźwięk ma się do mistrzostwa w Lion Heart na przykład ?

Grafika - nieco lepiej niż dźwięk, ale też szału nie ma...75 % wg mnie.

Ruff'n Tumble , Lion Heart, Cannon Fodder, SuperFrog , Desert Strike, Elfmania, Stardust, Project-X, Body Blows Galactic, czy nawet Zool, Moonstone, albo Nicky Boum - to są zdecydowanie lepsze gry pod względem grafiki i dźwięku.
O w miarę obiektywnej (statystycznie) ocenie grywalności zadecydowali natomiast sami gracze, bo chyba każdy zna powyższe gry, natomiast o Wiz'N Liz nie bez powodu mało kto słyszał...

Sama recenzja bardzo fajna, tylko te 100% za grafikę i dźwięk...hmmm
[#20] Re: Wiz 'n' Liz

@Motyl, post #19

Gra ma jedną podstawową wadę której autor recenzji nie podkreślił grubą krechą. Gra jest bardzo krótka, dziś w nią grałem i skończyłem ją w 20-25 minut, jej szybkość to zarazem plus i zarazem minus. Bo przez nią właśnie szybko kończymy tytuł, z początku myślałem że będzie 8x portali do właśnie ośmiu światów a w tych światach 8 x innych plansz.

Tymczasem mamy tylko jeden portal i 8 plansz i to by było na tyle. Gra krótka i to jest jej spory minus za który ocena 75-80% jest jak najbardziej adekwatna.
[#21] Re: Wiz 'n' Liz

@Fox46, post #20

Skończyć a wymasterować to dwie różne rzeczy :)
Podobno ludzie kochają taki "Another World", a grę się kończy w 20 minut. Bez najmniejszego pośpiechu.
Jakość > Ilość
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem