Komentowana treść: Dema na koniec lata
[#1] Re: Dema na koniec lata
Dziś odpaliłem Rise And Shine na trzech systemach, Win7 64bit, AmigaOS 3.1, MorphOS 3.9. Na tym ostatnim mam problem, demko odpala się, ale nie działa tak jak na innych. Kolorystyka zupełnie inna, czꓶć efektów wogóle się nie uruchamia, inne znów są "zafreezowane". Ma ktoś podobnie?
[#2] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #1

Wczoraj w pracy obejrzałem wersję na PC, jutro w domu mam zamiar obejrzeć wersję amigową na AOS3.9.. a pisałeś, że podobno najlepiej się ogląda pod MOSem
[#3] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #1

Ja mam podobnie, ba, nawet identycznie
[#4] Re: Dema na koniec lata

@BULI, post #2

Bo się ogląda.
[#5] Re: Dema na koniec lata

@BULI, post #2

a pisałeś, że podobno najlepiej się ogląda pod MOSem

Bo inne prodki Elude śmigały aż miło, tylko z tą jest problem.

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 21:15:27 przez waldiamiga
[#6] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #5

Bo to jest w duzej czesci nowy system. Jak wroce z Function to ogarne pewnie wersje natywna. Moze przy okazji zobacze dlaczego nie dziala
[#7] Re: Dema na koniec lata

@kiero, post #6

to ogarne pewnie wersje natywna. Moze przy okazji zobacze dlaczego nie dziala

No i to jest doskonała wiadomość! OK
[#8] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #1

Acha, przed chwilą odpaliłem demko Elude pod AmigaOS4x Classic na WinUAE 3.3.0, Demko ładnie się uruchamia, wręcz śmiga gdyby nie trzaski zamiast muzyki.

EDYTA: Po dodaniu parametru -ahi dźwięk pojawił się jednak są słyszalne trzaski.



Ostatnia aktualizacja: 07.09.2017 23:21:03 przez waldiamiga
[#9] Re: Dema na koniec lata
Dobre demo i zamiata final ładnie na blizz 060 72 128, dzięki chłopaki za prodke :)
[#10] Re: Dema na koniec lata

@Mariodj, post #9

Naprawdę przyjemnie się ogląda i słucha ! Dobra robota (jak zazwyczaj zresztą) Elude :ok, racja OK
[#11] Re: Dema na koniec lata
.

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 12:45:13 przez Leon
[#12] Re: Dema na koniec lata
Dopiero wczoraj obejrzeliśmy to demo z Osterem i Humanem i jest MEGA MEGA Super. Klasa normalnie. Brawo chłopaki. Demko jest rewelacyjnie. Wszystkim się OKok, racjapodobało.
[#13] Re: Dema na koniec lata

@Deftronic/..., post #12

A props dema Elude "Rise And Shine".
Pierwszy raz obajrzałem w pracy na roboczym PC i byłem trochę rozczarowany oszczędnością formy. Spodziewałem się jak zwylke wielkich fajerwerków.

Jednak teraz po obejrzeni na Amidze, przekonuję się jakie ma znaczenie atmosfera i okoliczności przyrody przy oglądaniu (cisza w domu, nie stresuję się, że mnie przyłapie szef, słuchawki na uszach i ciemność do koła).
Demo ma nisamowity klimat!
Świetna plansza tytułowa "Rise And Shine" (efekt w tle już gdzieś u Was był).
Tak jak pisałem, może nie ma fajerwerków, ale jest dobrze rozumiana skromność i poczucie smaku.
Całość idealnie spaja i dopełnia muzyka ( gdy zaczyna się scena z kulami pojawiaja się przez chwilę motyw muzyczny, który kojarzy mi się z którymś amigowym demem, tylko którym?- sprawdzę to).
Demo świetnie się rozkręca i wyostrza apetyt, aż żalu, że się tak szybko kończy, przez co musiałem je puścić jeszcze 2 razy OK

A propos końca, sprawdźcie co jest po planszy końcowej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 21:57:08 przez BULI
[#14] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #1

Pisalem juz na pouet.net ale powtorze. Zeby pod MorphOSem dzialalo ok trzeba wylaczyc trance. Jest blad w emulatorze ktory powoduje minimalne roznice przy zaokraglaniu wartosci zmiennoprzecinkowych. Z wylaczonym trance mamy 1.0 == 0x3f800000 a z trance 1.0 = 0x3f7fffff.... Kod jest w kilku miejscach dosyc glupi i tak wyszlo... Puszcze wersje dzialajaca jakos wieczorem.
[#15] Re: Dema na koniec lata

@kiero, post #14

Nie wiem, czy wiesz, ale po planszy końcowej po pewnym czasie pojawiają się "kolejne efekty".
[#16] Re: Dema na koniec lata

@BULI, post #15

Jest to calkiem mozliwe i nawet wiem dlaczego (chyba po 4 minutach). Ale tak juz pewnie zostanie;)
[#17] Re: Dema na koniec lata

@kiero, post #16

Tak przy okazji, czy można jakoś odpalić to demo w loresie pod morphosem? :).
[#18] Re: Dema na koniec lata

@Korni, post #17

Nope. Przy otwieraniu pelnego ekranu zawsze bedzie to 4xlowres (piksele 2x2). Ale pytanie dlaczego, poza predkoscia mialby to byc problem?
[#19] Re: Dema na koniec lata

@kiero, post #18

Jest jakiś bug w morphosie i ekrany w ~640 mi się trzęsą :).
[#20] Re: Dema na koniec lata

@Korni, post #19

Ja we wszystkich wersjach MorphOSa jakie uruchomiłem na PowerBooku to mam. Starałem się (tym moim kulawym angielskim) kiedyś wyjaśnić na MorphZone o co mi chodzi z tymi trzęsącymi się (czy raczej mrugającymi) trybami. Tryb natywny (u mnie 1440x960) działa dobrze. Ale im o niższej rozdzielczości stworzę tryb tym bardziej się trzęsie. Połowa tego 1440x960 jeszcze trzesie się ledwo zauważalnie. No ale gdy sobie zrobiłem 320x240 to już jest niemal interlace na AGA. Jakoś nikt się tym nie przejął. Ja rozumiem, że trybów innych niż natywne w czasach LCD się prawie nie używa. Ale do takich (zwłaszcza softwareowo liczonych) dem czy niektórych starych gier jednak takie tryby się przydają.

Nikt mnie k**** nie chce słuchać i nawet zacząłem się zastanawiać czy nie pójść do okulisty, bo tylko ja to widzę.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2017 18:36:22 przez MDW
[#21] Re: Dema na koniec lata

@Korni, post #19

To mi wygląda na problem z konfiguracją parametrów ekranu pod CGFX, albo ta matryca tak ma..
[#22] Re: Dema na koniec lata

@BULI, post #21

We wcześniejszych wersjach morphosa tego nie ma. Trzesący ekran w pionie plus glicze podczas obciążenia. To samo na powerbooku i powermacu na czterech różnych monitorach (w tym CRT). Co ciekawe 320x240 w doublescanie działa ok.
[#23] Re: Dema na koniec lata

@kiero, post #14

Kiero, dzięki za odpowiedź. Czy ktoś mi napisze jak ubić Trance bo szczerze to nigdy tego nie robiłem.
[#24] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #23

Uruchamiasz Sys:Utilities/Task Manager, wyszukujesz na liście Trance, następnie mlaskasz na nim prawym przyciskiem i wybierasz "Przerwij". E voila!
[#25] Re: Dema na koniec lata

@recedent, post #24

Tak właśnie myślałem ale wolałem się upewnić. Thx.
[#26] Re: Dema na koniec lata

@waldiamiga, post #23

Na starcie systemu by była widoczna zmienna systemowa NOTRANCE (czyli by był plik ENV:NOTRANCE) Wtedy nie zostanie włączony trance.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem