Komentowana treść: Nie oceniaj gry po pudełku
[#1] Re: Nie oceniaj gry po pudełku
Ciekawe podejście do tematu.
obrazek na pudełku nie miał znaczenia
Najprawdziwsza prawda, bo wszyscy kopiowali na potęgę i nikt na oczy pudełek nie widział, dopiero u schyłku klasyka zaczynały się pojawiać w moich zbiorach wersje pudełkowe. Najczęściej gier które pszesznołem już ze sto razu, Hired Guns, UFO itd.
[#2] Re: Nie oceniaj gry po pudełku
Artykuł wporzoOK Patrząc na pudełka Psygnosis przypomniały mi się marnie zeskanowane i drukowane okładki "Komputera" :D





Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 20:27:00 przez waldiamiga
[#3] Re: Nie oceniaj gry po pudełku
Na pudełku P-40, a w środku jakiś dwupłat. Złodzieje!

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 21:19:27 przez Korni
[#4] Re: Nie oceniaj gry po pudełku
Rozbieżność nie jest niczym złym tak długo jak na odwrocie pudełka znajdują się screeny i informacja o typie gry. Artystyczne wizje umieszczone na pudełkach są bardzo fajne tak długo jak nawiązują do samej gry. Nieakceptowalne sa za to pudelka których oprawa całkowicie nie pokrywa się z grą. Zresztą wszystko jest kwestią gustu :) sam osobiście lubię wiele z wyżej wymienionych pudełek :)
[#5] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@Korni, post #3

Do tego stracili chyba potencjalnych klientów . Z dwupłatem mogę zagrać
Ale to jeszcze nic w porównaniu z naklejkami na wiele kartridży do Pegasusa
[#6] Re: Nie oceniaj gry po pudełku
Wyczuwam inspirację..
[#7] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@SokOK, post #6

Film został opublikowany we wrześniu, a ja wysłałem mój tekst do PPA na przełomie wiosny i lata. Inspiracja była, ale moim własnym tekstem dotyczącym okładek dla ZX Spectrum.
[#8] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@PopoCop, post #7

Wow.. z jednej strony pisze się, że ludzie nie chcą współtworzyć portalu, zapewniać treści, a z drugiej strony od przesłania artykułu do jego publikacji minęło kilka miesięcy? Dlaczemu? :)
[#9] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@SokOK, post #8

Okres urlopowy był :)
[#10] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@SokOK, post #8

Okres urlopowy był
Jeden redaktor jeździ gdzieś po świecie rowerem, a drugi ciągle dłubie przy Maczku

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 04:55:24 przez SuperBuster
[#11] Re: Nie oceniaj gry po pudełku
Zabawne są okładki do Sarakona na C64 i Amigę. Na HOL są 2 wersje, można się domyślać czemu ją zmieniono:

http://hol.abime.net/1834/boxscan

Amigowa wersja gry nie posiada żadnych ilustracji (chyba). Natomiast C64 owszem




Okładka, opakowanie, legenda do gry są jej elementami i mogą wzbogacać doświadczenie albo też... być tylko przynętą. Tutaj, niezależnie od legalności i oryginalności ilustracji, fajnie pasuje.
[#12] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@nogorg, post #11

Kurcze, nie jestem w temacie, nie znam tej gry.
Co takiego zabawnego jest w tych okładkach/pudełkach, dla czego je zmieniono?
[#13] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@BULI, post #12

Moje przypuszczenie jest takie, że wykorzystanie postaci Davida Carradine mogło być problematyczne. Szczególnie w Stanach.
[#14] Re: Nie oceniaj gry po pudełku

@nogorg, post #13

Kurcze, może rzeczywiście to David Carradine! Nie zwróciłem na to uwagi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem