Komentowana treść: Redit 1.16
[#1] Re: Redit 1.16
Trzeba przyznac, że jak na program o tak skronych możliwościach to zajmuje aż 80kB. To wielkosc podobna do CygnusED 3.x.
[#2] Re: Redit 1.16
O, mój ulubiony edytor.
[#3] Re: Redit 1.16

@Krashan, post #2

Mój ulubiony także. OK
[#4] Re: Redit 1.16
Fajnie, szukałem czegoś takiego bęz pierdyliarda opcjii :)
[#5] Re: Redit 1.16

@QUAD, post #4

Fajnie, szukałem czegoś takiego bęz pierdyliarda opcjii


C:Ed ?
[#6] Re: Redit 1.16

@recedent, post #5

ED jest spoko, ale jakoś nie znalazłem tam opcji copy/paste co mnie czasami wnerwia
[#7] Re: Redit 1.16

@QUAD, post #6

A prawa Amiga z klawiszem C i V nie działa?
Sorry jeśli Ed nie ma takiej funkcji, strasznie dawno używałem go na klasyku.
[#8] Re: Redit 1.16

@recedent, post #7

Copy i Paste jest w EDzie. Jest to napisane chociażby w oryginalnej instrukcji do Amigi.

Do trybu rozszerzonych poleceń wchodzimy za pomocą Esc. Pojawi się znak gwiazdki *.

*bs - początek bloku (block start)
*be - koniec bloku (block end)
*ib - wstaw blok (insert block)


Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 09:51:53 przez Hexmage960
[#9] Re: Redit 1.16

@QUAD, post #6

Jeśli posiadasz książkę Marka Pampucha "Amiga DOS" to tam znajdziesz w jaki sposób w ED działa kopiowania bloków.
Możesz zajrzeć też tuaj
link

A dla leniwych sekwencja:
ESCbs - block start (kursor musi być na początku linii)
ESCbe - block end (kursor musi być na początku linii)

Potem przechodzić w miejsce gdzie chcesz skopiować. I teraz UWAGA nie mozesz edytować dokumentu bo stracisz zapamiętany blok (czyli klepanie na przykład w enter odpada), normalnie kursorami przechodzisz gdzie chcesz albo wykonujesz komendy związane z ruchem po dokumencie i potem dajesz
ESCib - insert block

Przykład:
Chcemy skopiować pierwszą linie. Najpierw robimy miejsce enterami coby sie nie wkurzać. Potem w pierwszej lini na początku niej robimy powyższą sekwencję (ESC - oznacza przejście do trybu extend i robimy to klawiszem ESC właśnie). Przechodzimy do następnej lini i robimy ESCib.
Przykład 2:
Chcemy skopiować pierwszą linię 5 razy: Robimy to samo co wyżej tylko insert blok wygląda inaczej. Robimy ESC5ib.


A co do Redit - to ja zgadzam się że rozmiar 80kb to dla mnie za dużo jak na taki program.
[#10] Re: Redit 1.16

@asman, post #9

Ale też wiem że wystarczy z EDa usunąć plik konfiguracyjny i dostajemy 2 albo i 3x więcej poleceń.
[#11] Re: Redit 1.16

@gilban, post #10

Można i zrobić swój plik konfiguracyjny z opcją WITH i wtedy jest jak chcesz.
[#12] Re: Redit 1.16

@gilban, post #10

wystarczy
[#13] Re: Redit 1.16

@gilban, post #10

Sprawdzę, na razie zobaczyłem jak działa redit i jest spoko, do tego co robie mi wystarczy, mam menu, w którym jest copy paste i nie muszę nic kombinować :)
[#14] Re: Redit 1.16

@_arti, post #3

Mój też OK

Osobiście brakuje mi opcji zapamiętywania wielkości okna i ewentualnie zawijania wierszy w podglądzie, ale bez tego da się żyć gdy działa scroll w myszce ok, racja

Poza tym jest lekki i szybki i niezawodny OK
[#15] Re: Redit 1.16

@gilban, post #10

O, to, to.. miałem już napisać o tej "ukrytej" opcji.. Ed jest naprawdę rozbudowany.

Swoją drogą nie wie ktoś dlaczego tak okrojono Eda? Jakieś błędy? Problemy z pamięcią?
[#16] Re: Redit 1.16

@Skotos, post #15


Swoją drogą nie wie ktoś dlaczego tak okrojono Eda? Jakieś błędy? Problemy z pamięcią?


Zdaje się jakieś problemy licencyjne, bo Ed na czymś bazował. Coś takiego mi się kojarzy, ale równie dobrze mogło dotyczyć czegoś innego...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem