Komentowana treść: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex
[#1] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex
Dobra rzecz do testowania QEmu z obsługą Sam 460ex.
[#2] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@waldiamiga, post #1

Tak,autorem fixow w arosie jest ta sama osoba co robi support Sama w qemu,.
[#3] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@michal_zukowski, post #2

byloby dobrze gdyby ktos testowal to na prawdziwym systemie. autor sam nie dysponuje takim i dlatego opiera sie na emulacji.
[#4] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@wawrzon, post #3

byloby dobrze gdyby ktos testowal to na prawdziwym systemie

Ciekawe czy ktoś z krajowych posiadaczy Sam460ex choć zassał iso tego systemu, może Adam Mierzwa?
[#5] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@waldiamiga, post #4

Zassane i czeka na wolną chwilkę...
[#6] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@pong777, post #5

jezeli beda jakies spostrzezenia mozecie postowac tutaj, to przekaze. o ile wiem sa jakies problemy z grafika. osobiscie moge kompilowac ten target, ale rowniez nie mam sprzetu by to odpalic.
[#7] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@waldiamiga, post #4

Wypaliłem dziś płytkę, ale nie zabootowało mi z niej. Pod Workbenchem płyta jest widoczna, ale po kliknięciu w instal (są dwie ikonki - płyty i właśnie ta instalacji) nic się nie dzieje. Raczej nie będę wypalał kolejnych.
[#8] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@wawrzon, post #6

A wiesz jak skonfigurować i ustawić Qemu by zawmulować Sam460ex?
[#9] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@adam_mierzwa, post #7

Wypaliłem dziś płytkę


a inne cd, np os4 odpala z tego napedu? musze przyznac ze nie bardzo pamietam czy cd musi byc wypalone w jakis specjalny sposob by bootowalo, od lat tego nie robilem. co powinno na pewno odpalic to podlaczenie twardziela, usb albo flash, zawierajacego boot partycje z rozpakowanym obrazem, pod jakis kontroler z ktorego normalnie mozna wystartowac kompa jak np ide. ja tak regularnie robie, testujac aros na amidze.

no ale rozumiem jesli nie chce ci sie zbyt kombinowac.
[#10] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@waldiamiga, post #8

A wiesz jak skonfigurować i ustawić Qemu by zawmulować Sam460ex?


mysle ze na razie autor posluguje sie lokalnie spatchowanym qemu i minie troche czasu zanim popchnie swoje zmiany do repo i sam zostanie oficjalna platforma. moge sie troche rozeznac w temacie, ale mysle ze w tym momencie wprowadzanie dwoch naraz zmiennych do testow, arosa i samego qemu byloby kontraproduktywne. chodzi aczej o to by przetestowac aros na prawdziwym sprzecie.
[#11] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@wawrzon, post #9

Odpala, przecież system instalowałem z niego. Może jakiś pech. Fakt, nie chce mi się specjalnie kombinować bo mnie AROS nie interesuje, waldiamiga mnie wywołał z nazwiska to sprawdziłem. Ale nie wykluczam że jak to będzie rozwijane, to za miesiac-dwa dam temu kolejną szansę. Trochę mnie zniechęciło że - może się mylę, ale nie zauważyłem - że nie było na krążku jakiegoś oprogramowania typu gry, coś co pozwoliło by się pobawić tym systemem a nie tylko odpalić dla sztuki.
[#12] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@adam_mierzwa, post #11

mozesz podac mi model ktorego uzywasz. z ktorego dnia jest nightly? polecam najnowszy.

z tego co rozumiem na samie sa jakies env variable/zmienne systemowe ktore mozna ustawic, np boot3, albo wszytkie naraz, boot1, boot2 i boot3 (w uboocie czy co tam jest?)

co do gier i aplikacji ppc iso zawiera contibs z tego co wiem. powinno byc pare gierek, browser jakies narzedzia, jak sie uda zbootowac system to moge przekompilowac dalsze programy, ale po kolei.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 22:19:07 przez wawrzon
[#13] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@wawrzon, post #12

460EX, dokładna konfiguracja jest w moim profilu. Build z 5 lutego tego roku.

U-Boot jet bardzo biedny, nie ma porównania z tym z AmigaOne XE - zrzuty na dole strony
Z tym że ja już przechodziłem przez to, mianowicie w procesie aktualizacji firmware używane jest Parthenope zawarte na płycie bootującej i nie było problemu.

Nie bardzo widzę możliwości ze swojej strony co mógłbym zrobić jako użytkownik, żeby ta płyta mi zadziałała. W weekend sprawdzę jeszcze w sensie wypalę drugi raz, i jak to mawia Solie "będę próbował mocniej" ;>

Najwygodniej to byłoby - jeśli kompilacje wychodziłyby częściej - bootować z USB. Jak go przygotować?
[#14] Re: Nocne kompilacje AROS-a dla płyt Sam440EP, Sam440EP Flex i Sam460ex

@adam_mierzwa, post #13

Najwygodniej to byłoby - jeśli kompilacje wychodziłyby częściej - bootować z USB. Jak go przygotować?


zakladajac, ze sam potrafi bootowac z usb, to nieiele chyba trzeba. usb powinno byc sformatowane pod amige, czyli zawierac rdb i tam system plikow, i odpowiednio do tego systemu plikow bootowalna partycje, ale to chyba oczywiste.

pozatym moim zdaniem powinno wystarczyc rozpakowac iso na ta partycje. w kzdym razie tak to dziala na normalnej amidze. tyle ze trzeba tam dodac linijke w s-s, bo aros bootuje z kicka amigi, czego nie ma na pc czy ppc;)

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 01:48:54 przez wawrzon
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem