• Ankieta

Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

  • Nie
    49 głosów 49
  • Tak
    29 głosów 29
  • Nie mam zdania
    14 głosów 14

Ankieta skończyła się 25.07.2017

[#31] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #30

Przykładowo pismo Pixel działa podobnie łącząc retro w new age i jak widać sprawdziło się to.
[#32] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@Vato, post #31

No i szczerze, to ja bym połowę pisma wyrzucił do kosza.
[#33] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@Sokok, post #32

ja Pixela praktycznie przestałem czytać, prenumerata mi się skończyła w zeszłym miesiącu i nie czuję potrzeby jej wznawiania. siedzi, pije i chrupki Za to Retro wygląda obiecująco.
a co do tematu to jestem na nie.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 11:55:10 przez snajper
[#34] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@snajper, post #33

Byłeś wielkim fanem Pixela, jeśli wnioskować z tego co pisałeś a Gadaczu, co się z nim stało? Zmienił się profil pisma, pogorszyła jakość tekstów, poziom wydawniczy?
("Retro" jest dla mnie za współczesne).
[#35] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #34

w sumie nie wiem jak z tekstami, bo do niego od dłuższego czasu praktycznie nie zaglądałem. :P Tylko standardowo felieton Borka, komiks Śledzia, okazjonalnie coś, co mnie interesowało (wywiad z Huelsbeckiem) i do szafy. A ostatnich numerów nawet nie rozpakowałem z folii. Po prostu pozostała część pisma mnie niczym nie przyciągała, pisemko jak dla mnie zaczęło sprawiać wrażenie zbyt drętwego - i gdzież mu do spadkobiercy SS czy TS? A fanem byłem m.in. z braku większego wyboru. :P Teraz skłaniam się bardziej w stronę Retro (możliwe, że jeszcze mi się odmieni ;))
a jeśli mowa o poziomie - to do życzenia pozostawiał dużo poziom przesyłek Pixela, które nie raz docierały do mnie - i nie tylko do mnie - pogniecione (raz nawet znalazłem w skrzynce na chama zgięty na pół numerek).
aha, i jeszcze jedna rzecz - jak ktoś już wspomniał, Pixel traktuje nie tylko o retro, stara się być pismem "o wszystkim" - a mnie akurat "wszystko" nie interesuje, w szczególności nie interesują mnie nowości.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 12:56:49 przez snajper
[#36] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #34

Co do współczesnej części pisma to zwyczajnie nie powinni pisać o czymś o czym nie mają pojęcia.
[#37] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@Sokok, post #36

Cóż, z tego co zauważyłem wspominając gumę do żucia Donald podali nieprawdziwą informację co do koloru (komuś pomyliło się - z równie znaną ale nowszą - Maoam). Tak że nawet w takich rzeczach brak kompetencji, co dopiero techniczna wiedza.
Wrażenie moje było takie, jakbym sięgnął do segmentu i wyciągnął roczniki CD Action sprzed nastu lat. Dla mnie to jest za nowe na retro.
Piszę o pierwszym, dołączanym do CDA za darmo, numerze Retro, żeby była jasność. Nie zachęciło mnie to do kupowania kolejnych.

Pixela widziałem kilka numerów, na papierze kupiłem dwa (w tym jeden tylko dlatego że był rocznicowy - temat numeru to Amiga). Zrobił wrażenie poziomem wydawniczym, ale później chyba zaczęło się ciecie kosztów (coś kojarzę cieńszą okładkę w nowszych numerach).
Elektroniczny numer kupiłem jeden, i byłem bardzo rozczarowany formą prezentacji (skalowane JPG podane w technologi bodaj Flash, i z ograniczeniami "obsługi").
[#38] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #30

Myślę, że ludzie nie wierzą, że da się pisać o AROSIE, AMIGAOS-ie, MORPHOS-ie w jednej gazecie. Ta gazeta powinna być urządzona hmm.. coś jak forum, czyli stałe działy, no i taki HP/Pręgierz od wielkiego dzwonu. Recenzje oprogramowania na 3 systemach nieważne czy to z Amigi 68k, PPC, x86 itd. ważne żeby wskazać jak działa (mocne i słabe strony) potencjalnemu użytkownikowi.
[#39] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #37

Wrażenie moje było takie, jakbym sięgnął do segmentu i wyciągnął roczniki CD Action sprzed nastu lat. Dla mnie to jest za nowe na retro.


Podobnie pisałem na forum Pixela w dyskusji ze Smugglerem - w drugim numerze wśród FPS-ów znalazły się takie tytuły jak Unreal Tournament czy Mortyr, co moim zdaniem wykraczało trochę poza definicję "retro". Fragment jednej z jego odpowiedzi:

"Wszyscy się jarają 8/16 bitami, jakby nie zauważając że wyrosło pokolenie, dla których te wszystkie Froggery, Jumping jacki i Shadow-of-the-beasty, którymi się wzruszają ludzie grających w latach 80/90 to brzmi troszkę jak Bogurodzica, bo nigdy w to nie grali, nie czuli emocji itd. z nimi zwiazanych. A mają sentyment do DN3D, Quake, Maniac Mansion, Prince of Persia itd. I ci czują się troszkę wyobcowani, bo ich gry dzieciństwa są traktowane z buta, jako "nieretro" przez robiących retro pisma 40-50 latków."

No i cóż, trubno nie przyznać mu racji.
[#40] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)
Ostatecznie zagłosowałem na "Nie mam zdania". Nie ziębi mnie ani nie grzeje czy takie pismo tylko o NG powstanie. Gdyby powstało pismo tylko o Amidze klasycznej głosowałbym na "Tak".
[#41] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@Hexmage960, post #40

racja, przecież tak mało jest pism traktujących o klasyku...
[#42] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@recedent, post #41

O NG też jest trochę. Skoro chcecie czasopisma traktującego wyłącznie o NG, to dlaczego nie miałoby powstać czasopismo tylko o klasycznej Amidze?
[#43] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@Hexmage960, post #42

Robercie, wszystkie są o klasycznej, NG jest tylko małym dodatkiem, i to zaledwie do niewielkiej części z nich.
Z tego co czytam pod tą ankietą i u siebie w komentarzach na blogu, to prawie nikt takiego pisma o NG nie chce, nawet sami użytkownicy NG.
[#44] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #43

Zagłosowałem na NIE - nie wierzę aby udało się utrzymać gazetkę tylko o NG. Zresztą - środowisko mamy jakie mamy - i na dzisiaj silne wsprawcie dla Amigazynu jest moim zdaniem jedynym słusznym rozwiązaniem.
Jest już gazeta - traktuje o wszystkich platformach - ilość zależy głównie od nadsyłanych tekstów.. więc prenumeruję i liczę na to iż jak najdłużej się utrzyma.
[#45] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)
Zagłosowałem na nie nie, zbyt mało jest użytkowników NG w PL (nie tylko) Lepiej aby pismo było połączone z klasykiem, a samo pismo było grubsze
[#46] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@Hellena, post #45

Ja jestem na tak. Nie znam NG i nie poznam pewnie wcale, ale każde czasopismo Amigowe jest na wagę złota. Tylko mnie do prenumeraty nie wpisujcie :D
[#47] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@MaaG^dA, post #44

No nie wiem czy dotychczasowi czytelnicy by się ucieszyli jakby Adam Zalepa nie musiał tyle sam pisać, bo nowe osoby wniosłyby artykuły o NG, i procentowo NG zajmowało by miejsca więcej niż klasyk. Bo to nie jest tak że tylko dokłada się strony. Objętość jest mniej więcej stała, nie "skacze". Z drugiej strony nie sadzę że ktoś zgodziłby się żeby jego artykuł czekał pół roku "bo już za dużo NG w tym numerze, to się źle sprzedaje".

I to samo mogę odpisać na #45 - "sorry" ale chyba nie wiecie do końca jak powstaje Amigazyn od kuchni, i paru innych rzeczy. To po prostu "tak nie działa" że pismo o NG nie powstanie i automagicznie Amigazyn stanie się grubszy, a ludziom będzie żyło się dostatnio.

Jedno jest pewno - wyniki ankiety jednoznacznie pokazują że w Polsce nie ma ryku na takie pismo. Bo nawet licząc głosy negatywne, i komentarze na "nie", to powinno być jakieś minimum zainteresowanych żeby było dla kogo to robić.
Żeby w Polsce nie było nawet 30 osób z trzech systemów łącznie, które sięgnęłyby po pismo NG ? W sumie dobrze że ktoś wrzucił tę ankietę, warto było się dowiedzieć tego

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 01:44:16 przez adam_mierzwa
[#48] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #47

A ja tam chętnie skupił bym się na NG, leży toto na biurku sporadycznie włączane, przydały by się opisy nowych programów, szkółka. Tak by wykorzystać ten AOS4.1.
[#49] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)
Moim zdaniem nie.
[#50] Re: Czy powstanie polskiego pisma wyłącznie o tematyce Amiga NG to dobry pomysł? (odpowiedź uzasadnij w komentarzu)

@adam_mierzwa, post #47

Zagłosowałem na nie, ale jeżeli jakimś cudem zaczęło by się ukazywać to bym kupował

Zawsze można by wydać numer specjalny, czy tam pilotażowy na próbę, dopiero wtedy wyszło by szydło z sejmu, znaczy worka

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2017 08:57:33 przez Hellena
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem