Komentowana treść: Amigazyn 12 wkrótce
[#1] Re: Amigazyn 12 wkrótce
Czy będą jeszcze darmowe publikacje pisma tak jak to było z numerami 1,2,3,4 czy już nie?
[#2] Re: Amigazyn 12 wkrótce
Chciałbym tutaj serdecznie powiadomić, że przez pewien czas nie będzie mojego kursu Asemblera (Asembler dla Zielonych) w Amigazynie. Spowodowane jest to pracą nad innymi rzeczami.
[#3] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@Hexmage960, post #2

Dobrze byłoby jakbyś w przypływie weny zrobił kiedyś dwa, jeden z nich na zapas. Amigazyn to nie jest miesięcznik, i takie przerwy rozciągają temat w czasie bardzo jak ktoś faktycznie z tego się uczy.
[#4] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@TechNineWonder, post #1

Czy będą jeszcze darmowe publikacje pisma tak jak to było z numerami 1,2,3,4 czy już nie?

Niedługo będzie dostęp do materiałów w formie oddzielnego działu na stronie.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 21:30:37 przez A2
[#5] Re: Amigazyn 12 wkrótce
Mam prenumeratę i wciąż czekam na nr 11... czerwona kartka
[#6] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@Sasquatch, post #5

Jeśli paczka nie dotarła proszę o podanie numeru zamówienia na PW lub mailem - zajmiemy się sprawą.


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2017 21:50:37 przez A2
[#7] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@adam_mierzwa, post #3

Przez dotychczasowe 10 odcinków mojego kursu przerobiłem system dwójkowy i szesnastkowy, niemal cały zestaw instrukcji Motoroli M680x0, większość trybów adresowania, obsługę Asm-One, oraz początki użycia systemu. Podałem bardzo dużo przykładów. Starałem się pisać przystępnie i na tyle jasno, by zrozumiał je przeciętny czytelnik-programista.

Nie obyło się bez niedociągnięć z mojej strony - nie dokończyłem większego przykładu gry, ani programu. Wynikło to z tego, że nie miałem odgórnego planu kursu i nie pasowało to do reszty cyklu, w którym opisywałem rzeczy podstawowe.

Najlepiej mi wychodziło jak postawiłem na jedną rzecz omawianą w jednym odcinku. Mam nadzieję, że czytelnik mojego kursu zaznajomił się z tematem asemblera na tyle, by móc samodzielnie podjąć tworzenie własnych programów, a może nawet sięgnąć po odpowiednią literaturę fachową. Wszak to tylko kurs i wszystkie rzeczy zawrzeć jest trudno.

Jest to też mój debiut, jako autora artykułów do prasy fachowej, więc siłą rzeczy różne niedociągnięcia mogą się przydarzyć.
[#8] Re: Amigazyn 12 wkrótce
Już zacząłem się niecierpliwić. Cieszę się niezmiernie na kolejne wydanie magazynu. Jestem ciekaw tego artykułu "Internet na AmigaOS 3.1".
[#9] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@Tomski, post #8

Własnie dokupiłem sieciówke wifi do a1200 ;). Czekam na wolną chwilę żeby ją zainstalować, artykuł będzie jak znalazł.
[#10] Re: Amigazyn 12 wkrótce
... a także jak korzystać z internetu pod systemem AmigaOS 3.x.

No..., odważny temat, biorąc pod uwagę, że większość tzw. klasykowców nie uznaje internetu na Ami, bądź bierze to za swoisty wybryk natury szeroki uśmiech IMHO oczywiście, żeby nie było.

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2017 20:29:49 przez R-Tea
[#11] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@Newhousik, post #9

@ Newhousik
Czy taką?
PCMCIA WiFi
Jak już zainstalujesz, to napisz proszę, parę słów na PPA później, ok?
[#12] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@R-Tea, post #11

tak kupiłem linksysa, który teoretycznie ma działać, ale nie był specjalnie przygotowany pod Amigę, podobno można w nich zmieniać oprogramowanie na nowsze i wtedy nie ma problemy z żadnym routerem , ale zobaczymy. Niestety nie mam notebooka z pcmcia :) do przeprogramowania, ale zobaczymy
[#13] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@Newhousik, post #12

Ale ten w ofercie pod linkiem to SpeedTouch.
[#14] Re: Amigazyn 12 wkrótce

@R-Tea, post #13

z tego co widzę mają działać na tym samym sterowniku prism2 więc będzie podobnie, ale ja osiądę do tego dopiero po weekendzie
[#15] Re: Amigazyn 12 wkrótce
Otrzymałem swój egzemplarz.

Kilka słów na gorąco po pierwszej lekturze.

Zauważyłem kilka zmian na lepsze od mojego ostatniego razu, czyli bardziej czytelny/przejrzysty układ stron. Jest więcej kolorowych stron. Objętość i jakość druku imponuje. Brak płyty bardzo mi nie doskwiera (w dobie internetu to nie problem).
Z minusów. Czasem zawodzi korekta bo zdarzają się literówki.
Więcej grzechów nie pamiętam- dzięki Panowie i Panie za Amigazyn OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem