Komentowana treść: GrafX2 2.5WIP 68k
[#1] Re: GrafX2 2.5WIP 68k
Czy pod MorphOS to będzie działać?
[#2] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@gilban, post #1

Przeca jest wersja natywna więc po co katować Trance.
[#3] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@waldiamiga, post #2

Dzięki. Nie wiedziałem. Tyle już tego jest, że się w tym czasem gubię.
[#4] Re: GrafX2 2.5WIP 68k
Super! Dobra wiadomość, mimo że uruchamiam tylko na emu ;) bo fizycznie Amigi z grafiką nie posiadam :(
[#5] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@zeter, post #4

Zawsze możesz spróbować zła wcielonego i sprawdzić wersję natywną. Tam będziesz miał i grafikę i szybki procesor i dużo ramu.
[#6] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@KM, post #5

brawo!
[#7] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@zeter, post #4

Dla mnie to też super wieści bo grafiki tworzę na prawdziwej Amidze przy użyciu standardowych narzędzi PPaint-a.
[#8] Re: GrafX2 2.5WIP 68k
Dlaczego ten program wymaga karty graficznej? Przecież operuje na 256 kolorach,
a nie wygląda na jakiś super wymagający, przynajmniej nie więcej niż DP.
[#9] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@Ferin, post #8

Bo jest to prosty port z innych platform.
[#10] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@Ferin, post #8

Tak jak pisze SokOK - to jest port z platform na których tryby true color są czymś zupełnie normalnym i nie są żadnym osiągnięciem. Zupełnie nie ma sensu kombinować z pisaniem programu w trybie paletowym nawet jeżeli jest to program do rysowania obrazków w trybie paletowym.

Wyobraź sobie sytuację w której rysujesz obrazek w wybranych przez siebie 256 kolorach. GUI ma też swoje kolory. Wobec tego w sumie trzeba pewnie ze 300 tych kolorów. No i co wtedy zrobić? PersonalPaint kombinuje próbując wybrać najlepsze kolory z ustawionej przez użytkownika palety do narysowania GUI. Jest to ostre kombinowanie i wygląda śmiesznie gdy się np. rysuje obrazek w 2 kolorach. szeroki uśmiech Można byłoby użyć dwóch osobnych ekranów ale to program musiałby już być pisany od początku specjalnie dla Amigi (i nie działałby na kartach graficznych), bo to jest unikalna cecha Amigi (i Atari XL/XE). Poza tym w GrafX2 różne okna z GUI pojawiają się nie tylko na tym dolnym pasku ale także wchodzą czasem na obrazek. No i w tym miejscu odpada amigowy "trick".

A tak poza tym wszystkim - jeżeli masz Amigę z AGA to przecież masz coś bardzo podobnego GrafX2. Mam na myśli Brilliance. Jest napisany specjalnie dla Amigi i wykorzystuje unikalne cechy OCS/ECS/AGA dzięki czemu GUI panela z opcjami jest niezależny kolorystycznie od obrazka.
[#11] Re: GrafX2 2.5WIP 68k

@MDW, post #10

@MDW, pierwszy argument jak najbardziej ok, ale ten drugi nie bardzo przecież DP i PP tak właśnie robią i kłopotu z tym wielkiego nie było, a poza tym przy 256 kolorach to problem
nie istnieje. Ja tego programu na Ami nie używam, pytałem z ciekawości ; )
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem