Komentowana treść: AmiWigilia - odcinek #31
[#1] Re: AmiWigilia - odcinek #31
Bardzo ciekawy wywiad.
[#2] Re: AmiWigilia - odcinek #31
Bardzo przyjemnie się słuchało. Dzięki! szeroki uśmiech
[#3] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@widelec, post #2

Zgadzam sie z przedmowca! Przejdzmy od slow do czynow.


Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 22:07:07 przez stefkos
[#4] Re: AmiWigilia - odcinek #31
Najmocniejszy iBook to nie 1,25 tylko 1,42 GHz. Choć osobiście polecam 1,33 (ten z Radeonem 9550 i multitouchem na gładziku). Radzik, odezwij się, postaram się złożyć dla Ciebie takiego iBooka, choćby do testów.
[#5] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@recedent, post #4

Osobiście posiadam takowego iBooka 12" z zegarem 1,33 i 1,5GB RAM. Polecam wszystkim, którym zależy na małym laptopie z systemem NG. Sprawdza się w podróży :) Wersja 1.42 GHz to chyba 14"?

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 10:42:24 przez jarokuczi
[#6] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@jarokuczi, post #5

Ano zgadza się, to 14". To już przy tym rozmiarze lepiej zakupić 1,67 GHz PowerBooka.
[#7] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@recedent, post #4

Hej. Dzięki. Ja właśnie kupiłem takie iBook 12. Ale ma tylko 512 ramu i dysk hdd. Więc jakbyś pomógł mi go podrasować byłbym kontenet. szeroki uśmiech
[#8] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@radzik, post #7

512, czyli tylko wbudowana. Potrzebujesz jednej, 1GB kości PC2700 SODIMM, którą montuje się "pod klapką" (trzeba najpierw zdjąć klawiaturę, ale to pikuś), to w sumie będziesz miał 1,5 GB (max dla tego modelu i prawie max dla MorphOSa). Z wymianą dysku (zakładam, że na SSD) będzie trochę więcej zachodu, bo trzeba rozkręcić prawie wszystko, żeby się do niego dostać, ale "co to dla fachowców"?
Ponieważ dysk jest w standardzie IDE, polecałbym zaopatrzyć się w adapter IDE44 do mSATA (1,8 cala) i dowolny dysk SSD w standardzie mSATA. Wszystko w środku się zmieści i zostanie jeszcze miejsce.
[#9] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@recedent, post #8

Tak z ramem to widzę nie problem. Na płycie jest chyba 256, tak więc na max może być 1.2 gb. Klawiaturę chyba kupię nowa od razu. No i baterię. A dysk to faktycznie mnie przeraża. Pytanie czy jest sens ssd w ogole wsadzać.
[#10] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@radzik, post #9

A, ja myślałem że masz 1,33 GHz (A1133) - on ma 512 wbudowanej pamięci.
[#11] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@radzik, post #9

Osobiście używam HDD w iBooku G4 i PowerMacu G5. System oraz aplikacje śmigają że aż miło :) ale nie mam porównania jak by było na SSD.
[#12] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@recedent, post #10

Zobaczymy jak przyjdzie przesyłka do mnie. BTW: jak się robi obraz MOS na pena tak by z niego zainstalować system?
[#13] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@radzik, post #12

Po prostu - przerzucasz obraz płyty (plik .iso) i do tego jeszcze wrzucasz odpowiedni plik boot.img (znajdziesz na płycie z .iso, w katalogu mac_ppc32 - analogicznie dla sprzętów z G5 jest potrzebny boot.img z katalogu mac_ppc64).

A dalej to już według instrukcji. Tylko pamiętaj, że jak plik .iso nazywa się morphos-3.10.iso to nie próbuj podawać jako argumentu domyślnego morphos.iso :)

Ja dla wygody trzymam na penie obydwa boot.img (jednego nazwałem boot32.img, a drugiego boot64.img) i plik .iso, który przemianowałem po prostu na "morphos.iso".
[#14] Re: AmiWigilia - odcinek #31
Fajny odcinek. Niestety zasnąłem przed końcem. Zjechałem z promu i dokrecałem pauzę, no i mnie zmogło.szeroki uśmiech
Na promie słuchałem wydanie specjalne. I też zasnąłem, choć odcinek był ciekawy

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 17:51:59 przez SuperBuster
[#15] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@SuperBuster, post #14

To prawda dobrze się przy tym śpi
Ale za drugim podejściem już było lepiej,
Bardzo ciekawy odcinek myślę że procent użytkowników
MorphOSa wzrośnie po tym odcinku.
Fajnie że wznowiono nagrywanie odcinków bo już po posucha była.

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 18:50:22 przez yarosf
[#16] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@recedent, post #13

Działa. ;)
[#17] Re: AmiWigilia - odcinek #31
Ja się zapytuję trOLLO o te słuchafony, które podłączył. W jakiej technologii jest komunikacja pomiędzy USB donglem a nimi?
[#18] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@R-Tea, post #17

Instrukcja podaje 2.4GHz RF - co tak naprawdę może oznaczać wszystko.
Osobiście uważam, że jest to jakiś wymysł Sony i transmisja danych działa tylko z tym donglem USB , ponieważ słuchawki nie są wykrywane przez inne urządzenia z np. BlueTooth .
[#19] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@trOLLO, post #18

A czy próbowałeś jakieś bezprzewodowe głośniki na tej samej zasadzie?
[#20] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@R-Tea, post #19

Niestety nie , ale mam w planach przetestowanie z MorphOS 3.10 różnych urządzenia tego typu ( słuchawki creative usb, karty muzyczne usb itd. ) .
[#21] Re: AmiWigilia - odcinek #31
Bardzo przyjemnie się słucha :) Super, że jest jako podcast w iTunes
[#22] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@X-Type^HVR, post #21

Nie poskarżę się jak iTunes pojawia się gwiazdki przy podcast. Zawsze to pomoże w promocji.
[#23] Re: AmiWigilia - odcinek #31

@radzik, post #22

Oczywiście :) poszedł wczoraj (topic "Amiga"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem