Aktualności Forum Giełda Sprzęt Programy Strefa Gier Graffiti Publicystyka Teleport

Komentowana treść: Poradnik instalacji systemu MorphOS
[#1] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Raczej
[#2] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #1

No poradnik to chyba za dużo powiedziane, mimo to projektanci MOS-a mogliby wziąć sobie kilka jego komentarzy do serca odnośnie usability i pewnych domyślnych ustawień systemu. Też się z nimi borykalem.
[#3] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Oglądałem tylko fragment filmju ale był zabawny/interesujący. Człowiek ściągnął "Alien vs Predator", rozpakował. W środku był tylko jeden plik ważący trochę ponad 4MB. No i facet miał nadzieję, że uruchamiając ten plik uruchomi mu się kompletna gra "Alien vs Predator" i będzie mógł grać. Reszta filmu też jest w takim klimacie?
[#4] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #2

Masz na myśli np. automatyczne ustawienie opcji że okna można przesuwać poza krawędź ekranu?

Autor "poradnika" trochę się zdziwił
[#5] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
A najlepsze to jest to:
My intention was to install AmigaOS, NOT MorphOS which is just amiga-like.
[#6] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #4

Dokładnie tak.
[#7] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Obejrzalem z ciekawosci.
Nawet moja gre (MarioBros) odpalil. Ale nie potrafil w nia zagrac. Tak to jest jak sie opisu nie czyta...
[#8] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS
Lepiej ktos z was by wrzucil wlasny filmik z instrukcja instalacji MorphOS.
Nie rozumiem po co dawac kiepski filmik z jakims lamerem do news.
[#9] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #7

To jest właśnie problem niszowych twórców. Gra powinna być intuicyjna, do uruchomienia przez trzylatka, a nie wymagająca doktoryzacji z readme.
[#10] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #9

Gra powinna być intuicyjna, do uruchomienia przez trzylatka, a nie wymagająca doktoryzacji z readme.

A ja nie lubię tego dzisiejszego podejścia do użytkownika, pewne minima powinny być wymagane- jak np mózg o możliwościach większych niż wspomniany trzylatek
[#11] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #10

Nie obrażać 3- latków oni są mądrzejsi jak się niektórym wydaje.
[#12] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #10

Potrzeba czytania readme w grze video to nic innego jak nieudolnisc tworcy.
[#13] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #8

Ale ten filmik ma dużo wyświetleń i polubień. Tylko jakoś na PPA niedoceniany
Co do pytania - bo nie ma innych?
Gdybym np. ja nakręcił - byłby pewnie podobny. Taki filmik powinna nakręcić osoba która używa MorphOS i zna.
To już ten co zgłaszał news powinien powiedzieć co nim kierowało.
[#14] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #11

#Dziadziomiecio
Nie obrażać 3- latków oni są mądrzejsi jak się niektórym wydaje.

Z reguły takie dzieci najmądrzejsze są dla własnych rodziców/babć/dziadków itp- wiem co piszę, bo jestem ojcem 2,5 rocznej Oli

#michalmarek77

Fajny frazes, szkoda, że nie pasuje do tego przypadku (mamy do czynienia z portem gry). Nawet jak ktoś jest na tyle "leniwy", że nie jest w stanie przeczytać 'readme' to wypadło by by miał świadomość co ściąga z internetu ok, racja
[#15] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #13

Jak się instaluje i użytkuje Windows 10 to trzeba mieć sporo wiedzy i samozaparcia, aby wszystko dobrze działało. Jako argument jest ta strona: https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10, gdzie system ten tworzy armia ludzi. A co dopiero mówić o MorphOS, którego stworzyła garstka ludzi? Zupełnie jest to nieporównywalne.

Jak widać nasz autor szybko MorphOS'a zainstalował i się bardzo podniecał że mu się szybko uruchamia. Najbardziej śmieszne było dla mnie jak kabelek z zasilacza odwijał jedną ręką.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 11:36:20 przez gilban
[#16] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #15

Nie w tym rzecz, bo taki filmik można nakręcić o dowolnym systemie, niezależnie od wsparcia.
Treść i tytuł newsa nieadekwatne do rego co przedstawia. Post #1 to jest właściwe streszczenie.
Pytanie - skąd taka obstrukcja wśród użytkowników MorphOS że sami nie zrobią dobrego filmiku?
[#17] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #16

Bo nie umiejo? Toż to bidne ludzie som, w śmietniku stare maki wygrzebujo i na nich swoje podróbki systemu instalujo. W kartonach po DigiBoosterze sypiajo gdzie byle na ulicy. Gdzie im tam do amerykańskich profesjonałów z Jutuba...
[#18] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #16

Najwidoczniej Polacy sobie radzą bez filmiku :)
Amerykanin zrobił filmik nie po to żeby się pochwalić znajomością MorphOSa, ale po to żeby hajs z jutuba się zgadzał :)

Jeśli ktoś chce to znajdzie czas na wejście w ustawienia MOSa i zapoznanie się z tym, proste.

Ja miałem kiedyś takiego kolegę co posiadał A1200 z hdd, ale nie potrafił kopiować plików pod filemasterem, to że jego to przerosło to nie znaczy że filemaster jest do pupy.
[#19] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #17

Ja swojego PB G4 1,67 znalazłem opartego o kontener na śmietniku w blokowisku
[#20] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #19

Pewnikiem właściciel PB spał za kontenerem przykryty gazetą po śledziach, nieświadomy że ktoś mu struclę zabiera, śnił o pracy we młynie
[#21] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #12

Matko, to w jakie gry grasz, kolego?

Są gry trochę bardziej skomplikowane niż bijatyki typu SotB na PS4, Doom i inne.

Weźmy chociażby strategie jak Laser Squad, czy ekonomiczne, jak SimCity, albo jakieś gry logiczne. Trzeba troszkę bardziej wysilić szare komórki.

Gry w Szachy trzeba się nauczyć. Czy to dowodzi nieudolności twórcy?

Moim zdaniem złożona instrukcja tylko dowodzi, że produkt jest dobrze przygotowany. Czasami instrukcja jest zintegrowana z grą.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 13:20:47 przez Hexmage960
[#22] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #19

Ja swojego PB G4 1,67 znalazłem opartego o kontener na śmietniku w blokowisku

To miałeś niezłe szczęście, że akurat najmocniejszy laptop z G4. Ja za taki model zapłaciłem 500 zł. Do tego jeszcze wymieniłem dysk na większy i znacznie szybszy.
[#23] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #21

Civilization V czy nawet I jest również dosyć skomplikowana, ale to nie oznacza, że trzeba się doktoryzować z readme aby cokolwiek na ekranie się zadziało.

Twórcy sami sobie gola strzelają gdy np nie przemysla sterowania czy klawiszologii, większość szarych ludzi zwyczajnie ominie tytuł nazywając go niegrywalnym i mają rację moim zdaniem.
[#24] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #23

Ta... A wystarczylo wcisnac F1... Czlowiek wcisnal chyba wszystkie mozliwe jakie mial na klawiaturze, tylko nie ten. Moze za duzo ich mial?
[#25] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #24

Ale po co miał wciskać F1? Serio pytam, nie znam produkcji i nie wiem czego ona wymaga.
[#26] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #24

Trza było na ekranie tytułowym wrzucić informację "Press F1 for help"
[#27] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #26

Masz racje. Nie pomyslalem o tym.
[#28] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #17

No comments Siada lajk jak na fejsie.
MDW: Ja dałem tauzena, fakt że rok przed premierą 3.0, ale wtedy mniej więcej po tyle chodziły.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 17:13:28 przez waldiamiga
[#29] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #22

Tez znaleziony PB ma dwie wady: nie działa jeden slot pamięci i obudowa ma dwa poważne wgniecenia.

Niemniej jednak pomimo, że nie jestem jak wszyscy wiedzą entuzjastą MOS'a sam zainstalowałem ten dziwny system obok MacOS z dostępnych pomocy w necie.
[#30] Re: Poradnik instalacji systemu MorphOS

W odpowiedzi na #29

Ja sobie poradziłem bez pomocy, w końcu to system amigowy.
A że amigowe systemy są dla innych dziwne, to już nic nie poradzimy.

Instalowałem MorphOSa na takich sprzętach:

- Pegasos 1 G3
- Minimac
- PowerMac G4
- eMac G4
- PowerMac G5
- PowerBook G4

I nie miałem problemu...
Wybierz dział:
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem