Komentowana treść: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
[#1] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Dla polskiego odbiorcy, potrzeba wykonania tłumaczenia na język polski. Komercyjna usługa transkrypcji, nie jest bardzo kosztowna. Inwestor powinien się znaleźć, ktoś chętny ?
[#2] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@rgrg2, post #1

Ale na co, na tłumaczenie, czy na komercyjną transkrypcję?
[#3] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #2

Można wykonać tłumaczenie w oparciu o własną znajomość języka obcego albo zlecić wykonanie tego jakiejś firmie, która zajmuje się tym usługowo, a polski czytelnik ppa.pl dostanie tą wartość gratis
Podobnie, inne rozmowy z ciekawymi osobami dotyczącymi Amigi.
Transkrypcja zapis tekstowy w języku angielskim i polskim jest najważniejszy.
Każdy inny język narodowy, może być wsparty przez np. Google Translator.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 19:43:01 przez rgrg2
[#4] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Normalnie siwi, że strach jak dwa Gandalfy, a my starzy jesteśmy, że strach.
[#5] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Słuchając tych wywodów można się dziwić jakim cudem Commodore tak długo przetrwało.
[#6] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Translating this to Polish is a great idea. I will be happy to add subtitles to the video if it gets translated. Last year, Kokos did the translation for the AmiParty video and it was a massive effort on his part. It took him many sleepless nights. This video is 3x as long and has more dialog, so it is a lot of work, but I will certainly add them if someone translates.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 21:59:06 przez AmigaBill
[#7] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@AmigaBill, post #6

I might try doing it, but likely not earlier than next week. Busy at work now and will be busy at retroscene this weekend.
[#8] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Kolejny świetny wywiad. Dzięki wielkie alt_, V0yager i Amiga Bill OK
[#9] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Tak, bardzo konstruktywny I pouczający wywiad. Dobrze że mamy NG , mos itp. Amiga nadal żyje
[#10] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Dubel

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 06:43:27 przez aKlon
[#11] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Super wywiad. Dzięki OK
[#12] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Dobra robota chłopaki. Cieszę się, że wyciągnęliście jeszcze kilka ciekawych historii OK. Czekam na książkę Davida.
[#13] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Padły dość mocne oskarżenia wobec pana T. Ciekawe czy będzie miał okazję się ustosunkować.
[#14] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@nogorg, post #13

Dla mnie nic nowego, nigdy nie ufalem Tyszczence.

A tak w ogole to bardzo fajny wywiad, ciekawi i sympatyczni ludzie z tych dwoch panow (zwlaszcza po polskim piwku), dzieki!
[#15] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Ciekawy wywiad. Szkoda tylko, że alt_ nie używał mikrofonu, przez co słychać go dużo słabiej niż rozmówców. Rozmowa ma wielkie walory edukacyjne (na przykład poszerzyłem moje słownictwo o określenie: "Bent as a butcher's hook") ok, racja.
[#16] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #15

Zabrakło dla mnie mikrofonu dlatego niestety jest jak jest.
[#17] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@alt_, post #16

Zrób dubbing i dograj :)
[#18] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #17

Czytał Tomasz Knapik...

A co do „bent as a butcher’s hook”, to z voyagerem z ledwością powstrzymaliamy sie od położenia całego nagrania ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 14:35:58 przez alt_

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 14:36:12 przez alt_
[#19] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@alt_, post #18

Rozumiem że polskiego tekstu jeszcze nie ma, ale czy ma ktoś angielski?
[#20] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@ZbyniuR, post #19

Włączasz film na YouTube, klikasz w "Napisy" i masz. Coś jakby. Namiastkę.
[#21] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem
Widać, polubili Polskę... na legalu piwko :)
[#22] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #20

Wiem, ale chodzi mi o to żeby tekst w pliczku mieć.
[#23] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@ZbyniuR, post #22

[#24] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@SokOK, post #23

Dzięki. :)
[#25] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@ZbyniuR, post #24

Wiem, że Bill ma w planie dodać do napisów wypowiedzi naszych ziomków.
[#26] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@ZbyniuR, post #24

To ja jeszcze dodam, że jest coś takiego jak "goTranscript", strona gdzie możesz wrzucić plik audio, albo link do YouTube i (za odpowiednią opłatą) ktoś zrobi Ci transkrypcję. Po założeniu konta masz 10$ kredytu na dobry początek. Postanowiłem to wykorzystać i wykonałem transkrypcję takiego fragmentu, jaki się dało za tak "marne pieniądze" zrobić. Wyszło całkiem całkiem, a wynik można poczytać tutaj. Oczywiście są pewne pomyłki (jak Bill Cydnus zamiast Bill Sydnes, albo Meddy Ally zamiast Mehdi Ali), ale wychodzi to o wiele lepiej niż automat YouTube (który myli Amigę z Omegą).

W sumie - gdyby znalazł się jakiś "cwaniak" to mógłby zrobić w gratisie transkrypcję od tego momentu, w którym mi skończyła się kasa
[#27] Re: Dlaczego Commodore upadła? Rozmowa z Davidem Pleasance i Trevorem Dickinsonem

@recedent, post #26

W sumie - gdyby znalazł się jakiś "cwaniak" to mógłby zrobić w gratisie transkrypcję od tego momentu, w którym mi skończyła się kasa

Spróbuję jak wrócę z trasy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem