Komentowana treść: Karta procesorowa HC 508
[#1] Re: Karta procesorowa HC 508
Ujej no kosztuje jak na kieszeń Polaka dubeltowo, ale fajnie , że się nowości pojawiają. Ciekawe jaka jest tego realna wydajność.

Ciekawe, czy chodzi też z A500 plus z 2 MB Chip.

Patrząc po Megahertzach powinno dać to kopa x7. Ale wiadomo - w Amidze może być to nieco inaczej. Szczególnie, że pewnie ruszą tylko softy w wersji na 68000 więc nie koniecznie napisane tak by przyspieszać proporcjonalnie do MHz.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 19:01:26 przez xtro
[#2] Re: Karta procesorowa HC 508

@xtro, post #1

Sysinfo na filmikach pokazywało 4.4 mipsów
[#3] Re: Karta procesorowa HC 508

@xtro, post #1

Ciekawa teza. MHz jako wyznacznik wydajności procesora.
[#4] Re: Karta procesorowa HC 508

@xtro, post #1

Jakoś wolał bym Wichra :)
[#5] Re: Karta procesorowa HC 508

@amper, post #3

Przy tym samym procesorze tez jak najbardziej poprawna.
[#6] Re: Karta procesorowa HC 508

@tom256, post #5

68000 50MHz vs 030 50MHz...
[#7] Re: Karta procesorowa HC 508

@amper, post #6

Ta pierwsza robi ok. 4,5 MIPSa, ta druga z dobrymi pamiątkami 12 MIPS (wg. SysInfo)
[#8] Re: Karta procesorowa HC 508

@xtro, post #1

za taką kasę powinna mieć obudowe



Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 22:29:05 przez Dorian3d
[#9] Re: Karta procesorowa HC 508

@Dorian3d, post #8

A po co ma mieć obudowę skoro ludzie i tak kupią bez niej?
[#10] Re: Karta procesorowa HC 508

@Dorian3d, post #8

Chyba używaną A500 w komplecie i boxie.
[#11] Re: Karta procesorowa HC 508

@amper, post #6

Przecież napisałem 'w tym samy procesorze'.
[#12] Re: Karta procesorowa HC 508
Jeszcze ciekawostka:

tutaj ktoś pisze że puścił MC68SEC000 na 80MHz.
[#13] Re: Karta procesorowa HC 508

@tom256, post #12

Tylko co z tego? Procesor nie ma cache, a jak to wpływa na dostęp do pamięci FAST? No właśnie... kręcenie na siłę przy wąskich gardłach które nie znikają jest moim zdaniem średnio sensowne.
[#14] Re: Karta procesorowa HC 508

@abcdef, post #13

Jak co z tego, będziesz mógł słuchać achów i ochów na forach, ujawniając swoje słupki z Sysinfo i pokazując na youtube swój filmik oczywiście z intra z Frontiera... OK

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2018 14:08:16 przez R222
[#15] Re: Karta procesorowa HC 508

@Dorian3d, post #8

Cena jest skandaliczna za produkt w takiej postaci.
[#16] Re: Karta procesorowa HC 508

@Pinto, post #15

Zgadzam się z opinią.
To nawet 50 Euro drożej niż ACA500plus, a wiadomo że produkty IC nie należą do tanich.
[#17] Re: Karta procesorowa HC 508

@Pinto, post #15

Każdy ma prawo do swojej cenypomysł
[#18] Re: Karta procesorowa HC 508

@polutuje, post #17

Jasne ze tak, ja mam to gdzies, niech sobie sprzedaja za kazda kase, jak nie jestem zainteresowany to mam to w d...e :)
A karta ani troche mnie nie interesuje bo mamy fajniejsze Polskie produkty by Spidi :)
[#19] Re: Karta procesorowa HC 508

@QUAD, post #18

A karta ani troche mnie nie interesuje bo mamy fajniejsze Polskie produkty by Spidi :)

Trochę "grzeją" mnie wystające karty ze slotu Expansion, dlatego wolałbym Wicherka 500i, raz że tańszy (mimo że trza dokupić CPU) a dwa że jest zakładany na procka - nic nie wystaje z boku, nie trzeba się wysilać nad wymyślaniem obudowy.
[#20] Re: Karta procesorowa HC 508

@waldiamiga, post #7

wow to jaka karta na 030/50MHZ tyle wyciąga? Myślałem, że mój Blizz IV jest najszybszy z "trzydziestek" a wyciąga coś koło 9,7 Mipsa.
[#21] Re: Karta procesorowa HC 508

@Bibek, post #20

ACA 1232 kolegi Micromarsa.
[#22] Re: Karta procesorowa HC 508

@waldiamiga, post #21

Czyli jak dobrze rozumiem pamięci lecą na 100 Mhz stąd tyle Mipsów?
[#23] Re: Karta procesorowa HC 508

@Bibek, post #22

Chyba tak, do tego dochodzi niższy czas dostępu do pamięci (kilkanaście ns, bo to SDRAMy)
[#24] Re: Karta procesorowa HC 508

@abcdef, post #13

A co jest sensownego w komputerze z 1988 roku z mocą obliczeniową setki razy mniejszą od zegarka?
[#25] Re: Karta procesorowa HC 508

@tom256, post #24

To hobby i sensu nie szukajOK
[#26] Re: Karta procesorowa HC 508

@polutuje, post #25

Podobnie mieć MC68000 wykręcone na 80MHz. To hobby. Sensu nie musi mieć :)
[#27] Re: Karta procesorowa HC 508

@tom256, post #24

Od zegarka? Od smartwatcha... no jasne. Rzecz w tym, że tu zupełnie pominąłeś o co mi chodzi. Kręcenie 68000 do 80MHz oprócz magicznego numerka nie daje za wiele, bo cały czas będzie wąskie gardło w postaci dostępu do peryferiów (w tym pamięci zewnętrznej), a pamięci wewnętrznej to tam nie ma. Ergo możesz kręcić a to będą puste MHz. W przeciwieństwie do np. 68EC060 czy LC kręconych na 100 czy nawet 120MHz (choć bez FPU to i tak bardziej sztuka dla sztuki). Coś kojarzę, że bodajże dla Atari zrobili dopałkę na 060 z FPGA i SDRAM. Mimo, że sam interfejs 060 nie pozwala na znaczne przyspieszenie pamięci to i tak choćby krótszy czas dostępu i mniejsze opóźnienia dość pozytywnie wpływały na wydajność. W Apollo tak duża wydajność sofcore jest również uzależniona od rozbudowanego kontrolera pamięci i SRAM w FPGA pełniących funkcje cache. Nie tylko superscalar.
[#28] Re: Karta procesorowa HC 508

@QUAD, post #4

mam taki procesor idzie na 50
[#29] Re: Karta procesorowa HC 508

@Dorian3d, post #28


Ja mam takie i każdy ma taki sam nadruk
[#30] Re: Karta procesorowa HC 508

@Dorian3d, post #28

Pierwsza wersja Wicher
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem