Komentowana treść: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher
[#1] Re: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher
No to teraz tylko sieć i usb na SPI i jadymy.....
[#2] Re: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher

@michal_zukowski, post #1

Najlepsze jest to że można podłączyć moduł mp3

link
koszt to tylko 50 zł !
link

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 13:53:46 przez Dorian3d
[#3] Re: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher

@michal_zukowski, post #1

No to teraz tylko sieć i usb na SPI i jadymy.....

Jestem w trakcie zbierania różnego rodzaju modułów z SPI i postaram się oprogramować je.
Dodatkowo zaprojektuję, dla tych którzy nie bawią się w projektowanie pytek, płytkę z gniazdami do podłączenia konkretnych modułów aby ułatwić start
[#4] Re: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher

@Dorian3d, post #2

Skoro już mowa o wynalazkach VLSI Systems Oy -> może ktoś przyuważył, że mają też układy z wbudowanym "modułem brzmieniowym", łykające MIDI również po SPI (całe szczęście nie "przywiązanym" do jakiegoś bitrate) - np. Vs1053b.

Tu efekty moich testów:
https://soundcloud.com/konrad-b-694217055/c64-ninja2-3-on-vs1053b
https://soundcloud.com/konrad-b-694217055/c64-boulder-dash-on-vs1053b

Służę pomocą przy odpaleniu tego trybu (trzeba bawić się w ładowanie patcha do firmware'u, bo to co jest defaultowo np. wykrzacza się na sysex'ach - kij, można usunąć, ale zawieszenie się bo polifonia nie wyrabia - to nie było miłe).

Tak, wiem - brzmienie "powala" ;) No, ale to w Polsce kupić można za 65 zł, więc cudów trudno oczekiwać.

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2018 23:47:06 przez konrad_0x42
[#5] Re: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher

@konrad_0x42, post #4

VS1003 także łyka pliki MIDI. Możesz podać link do takiego pliku MIDI, który powodował problemy na VS1053B?
[#6] Re: Kolejna aktualizacja oprogramowania dla kart Wicher

@spidi, post #5

Ano masz rację co do VS1003, też łyka MIDI :)

Natomiast trochę z tym "zwisem przez niewyrabiającą polifonię" pokręciłem, przyznaję bez bicia. Teraz przejrzałem zapiski - to był problem w obsługą bufora wejściowego, wyglądało rzeczywiście tak, że w momencie gdy na większej liczbie kanałów coś się działo - 1053 potrafił zaliczyć zwis i wszystkie kanały ciągnęły ostatnio grany dźwięk.

Na 99% miałem to np. z tym plikiem: http://filety.net/muzyka/ninja2-3.mid (XG, trochę trzeba go opracować - mogę Ci posłać wersję "przyciętą" pod VS-a, to dokładnie ta którą zgrywałem na SoundCloud'a).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem