Komentowana treść: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12
[#1] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12
Fajnie, że coś się dzieje. Chętnie bym przeczytał dowiedział się, czym różni się ZUNE od MUI, bo chyba nie jest w 100% kompatybilne? Celowo, bo chcą coś ulepszyć, czy dlatego, że nie ma oficjalnego dostępu do źródeł.
[#2] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12

@KM, post #1

zasadniczo w detalach, z tego co wiem. mysle ze pod arosem uwaza sie, ze morphos definiuje standarty na tym polu, bo w koncu zune jest klonem mui a mui oficjalnym silnikiem gui pod morphosa. na pewno, w porownaniu, zune jest rozszerzone o kompatybilnosc z wieksza iloscia platform niz ppc, tj 68k, x86, x68, (le, 64bit), arm itd.
[#3] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12

@wawrzon, post #2

Zaciekawiłeś mnie tymi różnicami. Chętnie bym poczytał, czy różnice wynikają wyłącznie z innej plaftormy, czy tez jest coś co się w MUI nie podoba i robię to inaczej w ZUNE?
[#4] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12

@KM, post #3

krashan marudzil chyba na inna obsluge notyfikacji.
[#5] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12

@michal_zukowski, post #4

To było mniej więcej 10 lat temu i może to zmienili. Różnica polega na sposobie w jaki notyfikacje są od siebie odróżniane, zwłaszcza przy przerywaniu pętli notyfikacyjnych. MUI robi to sprawdzając wartość atrybutu notyfikacji, Zune – na ile byłem w stanie to wyśledzić z kodu – przypisuje każdemu zdarzeniu notyfikacji indywidualny identyfikator. Przez to nie jest w stanie zatrzymać bardziej złożonych pętli, np. ze zmianą atrybutu po drodze.
[#6] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12

@michal_zukowski, post #4

Tak się dopytuje, bo w sumie gdyby się nagle okazało, że autor zabiera MUI w ogóle nie tylko z MorphOS-a, ale w ogóle tak jak to zrobil autor BlitzBasica to co wtedy? Jakoś w Amiświatku nic mnie nie zdziwi.

# Grzegorz a te różnice to wynik innej architektury niż PPC, czy innej "filozofii, podejścia" do tematu GUI?
[#7] Re: ZuneView 0.38 i ZunePaint 0.12

@KM, post #6

To wynik tego, że autor Zune nie miał dostępu do źródeł MUI, więc zrobił to po swojemu i nie do końca kompatybilnie. Rodzina CPU nie ma tu żadnego znaczenia.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem