Komentowana treść: Nowa wersja systemu FriendUP
[#1] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
Mim,o iż dostęp posiadam już od wersji beta, to nie odpalałem go z rok. Ciekawe co za zmiany tam zaszły.
[#2] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
Osobiście bardzo czekam na nową wersję FlodJS Mod Player'a (taką z chociażby obsługą playlisty). Wtedy FriendUP używałbym (przynajmniej na początek) jako odtwarzacza modułów z poziomu przeglądarki .
[#3] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
System operacyjny w przeglądarce, a głównym językiem programowania jest JavaScript, o ile ten koszmarek można w ogóle nazwać językiem programowania. Mnie to nie przekonuje. No i na żadnej Amidze nie działa (na NG też nie)... W dodatku strona internetowa projektu w zasadzie nie pokazuje czym to w ogóle ma być, jakie są główne idee. Pełno ogólników i słów-pustaków, taka nowomowa IT. A żeby zobaczyć choćby najprostsze demo, trzeba się zarejestrować. Słabe.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2018 22:04:27 przez Krashan
[#4] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
Poczytałem, pooglądałem filmiki. Na Odyssey na szczęście jeszcze się da. Rozumiem, że to taki zdalny OS, prawda? Nie chciało mi się już rejestrować - czy odpalał to ktoś pod Odysseyem?
Czy w związku z tym że w Friend Team-ie jest stefkos i (przypuszczam) jeszcze paru amigowych developerów można się spodziewać, że ten OS bogaty będzie we wszystko, co AmigaOS ma najlepszego i (przede wszystkim) unikalnego? Wydaje mi się, że widzałem na filmiku coś w rodzaju ściąganych ekranów.
[#5] Re: Nowa wersja systemu FriendUP

@Krashan, post #3

@ Krashan
Tutaj jest nieco więcej szczegółów:
https://friendup.cloud/pdf/friend_whitepaper.pdf
[#6] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
Heh, działa nawet na smartfonie.
[#7] Re: Nowa wersja systemu FriendUP

@R-Tea, post #4

Mozna powiedziec ze sie postaramy. Wiesz dla jednych jakis bajer jest czyms fajnym dla innych ta funkcja jest nieuzywalna. Jest kilka rzeczy, ktore i dla mnie sa udreka. Jednak aby je zmienic potrzeba czasu.
[#8] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
W dalszym ciągu nie mogę zrozumieć co w tym systemie jest amigowego (poza tym, że przycisk zamykania okna jest po lewej stronie, a wśród teamu znajduje się David Pleasance i stefkos)?
[#9] Re: Nowa wersja systemu FriendUP

@recedent, post #8

Myślę, że chodzi o swego rodzaju "feeling", który da się odczuć kiedy widzi się takie nazwy jak "Dos Drivers", biblioteki z postfixem .library czy ruchomą belkę górną (której tak przepotwornie brakuje mi w każdym wiodącym proszku). Odbieram to jako kolejną, fanowską reinkarnację AmigaOS. Fajnie, że komuś się chce czerpać z dobrze nam znanych, Amigowych rozwiązań (a nie wymyślać koło na nowo). Mam nadzieję, że projekt nabierze rozpędu.
[#10] Re: Nowa wersja systemu FriendUP

@recedent, post #8

Inowacyjnosc oraz osoby nad tym pracujace ( David - Commodore, Hogne - AROS, Francois - AMOS, Paul L-Amiga 4000T, Colin/Anneke/Liat - CUSA ) glownie to. Chociaz nie powiem, staramy sie wdrazac funkcjonalnosci, ktore w AmigaOS byly/sa naprawde fajne.
[#11] Re: Nowa wersja systemu FriendUP

@MarX, post #9

Dokladnie, ostatnio nawet Grogon o tym ladnie napisal.
[#12] Re: Nowa wersja systemu FriendUP
Też się ongiś tym podjarałem szeroki uśmiech
Szacunek za taki kawał roboty, a "feeling" amigowy można było z daleka obaczyć właśnie tymi ekranami czy strukturą/nazwami katalogów

Ciekawym zaiste co z tego wyjdzie w przeciągu kilku lat. Chciałem się jakiś czas temu zarejestrować (no to trochę słabe rzeczywiście, że coby sobie potestować, trzeba się rejestrować od razu) - i jakoś nie mogłem - nie pamiętam, może trafiłem w złą porę, ale jakieś errory były na stronie przy rejestracji akurat (winda+Fojerfoks) - ale to dawno temu i nie prawda. Trza się ponownie przyjrzeć OK
[#13] Re: Nowa wersja systemu FriendUP

@stefkos, post #10

Nie chciałbym wyjść na marudę, ale mamy systemy amigowe i brak ludzi, a tu zaczynacie nowy projekt, który ma mieć amigowy klimat. Fajnie, ale po co amigowy? Rozwijajcie go tak żebyście na nim kiedyś w jakikolwiek sposób zarobili, a amigowy klimat nikogo już nie przyciągnie. Przykro mi, jeśli Was w jakikolwiek sposób zniechęcam, ale podejrzewam, że jak NG umrze to cześć ludzi albo wróci do Amigi 68k, albo do Winuae, albo ucieknie na Windowsa/MacOSa, albo Linuksa. Nie będzie ich aż tak wielu, żeby było warto poświęcać czas na próbę stworzenia amigowego klimatu. Powodzenia. No a reszta, co czeka na Vampira i jest na 68k to nie interesuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem