Komentowana treść: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
[#1] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
Zróbcie lepszą wersje. CD32 na złączu ma SYNC i Audio IN/OUT
[#2] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
"Jest ona przeznaczona dla Amigi CD32 i umożliwia podłączenie dodatkowych rozszerzeń typu: pamięć RAM, dekoder MPEG itp."

itp.. itd.. - rozumiem, ze klient ma sie domyslac do czego jeszcze sluzy ta karta
[#3] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
Troche nie czaję. Nie licząć portu video jakie jeszcze możliwości ma ta karta w porównaniu do normalnego slotu? Robi konwersje na port zgodny z A1200?
[#4] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@michal_zukowski, post #3

Ma to taką możliwość że teraz sobie kupisz Expansion Slot a za kilka miesięcy Fast z IDE wpinany w ten slot.

Dlatego jest rozłożone w czasie aby za bardzo nie oskubać owiec, lepiej skubać po woli a systematycznie. I aby owce też nie narzekały. Że drogo.

Czyli wszystko z myślom o użytkownikach.

Zawsze można by olać budowę CD32 i zrobić kartę dostawkę jak w A500 ale nie wiadomo jak by to zostało odebrane. Wtedy nie potrzeba by było Expansion Slot tylko karta od razu ze złączem.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 10:59:09 przez TechNineWonder
[#5] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@michal_zukowski, post #3

Robi konwersje na port zgodny z A1200?
. Nie, robi potencjał:). Ja np. z niecierpliwością czekam na kartę z hdd i fast pod ten expansion port.
[#6] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@TechNineWonder, post #4

Takie coś wpinane do tyłu w CD32 kiedyś widziałem. Nie wiem czy to nie jakaś karta SX miała...

EDIT: SX-1 z tego co teraz znalazłem



Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 14:07:31 przez Jield
[#7] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@TechNineWonder, post #4

Dalej nie czaję czemu mam kupować takie coś zamiast bezpośrednio połączyć z CD32? Ktoś mi to wyjaśni?
[#8] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@michal_zukowski, post #7

Jak ktoś potrafi i jest w tym biegły to zrobi jak piszesz, dla zdolnych inaczej (jak ja ;)) to jest alternatywa aby podłączyć Hdd(CF) dodać ramu...itp. Sx1 jest już raczej nieosiągalna i droga.
[#9] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@michal_zukowski, post #7










CD 32 ma z tyłu taka półka w którą się chowie karty i aby tą kartę tam schować to potrzeba łącznik na który się można teraz zapisać.


Jeśli karta będzie chowana do tej półki w obudowie potrzeba łącznik gdyby kara była jako dostawka to nie potrzeba.

Jeśli dalej nie rozumiesz widocznie nie jest to produkt dla Ciebie.


Może nazwa Expansion Slot jest trochę nieadekwatna. I gdyby było Riser Connector było by bardziej oczywiste. Ale nazywa jak się nazywa.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 15:03:25 przez TechNineWonder
[#10] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@TechNineWonder, post #9

No i teraz już się wszystko wyjaśniło. OK
[#11] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
Mam Amigę CD32 z klawiaturą poprzez przelotkę i rozszerzeniem TOMS, które daje slot Video RGB oraz zewn. stację dyskietek.

Muszę przyznać, że korci mnie zrobienie z tej konsoli pełnoprawnej maszyny z AGA i bootowalnym CD-ROMem z HDD i pamięcią FAST.

Jednakże nie jestem aż tak zdecydowany, cena przedsięwzięcia może być wysoka, więc raczej pozostanę przy obecnym rozszerzeniu.

Pieniążki raczej wydam na płyty z oryginalnymi grami dla Amigi CD32, których nie mam zbyt wiele.

Ale będę śledzić rozwój tego przedsięwzięcia, kiedy pojawią się właściwe rozszerzenia itp.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 16:05:10 przez Hexmage960
[#12] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Hexmage960, post #11

Płyty to Ty sobie lepiej pościągaj z Internetu i nie nabijaj kieszeni handlarzom. Zapewniam Cię że producenci czy też twórcy nie pozyskują już przychodów z 25 letnich używanych gier.

I w taki sposób nie wspierasz obecnego rozwoju Amigi, jedynie podtrzymujesz cenny używanego softu.
[#13] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@TechNineWonder, post #12

Powód jest inny. Wypalane płyty prawie w ogóle nie chodzą na mojej CD32.

Tłoczone CD chodzą bez najmniejszego zgrzytu.

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 17:14:10 przez Hexmage960
[#14] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Hexmage960, post #13

to zmien laser , lub wereguluj , w mojej tez nie chodzily , drobna regulacja i smigaja az milo ,
tylko ze ja mam w zapasie oryginalny KSS w szafie sprzed ladnych kilku lat lezy i sobie czeka ,

w zyciu nigdy nie dal bym zlotowki tym darmozjadom z alledrogo z 25 letnie plyty porysane wołaja po 90 zl , gdzie w necie mam cale obrazy za darmo , trzeba tempic te ceny poprostu nie kupowac i nie podniecac sie byle copem jak np ten cudowny expansion slot , lub emulator vampire za 350 euro , taka smieciowa elektronika rodem z chin powinna kosztowac 25 USD z wysyłką z hong kongu
[#15] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Hexmage960, post #13

To może trzeba wymienić laser

Albo gdyby "władcy praw" do Kickstaru wydali UpDate ROM-u to może by się dało podpiąć do CD32 CD-ROM z PC przez IDE i z niego Botować. Ale oni wolą skupywać stary soft psuć go i sprzedawać np: PP7.3ok, racja
[#16] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Blendor, post #14

Panowie, nie róbcie OT w tym wątku.

Nie zamierzam grzebać wewnątrz konsoli tylko by móc uruchamiać CD-R, żeby niczego nie uszkodzić.

Na eBayu można kupić jedną grę w dobrym stanie za ok. 50 zł u dobrego sprzedawcy, szczególnie gdy jest duża konkurencja.

Jak jest na coś monopol to wiadomo, że cena jest wyższa. Podaż, popyt i normalne prawa rynku decydują o cenie, a nie widzimisię sprzedawców.

Nie sądzę też, żebym ja, skupując jedną oryginalną grę na własne potrzeby raz na kilka miesięcy jakkolwiek wpływał na rynek wtórny oraz ceny... Doprawdy dziwne rozumowanie.

Kończę OT.
[#17] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Hexmage960, post #16

AHA
[#18] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
Zamówiono, zapłacone itd :)

Jak dla mnie, to karta ta ma jedną dużą wadę , nie posiada gniazda dla zewnętrznej stacji dyskietek :(:( , wielka szkoda
[#19] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@trOLLO, post #18

Może zasugerować autorowi aby przy okazji rozszerzenia o fast i ide dołożył złącze fdd. Odpowiednio długa taśma i mamy możliwość podłączenia stacji (goteka) na zewnątrz. tylko czy to będzie miało sens jak będzie ide.
[#20] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
W obecnym preordrze pozostało ostatnie 5 sztuk do zamówienia. Spóźnialscy będą musieli poczekać na kolejną partię.
[#21] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Hexmage960, post #13

Chodza chodza tylko yrzeba spelnic pare warunkow i wykazac sie cierpkiwoscia w testowaniu plyt cdr
[#22] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@AndrECHO, post #19

Ja bym autorowi zasugerował aby nie marnował czasu i energii na produkcję "karty rozszerzeń" która mało że jest wtórna to jeszcze ma mniejsze możliwości od tych które są na rynku od... dziesięcioleci.

Zamiast tego mógłby zrobić coś czego jeszcze nie było albo coś co jest rozwinięciem tego co już było. SX32 którą posiadałem jest unikatem, SX32 PRO jest czymś w rodzaju jednorożca :)

Jeżeli bawić się w tworzenie przystawek do CD32 to potrzebna jest tania przystawka z możliwością podpięcia amigowego FDD lub karta turbo co najmniej 30/50, czyli tyle ile daje SX32 PRO.
[#23] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Duracel, post #22

I tak i nie. Wiele osób ma gołą CD32, a sam pewnie wiesz, jak ciężko dorwać coś do niej.

Także sam pomysł, że ktoś będzie mógł sobie postawić system to już jest "łooooo", nie mówiąc o rozszerzeniu pamięci. No i ma to możliwość kupienia w dobrych pieniądzach.

Nie zrozum mnie źle, bo sam ubolewam nad brakiem portu do zewnętrznej stacji, ale mimo wszystko z dyskiem HD to CD32 zyskuje drugie życie.
[#24] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot

@Duracel, post #22

Małymi kroczkami na przód :)
[#25] Re: Zbiórka zamówień na CD32 Expansion Slot
Mi by wystarczył sam port RGB, nie wymagam od CD32 za dużo :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem