Komentowana treść: Wywiad z Davidem Pleasance
[#1] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
Świetna robota. Brawo pan Marek :)
[#2] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
Jak zwykle Marku kawał dobrej roboty. Dziękujemy!! pokłony
[#3] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@Sir_Lucas, post #2

No to już się CHAL w obu wątkach wylizal po parówkach (gdzie linki do CHAL??), teraz czas na opinie zwykłych odbiorców.

Fajna inicjatywa, ale bardzo ciężko słucha się tego wywiadu. Dla mnie David jest strasznym nudziarzem lub zwyczajnie nie bardzo interesuje mnie tematyka jaką porusza, trudno powiedzieć.
[#4] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
Pan David to vice CEO jednej z największych firm komputerowych przełomu lat 80/90, w kluczowych latach dla historii Amigi. Normalnie jak ktos sie wkręci na ten poziom i cos potrafi, to juz tylko zmienia firmy bywając w zarządach różnych firm o podobnej wielkości- taka karuzela stołków. Tymczasem Pan David jeździ po małych zlotach (z całym szacunkiem dla CHAL) niedobitków amigowych (z całym szacunkiem wszystkich niedobitków amigowych) i odcina kupony od dawnej sławy.
Moim zdaniem to m.in. ten Pan, jako CEO, jest współodpowiedzialny za wszystkie błędne decyzje lat 90-94, i bezpośrednio za bankructwo C= i za taki koniec Amigi jaki nastąpił po bankructwie Commodore.

Jako ze spotkanie było w Polsce, mam nadzieję, że ktoś podjął sie przybliżenia Panu Davidowi kultury polskiej i mu zacytował najbardziej znany wers z 'Wesela' Wyspiańskiego.



Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 09:34:43 przez vojo
[#5] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@vojo, post #4

A gdzie tam, wszyscy się tylko szczerzyli.
[#6] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
Kozacki /obejrzałem całość, łącznie z napisami końcowymi:)/ wywiad. Dzięki MarX.
[#7] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@fazior, post #6

Przesłuchałem wczoraj 30 minut, świetny wywiad.
[#8] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@vojo, post #4

Może p. David jest już na emeryturze? Znamy takie przypadki.
[#9] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@SokOK, post #3

Dziękuję wam za pozytywne i te negatywne opinie. W oczach jednych, ktoś jest strasznym nudziarzem, inni będą zafascynowani historiami które ten nudziarz opowiada. Tak czy owak warto rozmawiać, rejestrować te rozmowy, bo w ten sposób wiemy jako społeczność więcej. Albo po prostu znamy czyjś punkt widzenia. Najbardziej martwię się teraz o Kokosa, coś niedobrego się z Tobą dzieje chłopie. Inteligentne, lotne żarty zamieniłeś na rynsztokowe odzywki ("lizanie po parówkach" - bez komentarza). Plus Twój komentarz pod filmem, rodem z gimnazjum (niech im ziemia lekką będzie). Kokos - więcej luzu.
[#10] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@MarX, post #9

Dzięki za zrobienie materiału OK
[#11] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@MarX, post #9

Obejrzane. Wywiad świetny. DziękiOK
[#12] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@philipo, post #11

Fajny ma sygnecik. Kojarzy się tylko z jednym....
[#13] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@Voyox, post #12

Że niby Ordos?

[#14] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@SokOK, post #3

No to już się CHAL w obu wątkach wylizal po parówkach (gdzie linki do CHAL??), teraz czas na opinie zwykłych odbiorców.

Kokos coś jakieś CHAL'owskie frustracje czytam ostatnio w Warszawskiej główce Ci się kłębią. A czemu wylizane parówki Ci po głowie chodzą to nie ogarniam, nie chcę ogarnąć i lepiej żebym nigdy nie ogarnął
[#15] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
Bardzo dobry wywiad :) Byłem ciekaw tych wszystkich szczegółów związanych z biznesem.
[#16] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@Gżegżółka, post #15

Pracuje w UK 9 lat. Biznes tu polega tylko na jednym. Aby sprzedawać jednym ciągiem ile się da.
Kompy wymienia się co 3 lata, nie ważne czy sprawne. Umowy są tak zrobione. Wiec Amiga która była zaprojektowana na 20 lat nie pasowała do tej składni.
Po to tez to całe RoHS. Aby złomowac jak najszybciej.
[#17] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@vojo, post #4

" ..Moim zdaniem to m.in. ten Pan, jako CEO, jest współodpowiedzialny za wszystkie błędne decyzje lat 90-94, i bezpośrednio za bankructwo C= i za taki koniec Amigi jaki nastąpił po bankructwie Commodore..."

Oczywiscie że tak
[#18] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@aKlon, post #17

A nie byl on tylko CEO Commodore UK? Ktore to upadlo nie majac "glownego korzenia" Commodore USA?
Jak zalozysz firme X w swoim miescie i zalozysz 15 sklepow w innych miastach to jak padnie Twoj interes to winna jest osoba zarzadzajaca sklepem w innym miescie?
Nie mam zamiaru tlumaczyc Davida ale prawda jest zazwyczaj po srodku.
Gratki za wywiad
[#19] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@stefkos, post #18

A nie byl on tylko CEO Commodore UK?


W newsie jest napisane że był wice Commodore International, nie wiem czy jedno drugie wyklucza. Ale fakt, jeśli był tylko w C= UK, to obarczanie go winą za upadek całej firmy jest trochę na wyrost. Z tego co kojarzę to w UK chyba najlepiej rozumieli czym może być Amiga, jak ją sprzedawać (np. boxy z softem).

Ale to tym bardziej jeśli był vice całego C= nie rozumiem jak nie przeszczepił tego na inne rynki... Może miał nadzieję na przejęcie Amigi, jak Commodore zbankrutuje i może nawet sterował w ta stronę? Zdaje się że były próby wykupu praw do Amigi przez Commodore UK. Gdybania, nigdy się nie dowiemy, ale kto wie, ambicja czasem prowadzi na manowce :)

Z pozdowieniami dla wielbicieli teorii spiskowych ;)
[#20] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
Wywiad fajny, dzięki za dobrą robotę. Czego mi zabrakło to zadawania dodatkowych pytań które mogły się pojawić w toku rozmowy, wyglądało to jak czytanie z listy, automat bez żadnej reakcji.

Dla przykładu, od razu przyszło mi do głowy jakim cudem na 48 godzin przed aukcją o schedę po C= Chińczycy wycofali się ze swojej oferty? Że niby wchodzi do nich gostek i mówi im, nie róbcie interesów z C=UK bo to lamusy i oni tak po prostu im wierzą i se odpuszczają? Coś tu śmierdzi.

Poza tym mega ciekawy wątek z ofertą gostka stojącego za PlayStation, kurde gdyby to doszło do skutku... Trzeba go było ciągnąć za jęzor, żeby powiedział więcej na ten temat. Ciekawe czy pojawi się ten wątek w książce.

Oczywiście pan aKlon i vojo nie oglądali wywiadu. Przecież mówił w jak wiele jest zaangażowany. Ile z tego prawdy i pieniędzy to już inna sprawa...
[#21] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@Ferin, post #20

O tym i o wielu innych rzeczach dowiesz się wkrótce. Juz niedługo ;) na razie nie będę spoilował.
[#22] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@Ferin, post #20

(Wyedytowany dubel)

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2017 03:44:20 przez alt_
[#23] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@stefkos, post #18

Gratki za wywiad

Podczas którego taki jeden siedział obok i coś na smyrfonie przeglądał... Że tak nie wskaże palcem kogo mi przypominał hue hue hue :)
[#24] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@Ferin, post #20

Wywiad fajny, dzięki za dobrą robotę. Czego mi zabrakło to zadawania dodatkowych pytań które mogły się pojawić w toku rozmowy, wyglądało to jak czytanie z listy, automat bez żadnej reakcji.

Słuszna uwaga z tym automatem . Zdaję sobie z tego sprawę i popracuję nad tym . Pamiętaj tylko, że tematów do poruszenia była tona, więc gdybym ciągnął Davida za język (a on naprawdę lubi dużo mówić) to wywiad rozwlekłby się do 5h. Trzeba szukać jakiegoś kompromisu.

Wywiad ma więcej wad, pomogę wam (co by Kokosa z trumny nie wywoływać) - słabe światło, niemal niesłyszalny głos podczas zadawania pytań oraz mój "polish english". Wybaczcie za to. Jednak nikt bardziej profesjonalny (w temacie przeprowadzania wywiadów) nie kwapił się, żeby prześwietlić Davida Pleasance. Dlatego (to znowu pewien kompromis), postanowiłem się podjąć tego zadania. Wyszło technicznie może słabo, jednak merytorycznie (mam nadzieję) całkiem nienajgorzej. Mam też nadzieję, że kolejne wywiady będą już technicznie lepsze
[#25] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@MarX, post #24

oraz mój "polish english"
Język służy do porozumiewania się, DP zdaje się nie miał kłopotu ze zrozumieniem, dlatego takimi głupotami się nie przejmuj.
Światło było trochę słabe, ale było wszystko widać. Co do dźwięku, to dobrze że dałeś napisy podczas zadawania swoich pytań, najważniejsze że treść dotarła. Oczywiście fajnie gdyby wszystko było tip-top, ale ile kurde sprzętu musiałbyś mieć ze sobą.

Co do długości wywiadu, to moje zdanie i inni nie muszą się z nim zgadzać, mi nie przeszkadzają długie wywiady, nawet pięć godzin z chęcią wysłucham. Co najwyżej przerabiam film na ścieżkę dźwiękową i słucham w pracy : )
[#26] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@vojo, post #4

Moim zdaniem to m.in. ten Pan, jako CEO, jest współodpowiedzialny za wszystkie błędne decyzje lat 90-94, i bezpośrednio za bankructwo C= i za taki koniec Amigi jaki nastąpił po bankructwie Commodore.


No w końcu ktoś to odkrył, słusznie- dawać widły!! Na stos z nim!!!
[chór] Na stos, na stos, na stos, na sto.. [/chór]

Ciekawy wywiad, dzięki MarX
[#27] Re: Wywiad z Davidem Pleasance
[#28] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@SokOK, post #27

Dzięki OK
[#29] Re: Wywiad z Davidem Pleasance

@philipo, post #28

Spox men!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem