Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #28
[#31] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@sordan, post #29


WHDLoad od prawie 2 lat jest darmowy i klucza juz kupic nie mozna.

Zgadza się, ale przed dwoma laty to był chyba najczęściej rejestrowany program amigowy, rownież w Polsce.
[#32] Re: AmiWigilia - odcinek #28
Odnośnie "onetu na Odyssey", który to temat poruszyliśmy w podcaście - oto filmik. Chyba nie chodzi aż tak źle?

[#33] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@recedent, post #32

Jeszcze chodzi ale pewnie jak by wyciągnąć balkonik to by się przewrócił. Można rzecz że przeglądarka to taka pomostówka, powolna droga w kierunku emerytury NG.


Tak na poważnie w porównaniu do Classica z NetSurf z V2. To na Amidze było by podobnie bo tam większym problemem jest załadowanie strony niż scroll.
[#34] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@TechNineWonder, post #33

Weź nagraj filmik, najlepiej w tej samej rozdziałce ustaw okienko (1920x1200), chętnie zobaczę.
[#35] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@recedent, post #34

Czyli to nie jest gonienie Mainstreamu tylko uciekanie przed Classiciem. Co do nagrywania filmików to poczekajmy na V4.

Bo jednak 78 Mhz vs 2 Ghz, robi różnice co nie zmienia faktu że jest problem ze scrollem na Amidzie bardziej jest problem z ładowaniem się strony.

Do tego i tak by to nie zmieniło faktu że przeglądarka to nie jest mocna strona NG.
[#36] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#37] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#38] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@TechNineWonder, post #35

Czyli to nie jest gonienie Mainstreamu tylko uciekanie przed Classiciem.

Tak! Właśnie dokładnie o to chodzi. Pozwolę sobie używać od czasu do czasu tego stwierdzenia, bo jest bardzo trafione.
[#39] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@TechNineWonder, post #35

Ale wiesz, że to działa w dwie strony? NG ucieka przed klasykiem, a klasyk próbuje gonić NG.

P.S. Nakręciłem jeszcze jeden filmik, tym razem scrollowałem suwakiem, nie kółkiem myszki. Sporo płynniej. Zaraz zamieszczę i dam linka.

O, proszę:



Ostatnia aktualizacja: 17.09.2017 20:59:43 przez recedent
[#40] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@recedent, post #39

No to teraz Radzik mógłby nagrać jak Onet wygląda na X5000, ciekaw jestem porównania.
[#41] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#42] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#43] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#44] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#45] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@MDW, post #38

A konsensu było tak blisko wystarczyło odwrócić znaczenie słowa podążanie. Na oddalanie się i zostawiane w zamętach przeszłości tych że klasycznych wspomnień.


Pewnie używaj do woli, wydaje mi się to trafne do tego zrozumiałe dla kogoś z zewnątrz a zarazem logiczne.
[#46] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@TechNineWonder, post #45

Jak odwracam "podążanie" to za każdym razem wychodzi mi "pożądanie"
[#47] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@TechNineWonder, post #45

Ale recedent też (moim zdaniem) ma rację. Jest pewna grupa fanów klasycznej Amigi, która (mniej lub bardziej świadomie) podąża za NG. Jak się tak zastanawiam to właściwie ich celem jest stworzenie kolejnego NG. Z tą tylko różnicą, że z nierozwijanym od wielu lat systemem operacyjnym i starymi układami specjalizowanymi, których i tak by nie używali gdyby ten cały Vampire naprawdę mocno rozwinął skrzydła. szeroki uśmiech
Ale ja tego nie krytykuję. Nawet mam wielki szacunek do tego dążenia, bo trochę widzę w tym siebie z 1997 roku... Fascynacja kartą graficzną, odkrywanie tego, że Amiga na Workbenchu może normalnie działać i pokazać obrazek w oknie bez przemapowywania kolorów do jakiejś śmiesznej palety.

Widocznie każdy musi sam przejść tę drogę rozwoju od początku i ciężko jest niektórym wsiąść do już jadącego pociągu. szeroki uśmiech
[#48] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@MDW, post #47

Nie tyle trudno jest wejść do tego pociągu co pociąg do niego jest mały ponieważ np. nie wydaje on dźwięków tykającej stacji dysków podczas jazdy :)
[#49] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@grxmrx, post #48

szeroki uśmiech
[#50] Re: AmiWigilia - odcinek #28

@recedent, post #46

"podążanie" to za każdym razem wychodzi mi "pożądanie"

Jak przeinaczasz
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem