Komentowana treść: BLACK WEEK w Amiga.net.pl
[#1] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl
Czy promocja dotyczy również kaukaskich amigowców?
[#2] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@SokOK, post #1

nie sadze aby ruble przyjmowali :)
[#3] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@SokOK, post #1

@ SokOK

Myślę, że tak, gdyż na angielskiej wersji sklepu też jest info o BLACK WEEK, a zaraz obok pisze "worldwide shipping".
[#4] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl
Skorzystałem- zamówiłem OK
[#5] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@BULI, post #4

Kurcze, ja nie zamówiłem, bo tak jak wspomniałem kiedyś, Pan Zalepa wydaje tyle tych czasopism i książek, że nie sposób nadążyć z ich kupnem, a co dopiero przeczytaniem.

Oczywiście cieszę się, że Amiga ma w Polsce takiego wspaniałego i płodnego redaktora!

Który zresztą rozumie bardzo dobrze ideę retro oraz ideę mikrokomputerów. Ostatnio widziałem fajny filmik pokazujący co straciliśmy wraz z odejściem takich komputerów jak Commodore 64.

Dla mnie największą stratą jest np. język Basic, w którym można programować komputer w kilka sekund od samego włączenia komputera.

Myślę, że właśnie dzięki temu zostałem programistą.
[#6] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Hexmage960, post #5

Jak szaleć, to szaleć, jeszcze cosik domówiłem szeroki uśmiech

Pan Zalepa wydaje tyle tych czasopism i książek, że nie sposób nadążyć z ich kupnem, a co dopiero przeczytaniem


Ja nie kupuję tak często więc w porywach na pół roku daję radę z czytaniem szeroki uśmiech
[#7] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@BULI, post #6

Promocja jest jeszcze dziś. Chyba sobie zamówię prenumeratę RetroKomp.
[#8] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Hexmage960, post #7

Super gazeta. Warto prenumerować.
[#9] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl
A u nas na All*gro też czadowe rabaty na amigraty do -70%
Zapraszam. Wtajemniczeni wiedzą co i jak i gdzie.

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 15:37:47 przez pong777
[#10] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl
Po ostatnich moich przygodach z amiga.net.pl z wysyłką papierowej prenumeraty Amigazynu teraz chciałem zamówić e-booki i mogę tylko dodać do koszyka 9. pozycji. Dziwne podejście do obsługi klienta.
[#11] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Sasquatch, post #10

Koszyk faktycznie może zawierać tylko 9 pozycji. Proszę po prostu złożyć 2 zamówienia, nie będzie problemu z obsługą takiego zamówienia. W razie problemów zawsze odpowiadamy mailowo.
[#12] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Hexmage960, post #5

wlaczasz kompa, windows 10 wgrywa sie w kilka sekund, odpalsz notepad++ i jazda. w czym problem? ze kkilka sekund duzej niz c64? za to mozliwosci wiecej.
[#13] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Valwit, post #12

To prawda, co piszesz. Ale ile % z ludzi instalujących Windows 10 zna jakikolwiek język programowania?

W przypadku Commodore 64 nie było mowy, by użytkownik nie zetknął się z programowaniem. Przecież by uruchomić grę trzeba było znać polecenia języka Basic: LOAD, LIST i RUN:

LOAD "$",8
LIST
LOAD "*",8
RUN

A to dopiero początek zabawy z Basiciem. Jak ktoś się tym interesował mógł poznać kolejne polecenia: PRINT, INPUT, INPUT#, GOSUB, ON ... GOSUB, IF ... THEN ... ELSE itp.

Jak ktoś był bardziej kumaty, mógł też programować w języku maszynowym (ja wtedy taki nie byłem).

Do zestawu z komputerem były też dołączane obszerne książeczki z instrukcją, często też omawiające podstawy Basica.

Ja bardzo lubiłem jako młody brzdąc je czytać. Uwielbiałem tego typu wiedzę.

Ogólnie w przypadku tamtych komputerów wiedza nt. programowania była bardziej powszechna (każdy mógł być programistą) i nawet łatwiej dostępna (książeczki dołączane z komputerem). I tylko o to mi chodziło.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 13:44:36 przez Hexmage960
[#14] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Valwit, post #12

@ Valvit
A kompilator itd.?
[#15] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@R-Tea, post #14

Do pisania i wykonywania skryptów VBS (tzw. powłoki Windows) nie jest potrzebny kompilator, są one interpretowane przez system tak, jak skrypty AmigaDOS, czy wspomniany BASIC. Nieraz ich używałem, bo znacznie ułatwiają i automatyzują operacje na wielu plikach/katalogach.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 22:43:16 przez RomanWorkshop
[#16] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Hexmage960, post #13

z Actionem7 tylko klikales w klawisze funkcyjne wiec mozna bylo nie programować
[#17] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@michal_zukowski, post #16

Tymi klawiszami funkcyjnymi, to czytałeś programy również ze stacji dyskietek, czy tylko z kaset magnetofonowych?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 23:25:57 przez Hexmage960
[#18] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@Hexmage960, post #17

Ze stacji dyskietek, nie zamęczałem się kasetami, bez przesady. Jedna przycisk listował katalog, potem kursorami wybierales plik, nastepnie kolejny przycisk ladowal program.
[#19] Re: BLACK WEEK w Amiga.net.pl

@michal_zukowski, post #18

Ja też od razu miałem stację dyskietek. Znałem programy do formatowania, kopiowania, ale chyba opisywanego przez Ciebie programu nie poznałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem